zafer partisi

jakoben
genel başkan yardımıcısı mhp ye transfer olmuş parti. bunlara güvenip oy verecek olanların hayalleri yıkılmış olsa gerek bayağı büyük ama sessiz bir fiyaskodur bu. sıradan bir parti üyesi değil genel başkan yardımcısı transfer oluyor. sinan ateş'in ölümüne ateş püsküren başkanlarının yardımcısı cinayetin muhtemel tetikçilerinin olduğu tarafa geçiyor. chp'de bunların cenazelerinin faillerini falan kovalıyor. bırakın aq size ne ya

https://www.aksam.com.tr/siyaset/zafer-partisi-genel-baskan-yardimcisi-ayla-uluk-istifa-ederek-mhpye-katildi/haber-1337439
codex cumanicus
Türkiye'de iktidarın sebebiyet verdiği problemlerin muhalefet tarafından etkili kullanılması gerekliliğini hatırlatarak günümüz siyasetine ister istemez yeni bir soluk getirmiş siyasi parti.

Sığınmacı politikalarının muhalefet cephesinde politik doğruculuk frekansı doğrultusunda, aslında ciddi bir potansiyel taşımasına rağmen kullanılmaması Zafer partisinin yakaladığı çıkışın esas sebebidir. Görünen amacı yeni bir cephe açmaktan ziyade muhalefete sopa gösterip iktidar karşıtında el güçlendirmesi için katalizör görevi görmektir.

(bkz:biz salağa salak deriz)
jakoben
üyelerinin ülkenin haline isyanını anlamlandıramıyorum. kendilerine bu topraklarda seçme ve seçilme hakkını veren, götleri hacı yağı kokulu analarını arapların esaretinden kurtarmak için kafalarından çektikleri türban yüzünden kemalizme on yıllardır yaptıkları düşmanlık sayesinde bugün türbanlı anaları bacıları altına yatabilecekleri arapları seçme ve altına yatırmak isteyen arap tarafından seçilme hakkına sahip olmuşken niye bu kadar çok öfkeliler? o türbanı takmak ben belirli bir arabın cariyesiyim demek değil miydi? tamam işte reisinizde bunu gerçekleştirdi? sorun ne aq :D:D:D bu durum iyi parti ve türevleri içinde geçerli. allah diyen, ölümünü araplara adayan kimse ama kimse kemalist değildir. kemalistler dine mutlak suretle düşmanlardır. ortalıkta türküz türkçüyüz atatürkçüyüz diye dolanan şoparlara hiç taviz vermeyin hepsi islamcı bokların artıkları. hepsinin ilişkisi vardır. sekmez. sokaklarda dolanan itleri değil belki de sahipleri karşı devrimle büyük iktisadi ilişkiler kurmuş bunun sonucunda da büyük servet sahibi olmuşlardır. hepsi zaten orta doğulu maymunlara benziyor. nerede 1950'lerdeki eli yüzü düzgün kemalistlerin tipolojileri nerede şimdikiler.