confessions

berkayoz

rom  · 29 Nisan 2017 Cumartesi

  1. toplam giri 478
  2. takipçi 34
  3. puan 8879

coco

berkayoz
2018 en iyi animasyon oscarını alan disney pixar filmi sinemada izlerken kendi iradesiyle gelen tek yetişkin bendim ama gözümü doldurmaya yetti. İzlediğim en iyi animasyonlarda ilk 3e girer kesinlikle filmde her duyguyu yaşatıyor size kesinlikle tavsiye ederim.

vatanım sensin

berkayoz
Daha çok Atatürkçü muhalif kesime hitap eden dizi. Hatta sözcü reklamları tam dizi saatlerinde altta çıkıyor. Gerçekten olayları her yönüyle veren bir dizi savaşın iki tarafını vermesi de ayrıca hoş. Her insanın bir olmayacağı gibi her yunan askerinin de tecavüzcü türk düşmanı olmadığını göstermiştir.

gün geçtikçe gençliğin kötüleşmesi

berkayoz
Gençlik instagram da gün boyu kız/oğlan stalklıyıp aşkları sanalda yaşarsa, sırf uyuşmak için youtube'da twitch'de saatlerce bi adamı oyun oynarken izlerse, kızlarımız kaliteden uzak hint ve kore dizilerine yönelirse tek hüneri kafede masaya itemlerini(sigara telefon çakmak anahtar) koymaksa gençlik tabi biter amk

herkes izliyor diye bir diziyi izlememek

berkayoz
Son yıllarda yabancı dizi izleme furyası ciddi anlamda arttı. En koyu "yav ben altyazı sevmiyorum moruk" çular bile la casa de papel, game of thrones izliyor. Ama bir de bu popüler dizilere karşı olan bir kesim türedi. Aslında "dizinin fanboyları çok kanser" bahanesiyle bu dizileri izlememelerinin asıl sebebini saklıyorlar. O da diziyi sahiplenme isteği dizi pek tanınmıyorsa sana aittir ama herkes izlemişse senin onu izlemen sonucunda ortamlarda bi anlam ifade etmeyecektir.
(Bu kadar y*rak kürek mevzuyu nasıl bir ciddiyetle yazmışım amk)

bilgili olmak mı mutlu olmak mı sorunsalı

berkayoz
Bu 2 kavramın ters orantılı olduğuna inanıyorum. Ne kadar bilirsen o kadar mutsuz olursun çünkü bilgi insanı yalnızlaştırır. Yalnızlık mutsuzluğu getirir bunun nedeniyse insanın sosyal bir canlı olmasından kaynaklı. Konunun temeline inersek yine matrixdeki kırmızı hap mavi hap olayına dönüyor. Güzel bir yalanı yaşamak mı yoksa berbat bir gerçeklik mi?
0 /