modern türbanlı

onurtasci
evet şu sıralar beni nefretle dolduran bir durumdur.Kimsenin nasıl giyindiği beni ilgilendirmez ama işin kötü tarafı bu tarz insanlar Atatürk'ü ve Laikliği kötüler, şeriat ister.Bunlar genelde Instagramda 10K + takipçisi olan kişilerdir, çoğunun biyosunda 'Reklam ve işbirliği için dm' yazar.İstediği erkekle sevişir, istediğini yiyip içer.Hatta bazılarının kapanma sebebi kusurlarını örtmek, kilolarını gizlemek, aile baskısı ve son olarak iktidar yandaşı görünerek rant sağlamak.Bu insanları yolda görünce göz bebeklerim büyür, istemsiz küfür ederim.Doğru ya da yanlış ama bu insanlar neyin ne olduğunu bilmiyor ve bilmedikleri şeyi bana, bize karşı savunabiliyorlar.
casanova
genel konuşmayacağım gördüğüm kadarıyla bazıları iktidarı destekliyor ve sağlam yiyişen takım hele özelden gönderilen ifşaları saymıyorum bile konu siyasete açıldımı ben siyaseti sevmiyorum yeaaa" havasında ama ailesinin zoruyla comar partiye oy atan vakti gelince salağın biriyle evlendirilen hanım kızımız.
siyahkalem
türban, sümerlerde tapınak fahişelerinin üniforması olarak başlayan bir giyim kuşam olduğu için bir sümerli ne kadar moderen ise türbanlı da o denli moderen olabilirdir.
invincible54
toplum baskısıyla modernliğin harmanıyla ortaya çıkmıştır.bazıları prim ve gösteriş amacıyla bu tarzda giyiniyor ama böyle giyinenlerin çoğu toplumdan gelen baskılar sonucu örtünüyor.yani modern türbanlı dediğiniz kişilerin çoğu istemeyerek böyle giyiniyor haberiniz olsun
dal kalkinca sarkan kartal
Türbanına sığınıp "temiz aile kızı" izlenimi oluşturmaya çalışırlar fakat ortalamanın azıcık üstünde yakışıklı bir erkekseniz denk geldiğiniz herhangi bir ortamda sizi gözleriyle soymaktan geri kalmazlar. Şehvet dolu bakışlarından siz çekinir, kendinizi sakınırsınız.

rigmo
Daha bir ay once yasadigim enteresan olayin bas kahramani olmustur.
Vizelerden donerken, otobuste ertesi gun girecegim vizenin ders notlarina calisiyordum. Karsilikli ikili ikili birbirine bakan koltuklardan birine oturmustum. Okuldan donus yolundayim. Benle beraber binenler oldu tabi okuldan ama dikkat etmemistim. Neyse benle birlikte binen yasli bir dayi ve yaninda modern turbanli denilen yeni nesil zengin jeepli merve modelinde bir kiz tam karsima oturdular. Velhasilikelam, yasli adam "ya igdasa tam olarak nasil gidebiliriz?" Diye sordu bende anlattim daha sonra muhabbet olustu aramizda iste trafik sorunu, gecim problemleri, hayat ne kadar acayip vapurlar felan modunda sohbet surdu. O sirada kizda birseylerle ugrasiyor ama hic dikkat etmedim konustuk baya falan sonra muhabbet kesildi ben derse dondum gomdum kafayi. Dayi "biz iniyoruz birazdan sagolasin iyi gunler" dedi bende "sagol agabey iyi gunler" dedim tekrar gomdum kafayi notlara. Bunlar hareketlendi tam cikicaklar koltuklarin ordan pat! Tam alnimdan vuruldum, ne olduguna anlam veremedim. Yere bir sey dustu. Kagit gibi birsey aldim elime baktim.
hayatimda bu kadar ozguvenli fakat ahmakca olan bir harekete daha once hic denk gelmedim nerden baksan tutarsizlik nerden baksan ahmakca. Haydi notu yazdin bari numaranida yaz degil mi ama? Swh kiz buyuk ihtimal bizim okuldan daha sonra hic gormedim

Instagrama yuklemistim swh.
4
sarkozy
bu işin türbanla flan alakası yok. bence türbanlı dediğimizde ötekileştiriyoruz. sonuçta insanlar dış görünüşü ne olursa olsun ihtiyaçları aynıdır. bu ihtiyaçlar giyimine rengine diline dinine göre değişmiyor. tek anlamadığım başlıkta belirtilen kadın modelinin yapmaması gereken şeyler yapıyormuş gibi bahsediyorsunuz. aslında o da hemcinsleri gibi arzulara isteklere sahip bir varlık. sadece insanları birbirinden ayıran nokta bence irade. insan iradesine sahip oldukça farklılaşır. bu irade mevzusunu dinle flan bağdaştırmayın sakın. en basidinden sigara içmek bağımlılık değildir irade meselesidir ve evet sigara içmeyen içene göre daha farklıdır.
jakoben
şeriat şeriat diye öterler akpnin yarattığı (çaldığı) hayır yüzü göstermeyen zenginliklerle sevgililerini evlerine bile atamaz sahillerde yiyişirler. el ele gezerler. bunlar kadar azgınlarını ben görmedim aq nasıl bir yokluksa sahillerde eller götlerde pipilerde geziyor. sürtünme kuvvetine yeni bir boyut katıyorlar resmen. bence bu kadar özgürlük bunlara fazla. bunların şeriatla yaşamaları gerekiyor. bunların sikik dedeleri savaşmadı. dedeleri kurtuluş savaşında savaşanlar ancak cumhuriyetle yaşayabilmeli. kim ki bu aq arap kırmaları uğruna savaşmadıkları özgürlüğü bizleri soyarak doya sıya yaşıyorlar? chp iktidarında bunlara zerre cumhuriyet yok hürriyet yok. şeri hükümlerle boğacağız hepsini. bunların kafalarından türbanı ,çarşafı çekeni camide 28 kere sikerim. bacılarımız dinlerini tamda olması gerektiği gibi yaşayacak. türban takma özgürlüğünüzü kimse kısıtlayamayacak. götü yiyen kısıtlasın. ülkeye soktuğunuz ne kadar afgan suri hindu kongolu vs... varsa jopuydu kırbacıydı kuşandırıp sizleri yığacağımız mahallelerinizde devriye olarak gezdireceğiz. yok öyle hem ayranım dökülmesin hem götüm sikilmesin. cehennem başlayacak. artık din kardeşlerinizle mutlu mutlu dayak tecavüz pardon din iman yaşar gidersiniz. okulda yok bunlara bu arada. götü yiyen okul yaptırsın mahallelerine. camilerin alt katlarını kadınlar için eğitim alanı yapacağız. orada el işi öğrenirler ev işi.. işte çocuk bezi nasıl değiştirilir yemek nasıl yapılır. yeter. kimse haketmediğini yaşamayacak chp iktidarında. herkes hakettiğini yaşayacak. çok netiz. bundan iyi ödül ceza sistemi yok. allah adındaki fıkra bile kimseye hakettiğini vermiyor. kimine çok kimine az. biz herkese hakettiğini. ne eksik ne fazla. müslüman bacılarımızda bunu güzel karşılayacaklardır. götleri yerse karşılamasınlar. şeriatın koparttığı kol acıtmaz.