confessions

jakoben

βετεράνος♛  · 25 Mayıs 2017 Perşembe

  1. toplam giri 1377
  2. takipçi 41
  3. puan 26704

kaliteli başlık sorunu

jakoben
ekşiye çalan başlıklar dönmeye başladı.bildiğiniz üzere sözlük yönetimi çok yorum alan başlıkları sosyal mecralardan paylaşacağını dile getirdi fakat sevilen şarkılar, gidilmesi gereken mekanlar vb.. tarzında bir sürü başlığa yazıp boş sıkıyoruz.bu başlıklara bir şeyler yazabilmek için kendimi zorlarken ben mi sığırım diye kendimi yargılıyorum..bu işler böyle olmaz

devletin çürüdüğü gerçeği

jakoben
bildiğiniz üzere devlete memur alımları başta olmak üzere tsk,polis sağlık kurumları ve bürokratik mabetler ve daha aklınıza gelebilecek her türlüsünde görev alan torpilli ak gençlerin buralarda kadrolaştırılmasıyla oluşan çürümedir.diğer adıyla devletin devrim ayağına kendi ayağına sıkması ve ülkeyi ipe götürmesidir.her gün farklı devlet çalışanlarının fiyaskoları sosyal medya aracıyla halk ile paylaşılmakta ve bu rakamlar giderek yükselmektedir.örneğin doktor olmadığı anlaşılan doktorlar,kendi kendini koru diyerek insanları geri çeviren polis memurları,işini bilmeyen devlet memurları...neo osmanlı hayaliyle bir ülkenin uçuruma sürüklenmesi.işlerini halledemeyen halkın kimseye güveninin kalmaması bunların hepsi devrime değil yok olmaya giden süreci işaret eder

aktroll

jakoben
düşünce diye savundukları kale alınamayacak kadar iğrenç yüzsüzlükleri, fikriyat savaşında zayiat verip vermediklerini anlamayacakları bir bilinç yapısına borçlu olduklarını düşündüğüm,laik türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının ta beşikteyken mezara gömdükleri düşünceleri hortlatmak görevlerini üstlenmiş ,küfürden fazlasının tenezzül olacağı kişi-kişiler.söylediklerinin hiç bir manası yoktur.islamcıdırlar.kalem tasarımcısının maaş ve ssk'sından tanrı varlığı kanıtlamak gibi benzetmelere maruz kalarak yetişmişlerdir.fikir denilen zaruri hayat idame kolaylaştırıcı türetmeler, insan ihtiyacından ortaya çıkmıştır.fikir olgusu kişi ya da toplumu a noktasından b ye götürüyor ise fikirdir.fakat bu kitlenin ağzından saçtığı bok, kalabalığın ortak saçmalığını doğru diye kale almak zorunluluğu kılan, sayısal üstünlükle kendine başka beyinlerde koltuk tahsis eden cümle kırıntılarıdır.bunların soluk alabilme sebebi cehalettir,sayısal üstünlüklerine kanıp dediklerini bir s*kim sanan diğer koltuk sahipleridir. bunlar mesela burada admin formundadır. sizin yatırıp yedi ceddini sikmek istediğiniz ''bunlara'' çapsız adminler çalışma sahası tahsis edip sağlığınızı kaybetmeniz için ellerinden geleni yaparlar

dehumanize

jakoben
kim olduğunu kimsenin merak etmediği halde burada sürekli başlıklarla kendi reklamı yapan bir adam bir de yaverleri müzikali dünyanın en uzun isimli müzikali olarak tarihe adını altın harflerle duyurmuş kişinin yazdığı kitap muhtemelen en fazla ailesinin felan karnını doyurmuştur. kitap yazmak zor iş değildir.liselilerin dil hacmi hangi uzvu yalamaya meyilli liseli iken biliyordum.balonları şişiriyorsanız ırak abicim. gözümüze sokmayın zira burada her ne kadar genç arkadaşımız olsa da hmm ne diyelim.. jakobensiz bir sözlük...fıs başkaları da var..
4

28 şubat 2018 ekşi sözlük çöp kitaplar başlığı

jakoben
çoğunluğunu işsiz gerizekalı o.*** ç.*** yazarların oluşturduğunu gördüğüm,(düşündüğüm değil bak) eski ilah günümüz paspas durumundaki sözlüğün bugün ki götümle güldüğüm başlığıdır.
şöyle koyuyorum; https://eksisozluk.com/cop-kitaplar--5581002?a=popular
sebahattin ali ,oğuz atay ve orhan pamuk'un eserlerini aşağılamak güvenini kendinde gören bu gibi insanlar kadar sırf popüleritesi var diye bu insanlara orada katlanan insanlarda suçludur bu yozlaşmışlığın giderek büyüyen çapında.ayrıca adı geçen yazarların gerçek okurları değil zaten bu eleştiriyi yapan biçimdeki saçma ağızlar popüler kültüre alet etmiştir yazarlarımızı.üç yazarımızın önemli bir çok eserini okumuş biri olarak okumayan arkadaşlar için söylemek isterim ki;bu ağzı yamuk or*spu evlatlarına bakmayın.isterse migrosta satılsın.oğuz atay gibisini yaratamadı bu topraklar..ekşideki yazarlara söylemek istediğim ise; o siktiğimin lağım çukurunu terk edin artık,kaldıysa eğer aklı başında insanlar ! buraya gelin veya başka yere gidin ama o çöp tenekesi artık para makinesine dönmüş içi boş bir ahırdan farksız.

havalimanındaki müslümana laik teyzenin serzenişi

jakoben
http://www.ensonhaber.com/ataturk-havalimaninda-sarikli-vatandasa-cirkin-saldiri.html

haklı serzeniştir.terörist gibi geziyorlar. yok neymiş saygıymış.. on beş yıldır saygı duymaktan ülkenin geldiği durum ortada.o kıyafeti giymenin felsefesinde zaten kadına saygı olmadığından, bu faşizme liberal kafalı kendini solcu sana or*spu evlatları gibi aptal aptal saygı duymak özgürlüğünü göz göre göre bir pay daha ipotek etmektir.o kıyafet çocuk tecavüzcüsü kıyafetidir nokta.teyzeyi örnek alın gördüğünüz yerde anayasayı yaslayın ibnelere.bir de diyor ki yanımda eşim var..ulan o eş mi? karıyı poşetlemiş gezdiriyor aşsdaşsd köle taciri pislik yobaz.yobazın laik yada dincisi olmaz diyen aptallar için benzer başlıkta ekşi yorumlarına göz atabilirsiniz.günlük göz kanatma dozunuzu alın.
2

sevgilisinin üstsüz güneşlenmesine kızmayan erkek

jakoben
sevgilisine karışmayan erkektir çünkü aradaki bağın kuvvetli olduğunu bilir.aynı zamanda götüne güvenen de erkektir.götü yiyen taciz etsin diye bekler.müslüman toplumlarda bu iş böyle işlemez çünkü karşı cins ile seneler bile geçse kurulamayan güven ve sosyal bağ buna imkan vermez.sonuç mu? deli gibi seviyorum diyerek haykırarak ağlayan gerekse depresyona giren hatta faça atan erkek bu tür sebeplerden kızı dayaktan öldürebilir.aslında yani uzun uzadıya yazmaya gerek yok,anadan üryanlığı ile tadı çıkan bir kompozisyon bu plajdasın güneş deniz kum sik*rim mayoyu? bu toplumun herhangi bir ahlakı yok.var sayılan bütün ahlak korkudan, ya sikilmek ya dövülmek korkusu.ahlak bu değil.bu toplum zehirlidir.

sevgilisinin üstsüz güneşlenmesine kızmayan erkek

jakoben
ayrıca gavatlık diye bir kavram yok argo vardır gençler meyhanelerden müsteçhen muhabbetlerden çıkmıyor musunuz ? ne gavatlığı pezevenkliği? bunlar nasıl kelimeler? gerçekliği olmayan laflar bunlar.sevgiye özgürlük dense buna en başında adına aklınıza gelmezdi en başından bunun gavatlık olacağı gavatlığın ne olduğu faso fisa. işte aydınlanmak lazım accık
8

15 temmuz kutlamaları

jakoben
15 temmuzda yapılması muhtemel, halkın tamamına mal edilmeye çalışılacak ancak ülkenin yarısınca umursamayacağı kesin olan kutlamadır.15 temmuzda ölenler ülkeyi değil iktidarı kurtarmıştır.bu iktidar düşünce unutulmaya mahkumlardır.

ardı ardına gelen çocuk istismarı ve kedi köpek katletme haberleri

jakoben
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/leyladan-aci-haber-40884302

leyla ile son halka eklenmiştir fakat bu pezevenklerin amaçları uğruna yemeyeceği halt yok.sosyal medyada bu tür haberlerin hemen altına da idaam idaaaağm diye yazılar döşeyen aktroll ekipleri algı çalışmalarını hızlandırmıştır.bu olayların sosyolojik sebepleri bir yana ben artık sistematik duygusal istismar amacı taşıdığını da düşünmeye başladım.cumhuriyeti yıkan seçimin arifesinde böyle olayların ardı ardına patlaması başka işlerin döndüğünü bana ,bir saniye vicdan yapmaksızın bile düşündürüyor.idam edilecekse bir kitle vardır.bellidir.devlete çalışmaktadır.çocuk sikme fetvaları vermektedir.

yabancı tuvalete sıçamama fobisi

jakoben
kız arkadaşıma üç buçuk senede ne kazandırdım diye düşündüm gerçekten sadece bu sanırım. o narin fakat dehşetengiz kokuları yerel halkla buluşturan götü, eskiden öz yurdu olan evinin tuvaletinde gün içerisindeki sıcaklığını ve soğukluğunu daha oturmadan bildiği klozetinden bağımsız hareket edemezken, sayemde önüne gelen her yere sıçabiliyor artık. gece kulübünde miyiz? sorun değil. akraba ziyaretine mi gittik? yeni mi tanışacak? sikmiş anasını... çatak çatak tam deliğe aq.
-işte teyze bu da benim kız arkad....
-şlop!
-hmm.. aç mısınız? yemek yapayım mı size?
3

gizemabla

jakoben
pazardaki yüksek fiyatlı mahsuller arasında tutucu bir kararlılıkla tüm arazisini talan edip, fiyatı en uygun ürünleri aldıktan sonra evine geldiğinde yorgunluktan kaynaklı emekçi ,terli ve komünist memelerini silmek adına fakat hantal aklının da ıslak mendili evin küçük helasında unutması yüzünden soluğu orada alan güzel bir kadının bir o kadar güzel ama terliksiz ayaklarının tırnağına alaturka tuvalette bulaşan kuru bok.
halk dilinde tanımı yok. her daim kakası var. her yere sıçıyor, sıçrıyor deli manyak.
5

altay sözlük

jakoben
online bol fakat yazan eden yok. yazılan şeyler de genelde osmanlı veya eski türk boyları ile alakalı cidden baydı. ced,ecdat güzellemesinden başka bir şey göremedim henüz. güncel hiç bir konu ile ilgili başlık veya değerlendirme yok varsa da solcular açıyor. phen mesela. asdasd ama en azından online birileri var o yüzden şu sıralar vakit öldürüyorum. fakat siz canlanırsanız amenna. eyv. der bırakırım.
4

altay sözlük

jakoben
ceza aldığım sözlük.malum yazıda yazamıyorum. sözlükte birine mail attım, bir konuda tartışmak amacıyla, sonra ceza aldım. anlamadım neden. açıklama da yapılmadı ''sorma işte kanka böyle, anlayış göster'' babında bir geri dönüş aldım. bende üstelemek istemedim.çünkü bayağı bir iş oldu.dolayısıyla geri dönmeyeceğim sözlüktür. legend back

bilgisayar oyunu oynayan insan

jakoben
ben. çok sosyal bir insandım.hatta kadıköy'de selamlaşmaların şamar oğlanına dönmekten hareket edemiyordum. ilham aldığım her insanın birer birer çöpe dönüşmelerine tanıklık ettim.onları bozan şeye bakınca karşımda bu toplumsal düzeni buldum.dolaylı olarak,değişmediği sürece bu toplumla paylaşacağım bir şey kalmadı. arkadaşlarımın bile çevresinde,ülkesinde gerçekleşen olaylara duyarsız kalan birer haytaya dönüştüklerini günden güne çaktırmadan fark ederken, onlarla birlikte vakit geçirmenin de anlamsızlaştığına kanaat getirdim. şimdi önüme bakıyorum. fifa 19'da kariyer hedeflerim var ve oldukça büyükler engel istemiyorum önümde. arada da evde devrimcilik oynuyorum.kızıl bir peçem var, takıyorum. salona operasyonlar düzenliyor, sehpa'nın üzerindeki insan figürlü mumu rehin alıyor, taleplerimi mutfaktaki ketıla iletmesi için kedimi aracı olarak kullanıyorum.

deniz gezmiş

jakoben


alem yakışıklı görsün

Deniz Gezmiş'in ilk kez yayımlanan fotoğrafı

72. yaşı dolayısıyla Depo Photos tarafından Gezmiş'in 1969 yılında çekilmiş bir fotoğrafı yayımlandı.

Fotoğraf, "Bu fotoğrafı ilk kez yayınlanıyor... Deniz Gezmiş, Hukuk Fakültesi bahçesinde gözaltına alındıktan sonra getirildiği İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün bulunduğu Sansaryan Han'da, 1969. (Erol Olgundemir - Depo Photos)" notuyla paylaşıldı.

Pkk

jakoben
siyasilerin birbirini ona yataklık etmekle suçladığı çok amaçlı silah. bugüne kadar bitirilmemiş olmasının tek nedeni, varlığının gerekliliğidir. herkesin işine yarıyor bu örgüt. sosyalistlere oy verin. onları güle oynaya dağdan indirecek, topluma kazandıracak, topraklarında bağımsız bir hayat sürmelerini garanti edecek, başlarına cellat kesilmeden bu vatanın bütünlüğü içinde herkes gibi eşit yaşamalarına imkan sağlayacağız. kürt gençlerini eğiteceğiz. kendi dillerini de konuşturacağız.yerel yönetimlerini de kendi mesuliyetlerine emanet edeceğiz. istanbulda ki politikanın biçimselliğini ta oralara dayatmayacağız. gelin sosyalizme. halkların bir arada yaşama şansı ancak yurdun bütünlüğü ve karşılıklı çıkar gütmeden sevgi ve saygıya bağlıdır. inmek istemezlerse ne mi olur? biz komünistiz abd'nin emirleri bize sökmez. bu iş çok sürmez .

60 yaşında sosyal medyada kız düşürmeye çalışan erkek

jakoben
erkek diyerek bu mahluk sürüsünü genişletmek ve bu bakış açısı ile ayırt etmeyi de zorlaştırmak yerine onları siyasi bir bloğun politik ekranına yirmi dört saat maruz kalan bir kitle olarak adlandırmak daha doğru olur.onlara çok fena hadisler hazırladım;

''onlardır ki sokaklarda ahlak bekçisi kesilir, biliniz ki facebook'ta çocuğunuzun profillerinde gezen pedofillerdir.''

üniversiteye geçince götü başı dağıtan kız

jakoben
bütün hayatı baskı, zehir.bir kukunun önünde onlarca gözlemci, akraba,resmen araştırma komisyonu, koruma ordusu.ülkede üniversiteler kadınların cinsel ihtilalidir.her sekslerinde en az bir akrabalarını gömüyorlardır. hayal edebiliyorum bir berkecan'a verdikten sonra yakılmış sigarayı içerken düşünebileceği şeyleri; ''ne oldu hayri.. bak sana da yar olmadı hehehe. zavallı hayri o kadar didindin ettin..''durumu bu noktaya getirenler utansın.

sarı yeleklilerin apple mağazasını talan etmesi

jakoben
harika görüntülerdir.bir halkın ne kadar bilinçli olduğunu göstermektedir.esnafın birikimini değil abd'nin emperyalizm mağazasını yağmalayacak kadar akıllılardır. ekşi sözlüğün sözde muhalif çomar ulusalcıları, asker doğrayıp yetmezmiş gibi üstüne de bunun bayramını ilan edip kutlamasını yapan kitle ile el ele verip yerdiği eylemdir. apple abd'nin en büyük şirketlerinden biridir. 2017 yıllık cirosu 136,7 milyar dolar ve bu para kimsesiz çocuklara gitmiyor.beyinsiz faşistlerin geziye yaptıkları yaftalamalar ile gezinin savunduğu siyasal ortalamanın arasında durup kararsız kalmanın anlamı yok artık. herkes ayağını denk alsın. ya çomarlardansınız ya da değilsiniz bu kadar basit aq. çıkarları için birbirini param parça etmekten çekinmeyen siyasal islamcılara geziyi savunmanıza gerek bile yok halbuki.

edit; bir de çaldılar salaklar ama kullanamazlar ki hahaha diye akıl yürütenler var gerçekten sıkıntılılar.yani ortadoğunun götünde yaşıyorsun buna senin aklın basıyor, o adamın mı basmayacak? aoşısdıjas

https://twitter.com/MVillepontoux/status/1071513438222987267?s=19

bölücü terör örgütü akp

jakoben
pkkdan farkı yoktur.ülkeyi ikiye bölmüştür.bölmemiş midir?üstüne üstlük arap işgali başlatmış taze savaş psikolojisini en derinden hisseden ölümün içinden gelen mülteci ayağına gözünü kırpmadan adam öldürecek bir kaç milyon dengesizi ülkeye almış,halkı sokaklarda korku ile yaşamaya mahkum etmiştir.bu ülkenin bölünmesinin tek sorumlusudur. akpden önce kimse dindar veya atatürkçü diye ayrılmıyordu.bu ülkede kimse kimseyi ayırmıyordu gerçekten rahat rahat herkesin yaşadığı topraklardı.hatırlayın..hatırladınız bence de.ee kim bu ülkeyi bu hale getirdi?suçlular bellidir.geçen gün ofisime gelen eski bir akpli müşteri 15 temmuz olanlara lanet yağdırdı. hatırladığım kadarıyla amcasının oğlu muydu eniştesi miydi ne, sakat kalmış o gün.eleman sadece yürüyüş olacak sanmış akıl edememiş askerlerin ateş edebileceğini ve böyle bence onlarca insan öldü.çünkü cahiller evet. askerlere başlarda yaptıkları barışçı muamelelerden de belliydi bu. kardeşim güzelim canım cigerim bırak silahı hepimiz kardeşiz diyerek iyimser olmaya gayret gösterdiler çünkü gerçekten kafalarına bomba atılacağını idrak edememişlerdi...güvenmişlerdi malum kişilere toplumun tümüne kabus yaşatıyorlar yarın mülteci araplar ayaklansa ne bok yiyecek bu halk?hepimiz müslümanız kardeşiz ayağı yaş.kendi kitlesi akpyi elleriyle boğacak gibi geliyor
(bkz:pkk konuşur biz yaparız)

çomar ile tartışmanın manasız oluşu

jakoben
aldıkları eğitim ve biat kültürleri yüzünden körelmiş zihinlerini entelektüel sulara sokmaktan acizdirler.boylarına poslarına bakmadan gelir orada burada konuşurlar.söyledikleri hiç bir olgunun ardında ki söyleyecekleri ile bağlantısı olmaz.çünkü düşünmek kuvvetinden yoksundurlar.(bkz:entelektüelik, olay örgüsü ya da durumların kaynaklarını ya da bağlantılarını çözmek sürecinde ki kişinin! kendi yöntem, yaratım tarzı. ) çünkü entelektüelik yaratımdır.bilgi değil.düşünmekte bilgi değildir.entelektüeler kelimeler ile düşünür bilgiler ile değil. bir şeyler bilmek kimseyi düşünür kılmaz he namaz kılar.gel gelelim ikinci olarak kavramların içini boşaltmakta üstlerine yoktur. ulcuran adlı yazar''atatürk ü eleştirenlerin öldürülmesi gerektiği'' başlığında ''şeriatı eleştirip böyle bir şey söylemekte şov'' yazmış.başlığın saçmalığını geçiyorum fakat,şeriat nere? laiklik nere? gördünüz mü? şeriat ile laiklik arasındaki düşüncede ölüm ile bir akrabalık bulup tanıyı koymuş.ne yapmış olduuu laikliği şeriata indirgemiş olduuu.biz de salağız aa abi tabi öyle aman alttan alalım onlarda yazsın burada..ne yazıyor ki ? gerçekten soruyorum. bir çomar yazardan herhangi bir kazanım elde eden var mı? bunlar toplumun ne kadar sayıca çoğalsalar da alt tabakasıdır arkadaşlar. yineliyorum.istedikleri kadar sizden fazla bilgiye dahi sahip olsunlar siz kadar elindeki bilgiyi hayalgücü ile harmanlamak entelektüel tekniğinden her daim yoksun kalacaklar.o yüzden tartışamayız.

hoşlanılan kişiyle kanka olmak

jakoben
size bir sır vereyim mi kanka olunca daha rahat şey edebilirsiniz şey işte canım yani.yeter ki kankalık adında bahşedilen rütbeyi hor görerek mesafeyi açmayın kendinizi küçümsemeyin ya buna kanki ayağı yapayım diyerek aklınca geriye postalanan kaç erkeğin haklı ve hırslı kontralarının amaca ulaştığını gördüm anlatamam yani

Kemal kılıçdaroğlu

jakoben
adamın insani yanlarından şüphem yok fakat türkiyenin anasının ne haddede sikildiğini öyle iyi biliyor ki ancak böyle muhalefet yapabiliyor diye düşünmeden edemiyorum.belirtmek isterim altını çizerek;kötü niyetli değil.ama hiç bir gücü yok.alıştırmaya çalışıyor halkı karanlığa

Alt-üst soy bilgisi sorgulama

jakoben
böl ve yönet politikası uygulayan hükumetin, çomar kadrosu olduğunu tekrardan beyan edercesine halkın sunumuna açtığı uygulamadır.yaygınlaşırsa sabah daha sıçmadan soluğu ocakta alan milliyetçilik propagandasından beyni sulanmış çomarların aslında türk değil belki de faslı vb. falan olduğunu rahatça öğreneceği bir uygulamadır.ha, tabii devlet büyükleri çomarların buna aldırış etmeyecek kadar salak olduğunu biliyor olması da olasıdır.

eninde sonunda sosyalizm

jakoben
neden mi?kapitalizmin sağladığı tüm konforlar sosyalleşmek adınadır.sosyalizm tümden ve bütün bir toplumu amaçlayan,birbiri ile çalışmaktan ,üretmekten ve tüketmekten keyif alan insanları yaratmayı ilke edinen yegane düzendir.kapitalizmin sizlerin sosyalleşmesi için sağladığı yazılı ,teknolojik yada biyolojik tüm aygıtlar sosyalizme çıkar.tek farkla,sizleri hayal etme aşamasında bırakır.bu hayaller zamanla psikoza ve takıntıya dönüşür son durağınız cinayet,cinnet veya kanserdir.stresten,yalnızlıktan.kapitalist düzende aydınlanma bu yüzden devrime gider.sonra düşünürüm dediğiniz tüm derin düşüncelerinizin sonunda elinize kalaşnikof almanız gerekmektedir.bu yüzden ertelersiniz.

edit; demem o ki; kapitalizm sizlere, sosyalist rüyaları çalışmak karşılığında ödül olarak satar.sosyalizm ise sosyalleşmeyi,toplumu o kadar çok sevdirir ki, siz zaten o insanlarla güzel ve rahat ve çok ve mutlu ve sıcak vakit geçirmek için baştan sona özveri ve heyecan ile seve seve çalışırsınız.bu siktiğimin, kabul göremeyen her türlü yaftalanmaya maruz kalan şey aslında bu kadar basit.
3

kapitalizm ve şizofreni arasındaki bağ

jakoben
şudur;
Psikanaliz de Kapitalizm de bunalımların sistemidir. Bunalımlar sayesinde yaşarlar.
Luc-rece'in demiş olduğu gibi,
«İktidarların hastalıklı kişilere ihtiyaçları vardır ki, bunlar hastalıklarını sağlıklı kişilere geçirebilsinler» söylemi Kapitalizm için de Psikanaliz için de geçerlidir. Yani Kapitalizm bunalımları ve çelişkileri sonucu yıkılacaktır tezi burada bir duvara toslar (kâr yüzdelerinin düşüş eğilimi).
Asla kimse çelişkiden ölmedi.
Kapitalizm çelişkilerinden yıkılmaz, tersine çelişki ve bunalımları sayesinde kendini yeniler ve aşar. Bunalımlar sayesinde yaşamını sürdürür. Tıpkı psikanalizin de bunalımlı insanlara gereksinimi olması gibidir bu.

Gilles Deleuze - Felix Guattari / Kapitalizm ve Şizofreni

telefonda sevgilinin sesini duyunca hafakanlarin basmasi

jakoben
Artik net olarak kanisina vardigim an.e uc sene olmus.her aradigimda karsilayan soguk bir ses.nitekim bende ki versiyonunda da ayni tepkime.fakat ona kizabilir miyim?sanmiyorum..hayatta yeni bir sey yok ki ondan yeni bir seyler bekleyebileyim..her gun ayni stresi yasiyor hep ayni yasanti bicimine gericiligin batakligina oyle yada boyle ucundan saplanmis kadin.fikra mi anlatsin yani..onla birlikte de baska insanlarda bir sey bulamiyoruz ayri yerlerdeyken de...asalak gibi gerici toplumun sirtina yapismisiz ekmek su giderimizi karsiliyoruz resmen.degistirmek icin binlerce kanin akmasi gereken duzene ve onun yarattigi psikolojisine hapsolduk

ığdır'da linç edilen asker

jakoben
benim nezdimde milliyetçiliğin en bölücü ideoloji olduğunu pekiştiren durumlardan biri dahadır.bu ülkenin bütün kalmasını istiyorsanız terörist addettiğiniz insanları da bu ülkeye kazandırmalısınız.burayı sevmeliler.fakat böyle yaptıkça yani hem böyle şiddet ve baskıcı hem ekonomik olarak onları vurdukça, şöyle ki;(türkler şanlıdır savaşçıdır,kürtler sönüktür sinektir pohpohlamalarını geçiniz) insan muamelesi görmeyen her insan mücadele verir.neyin değişmesi gerektiğini düşünüyorsa onun için canını da verir.o çocuk teskeresinden sonra dağa çıkarsa bacınızı getirip bana siktirin.

edit; şimdi onu linç eden adama da bir laf diyemiyorsun çünkü oraya tuvalete doğru şekilde sıçmayı bilmeyen adamlar bile geliyor.onların komutanının amına koyayım ben.
1