dünya sözlük

berkayoz
Şimdi neymiş diye girdim ölüyordum Ama çok şükür kutsal topraklara giriş yaptım. İyi ki varsın laik sözlük (adamlar solcuların itici özelliğine saçları yağlı demiş)
1
nemlendirici kullanan ebu leheb
Bir dönem trolleyip farkına varılınca atıldığım hamas-el nusra-taliban-ışid karışımı bedevi sözlük.

Sivas'ta zirve çağrısı yapılan başlığa “kimi yakıyoruz inşaallah” diye entry girince farkıma vardılar.

Üzüntü ve muz kabukları.
6
frantz fanon
islamcı, ak-it vb den ziyade sıradan tutucu bir sözlüktür. ekşinin ters çevilmiş ve uysal hali gibi. kim yönetiyor ilgilenmiyorum ama içinde akp ve rte muhalifi yazar da az değildir. (her faşizan rejimde olduğu gibi)orada da kast sistemi var. ve hakaret yasak, özellikle seks ile din tabudur. yani genelde sıkıcı bir yerdir ama sıradan tutuculuğu ve dindarlığı -bilip bilmeden- gülünç kılan başlıkları da çok. mesela şu:
https://www.dunyasozluk.com/erkeklerin-kadinlarda-aradigi-en-onemli-25-nitelik.html/173750
franz
Kafayı dinle bozmuş sözlük.

Hani kötü bir şey değil de, adamlara kurandan ayet yazıyorum onu bile eksiliyorlar. Yobaz mı desem, cahil mi desem kavrayamadım.

Aman atatürk ile yazı girmeyin, anında eksi verip putçu ilan ediliyorsunuz.
1
pencere
özü dinci dışı demokrat sözlüktür. tamamen popülizm ayağına ''küfürsüz sölük'' diye pazarlanmaktadır. fakat kadınları aşağılamak serbesttir. kürtlere sövmenin normal kabul edildiği sözlüktür. bir çok yazar sabah akşam kendi sapık fantezileriyle lgbt-i bireylerine saldırır. muaviye ve yezid'in alevilere ettikleri bol bol övülmesi olağan ve serbesttir.
fakat hiç bir hakaret ve argo vasfı içermeyen ''penis, vajina, kıç'' gibi tıbbi memeli uzuvları kullanırsanız girilerinizde giriniz silinir. animallah aşırılık kokan bir dindar davranışını eleştirirseniz ağır hakaret kabul edilip sözlükten uçurulursunuz.

yazıklar olsun böyle batakhane iki yüzlülüğe.
pencere
dün buralarda hakkında eleştiri getirince kendi sözlüklerinde trollerle bu eleştiriyi yaptığım sözlüklere saldırılan sözlüktür.
yöneticilerini dostça uyarmayı borç bilirim. sansürün pis kokusunun yığınlara hoş geldiği bu boktan günler elbet geçecektir. o günler gelince bu yaptıklarınızdan çok utanacaksınız.

hadi milleti ahklaksız terbiyesiz diye atıyorsunuz da, o ahlaksız terbiyesiz yazarın 1300 tane girisini sitenizde neden rehin tutuyorsunuz. buna rızam yoktur. sizin anlayacağınız dille söyleyeyim o hakkımı da helal etmiyorum. eğer müslümanlığınızda bu denli samimiyseniz cehennem korkusundan silersiniz şu an sitenizde iznim olmadan yayınlanan yazılarımı.
franz
Atatürk'e hakaret eden itin birine 'üçbeş kuruş birliktir de bir beyin al' dedim diye uzaklaştırma aldığım yer. Daha geniş bir kitleye de söylemiş olabilirim tabii.

Bu kadar atatürk düşmanı nerede derseniz ekşi'de falan aramayın. Dünya sözlük size cevabını çok rahat verecektir.

Dünya sözlük; küfürsüz, yanlı, taraflı sözlük.
pencere
sanal hatim falan filan şeklinde dini caka satan sözlüktür. hakaret manası taşımayan argoyu bile popülist bir konjoktürel kaygıyla yasaklayan sözlüktür. zaten argo ve küfrü alevilere, kürtlere, kadınlara, lgbt bireylerine ve hatta veganlara bir linç eylemi şeklinde yapacaksanız baş tacı edilirsiniz.

şu anda bu dindar sözlükte binlerce girim izinsiz şekilde esirdir. defalarca hakkımı helal etmediğimi ve silmelerini talep etmeme rağmen gerekeni yapmamaktadırlar. işte bunlar için dinin en derinini oluşturan kul hakkı kavramına ermek zahmetli bir eylemdir. iki sanal hatimle bu günahtan da arınacaklarını sansınlar bakayım.
2