confessions

seni sectim aybalam

rom  · 1 Ağustos 2017 Salı

  1. toplam giri 515
  2. takipçi 13
  3. puan 6921

kürtlerin bağımsızlık arzusunu algılayamayan yazar

seni sectim aybalam
bağımsızlık arzularının farkındayız.bence siz bizim farkında olduğumuzu bilmiyorsunuz.farkında olduğumuz için karşıyız zaten.bu dünyada kim kime bedava yaşayacak yer veriyor? yaa bu tatlışlar bağımsızlık istiyoooorr hadi toprak vereliiiim, falan dememizi mi bekliyorsunuz? toprak almanın kuralı bellidir, denemesi bedava.ama size şunu söyleyeyim.siz türklerle kardeşçe yaşamak yerine, sözde bağımsız devletinizde amerikan g*tü yalamayı tercih ediyorsunuz.
son olarakta, bir ara ege bölgesinde köyleri gezmeni tavsiye ederim.mazlum edebiyatı yapmayı bırakırsın en azından.
13

bab-ı ali baskını

seni sectim aybalam
23 ocak 1913 günü, enver bey ve talat bey'in başını çektiği ittihat ve terakki fırkasına mensup grubun gerçekleştirdiği askeri darbe.türk siyasal yaşantısındaki önemli dönüm noktalarındandır.enver bey'i, enver paşa yapmış ve belki de imparatorluğun kaderine etki etmiş bir olaydır diyebiliriz.

bab-ı ali baskının anlatıldığı o meşhur görsel.

ataerkil düzende erkek olmak

seni sectim aybalam
öncelikle bu konuyu açma nedenim kesinlikle acıları yarıştırmak falan değil.kadınların nasıl zorluklar çektiğini, nasıl haksızlıklara uğradığının farkındayım ve diyebilirsiniz ki kadınların sorunu çözüldü de sıra erkeklere mi geldi? haksızsınız diyemem ama paylaşmak istedim.

şunu söylemek isterim ki başında toplumsal olan ne varsa ona karşıyımdır.bazı kilit konular dışında toplumsal kelimesi beni korkutur bile diyebilirim.ama bu karşı gelme konusu ergenlik tribi falan değil yani uzun dönem ergenliğimi yaptım çıktım.bazı şeylere gelemiyorum sadece.

toplumsal cinsiyet tanımlarını reddediyorum.kadın şöyle olacak, erkek böyle olacak falan gibi laflara karşıyım.açıkçası bana fazla iddialı geliyor böyle tanımlar.sakal bırakmayı, küpe takmayı, dövme yaptırmayı, müzikle uğraşmayı seviyorum.okuyorum ama para kazanmak için değil merak ettiğim için.ev geçindirmek istemiyorum, evleneceğim kadının dizeceği evin masraflarının bana girmesini istemiyorum.önemli bir karar alırken yanımdaki kadının bütün ihaleyi bana bırakmasını istemiyorum.kadın-erkek ilişkilerinde girişimci biz olmayalım istiyorum.okul hayatım boyunca kadın hocalarımın daha anlayışlı ve merhametli olduğunu düşünüyorum.hiç bir kadın hocam en ufak bir fiziksel şiddet uygulamadı.ama erkek hocalardan eşek suda gelinceye kadar dayak yemediğimiz mi kaldı? yoksa özgüvenimizi s*kene kadar hakaret mi edilmedi? erkek olduğumuz için güçlü görünmek zorunda mıyız? ya da konu erkek veya kadın olmakla mı alakalı yoksa güçlü olmakla mı? gücün insanı zehirlemesiyle mi alakalı?
5

laik sözlük yazarlarının en sevdiği şiirler

seni sectim aybalam
Gözlerim gözünde aşkı seçmiyor
Onlardan kalbime sevda geçmiyor
Ben yordum ruhumu biraz da sen yor
Çünkü bence şimdi herkes gibisin

Yolunu beklerken daha dün gece
Kaçıyorum bugün senden gizlice
Kalbime baktım da işte iyice
Anladım ki sen de herkes gibisin

Büsbütün unuttum seni eminim
Maziye karıştı şimdi yeminim
Kalbimde senin için yok bile kinim
Bence sen de şimdi herkes gibisin

Nazım Hikmet Ran

ideolojik farklılıklardan dolayı eksi vermek

seni sectim aybalam
aslında bu tespit için erken olmuş olabilir.çünkü sözlüğün yenisiyim.ama gözlemlerimden böyle bir sonuca vardım.düşünce özgürlüğü kapsamındadır.ama ben biraz saygısızlık olduğunu da düşünüyorum.çünkü zaten karşısın.bence bir görüş değerlendirirken nitelik özelliklerinden çok üslup açısından değerlendirmek daha doğrudur.sonuç olarak öznel şeyler bunlar herkes kendince haklı.

loop

seni sectim aybalam
kendisi çok yetenekli bir cs go oyuncusu ve yayıncıdır.görme problemine rağmen, gözlerim sağlıklı görüyor diyen çoğu kişiden çok daha iyi oynuyor.ama bazı insanımsı varlıklar maalesef kendisinin canını sıkacak şekilde engeliyle dalga geçiyorlar.ama onlar ne yaparsa yapsın loop canımızsın <3

bilim ve ütopya

seni sectim aybalam
aylık bilim, kültür ve politika dergisi.ağustos sayısını evrim tartışmalarına ayırmıştır.mail atmanız durumunda eski sayılarını kargoyla evinize kadar yolluyorlar ki kesinlikle her sayısı okunası bir dergidir.

ağustos sayısı

komunizm gelince bmw'ye binip iphone x sahibi olucağını sananlar

seni sectim aybalam
nefes alsa yeter deyip yazıldığınız erkek veya kadın komünizmdir. yakışıklı bir erkek veya güzel bir kadın ise kapitalizmdir. savaş yıkımı yaşamışsınızdır ve elinizde birşey kalmamıştır. o zaman hepimiz kardeşiz, elimizdekini paylaşalım gibi söylemler hepimize sıcak gelebilir. ama, liberal ekonomilerin nasıl geliştiğini görünce, refah seviyelerinin farkına varınca o zaman s*kerler patatesi dersiniz. komünizm yokluğun ideolojisidir ve başarısız olmuştur. ama bu tamamen ortadan kalktığı anlamına veya bir daha rağbet görmeyeceği anlamına gelmez. insanlığın geçirdiği aşamalar noktasında marx haklı olabilir ve fukuyama'nın tezi çürüyebilir. yaşayacağız ve göreceğiz.

8 mart dünya emekçi kadınlar günü

seni sectim aybalam
Kutlu olmasın. Çünkü eğer kutlu olsun dersem bir gün onlarınmış gibi olacak. Her gün onların olduğu için sadece 8 mart değil her gününüz kutlu olsun. Umarım her geçen gün; taciz, tecavüz, cinayet v.b pislik olaylar azalır ve daha rahat bir hayat yaşarsınız. çünkü işiniz gerçekten zor.
edit: bugünün hatrına lilja 4 ever adlı bir film var izlemenizi tavsiye ederim.