confessions

jakoben

βετεράνος♛  · 25 Mayıs 2017 Perşembe

  1. toplam giri 1027
  2. takipçi 41
  3. puan 24334

mustafa kemal atatürk

iron
Fikirleri, cesareti, ileri görüşlülüğü, liderliği, karakteri, başarıları, mirası ile hatırlanması ve dile getirilmesi gereken bir liderken; atatürkçü, kemalist diye geçinen insanların sadece ismini kullanarak gündeme getirdiği başarılı lider. komünistinden, türkçüsüne sosyalistinden, ulusalcısına kadar sahiplenilmesi güzeldir fakat sikimsonik ayrışmaları atatürk üzerinden yapmak akbabalıktır, leşçiliktir. Atatürkçü olmanın tam olarak ne olduğunu türkiye de anlayabilmiş bir kitle yok. "atatürk" kelimesi şuan en trend reklam malzemesi.

türcülük

iron
sike sürülecek kadar aklı bulunmayan insanların kısaca, canlı bireylere sadece ve sadece ait oldukları türden ötürü farklı değer atfedilmesidir. bu sike sürülecek aklı bulunmayan gruba ülkemizde son yıllarda başta ülkücüler olmak üzere çok sık rastlıyoruz. yav ben sizin soyunuzu sopunuzu sikeyim. Sizin siyasi geleneğinize sizin lider dediğiniz insanlara baktığımız zaman bile ne tür cahil orospu evladı sürüsü olduğunuz açık. Sizin yücelttiğiniz partinin bile hayattaki tek işlevi göt yalamak. 70 yaşında sex kasedi yüzünden biat eden adamın bu kitlenin lideri olduğu düşünüldüğü zaman arkasındaki sik kırıklarının aydın insanlar olmasını zaten beklemiyoruzda kalkıp burda nacizane biz bize takıldığımız sözlüğümüzde ne işiniz var aq. bura kar amacı güden hadi 100 bin kişi olalımda para kazanalım diye açılan bir yer değil. 3 tane liselinin kurduğu sikko platformlarınızda her şey yapabilirsiniz buradan uzak durun.
7

emniyet talimatıyla kyk bursları kesilen öğrenciler

lux
“Cumhurbaşkanına hakaret”, “gösteri ve yürüyüşe katılma”, “katıldıkları gösteri ve yürüyüşte kendiliğinden dağılmama”, “görevi yaptırmamak için direnme” suçlamaları ile soruşturma açılan öğrencilerin, emniyetin kredi ve yurtlar kurumuna ilettiği gizli yazı ile öğrenim kredileri kesildi. bursları krediye döndü. kredi alanlarsa şu an devlete borçlu durumda.

okula yazı gönderip zorla disiplin suçu uygulatıyorsun. yetmiyor burs ve yurt haklarından mahrum bırakılmalarını talep ediyorsun. bu düpedüz eğitim hakkını elinden almaktır. ben senden elimi eteğimi çekiyorum bana biat etmediğin için, hadi oku bakalım demenin fiili halidir.

marksizm-leninizm

pencere
bu sözlüğe üye olduğum için kendimi çok şanslı saydığım başlık. meğer ki ütopyacı şizofrenin tekiymişim.
şimdi hemen istatisliklerde bile yer almayacak sayıdaki insanın, 6 milyar insanı sonsuza dek sömüreceği gerçekçi bir sistem olan kapitalizme biat edeceğim.

marks ve lenin geçen yüz yıl yaşamış iki dahi bilim adamı ve filozoftur. lenin üniversite mezunu olmamasına rağmen, bilim adamı nasıl olabiliyor diyen varsa demesin. kendisi bizzat iktisadi ve sosyal tezleriyle bilimin kendisidir. merak edenler varsa kitaplarının her türlü pdf'si internette mevcuttur.
bu iki bilim insanı tezlerinde sosyalizmi formüle ettikleri kadar kapitalizmi de öğretirler insanlara. ben de olaya tersten yaklaşayım.

kapitalist düzende ''ekonomik kriz'' diye bir durum yoktur. zira kapitalizmin kendisi bir kriz halidir. bu korkunç kaosu yönetmek için 200 yıldır her türlü yamayı denediler. fakat artık kapitalizm kendi yasalarıyla bile yönetilemeyecek bir halde irinlerle dolup taşmıştır.

evet bu halin daha uzun yıllar süreceğini düşünmek gayet realist bir yaklaşımdır. tüm dünya ezilen halklarının hakça, ortakça bir düzen kuracaklarını beklemekse ütopyadır.

çernobil'in türkiye'ye etkileri

sophos
türkiye'de kanser vakalarının artmasının en önemli sebebi.
radyasyon seviyesi karadeniz'de 3 kat, marmara'da 2 kat artmış. karadeniz'de birçok insan kanser olmuş (bkz:kazım koyuncu). satılamayan radyasyonlu çayları ve fındıkları halka kakalamışlar. eski sanayi bakanı cahit aral halkı kandırmak için radyasyonlu çay içmiş.
bu yüzden abd'de 1980-1996 arasında Türkiye'de 5 ay geçirenlerden kan alınmasına izin verilmiyor.

kyk

lux
yine ben. hırsımı alamıyorum. ağzımı bozmadan küfür etmeye geldim.
tamam ucuzsun, suyun sıcak yemeğin var eyvallah da ucuz olduğunu bu kadar belli etme ya. banyoya gireyim dedim girmez olaydım. karşılaştığım manzarayı anlatsam beni asla affetmezsiniz o yüzden anlatmıyorum. çöplükte yaşamaktan farksız burası bunu bilin de.

haber okudum bugün sandviçten haşere çıktı diye. olm bizim her yemekten böcek, toprak falan çıkıyor. normal değil mi bu? ben mi alıştım pislik içinde yaşaya yaşaya. kendimi sorguluyorum artık.

edit: tüm nefretimi kusmaya geldim. başlıyorum. i

yurtta yaşamaya başladığım ilk günden beri kadınlardan iğreniyorum. ulan bir insan tuvalet kapısına niye burnunun çöpünü siler? neden sifon çekmez? neden tuvaletten çıkınca elini yıkamaz? neden neden nedeeeennnn çok mantıksız. yazık burda çalışan ablalara. burası eskiden erkek yurduymuş. daha temizdi dediklerinde inanmamıştım yaşayarak öğrendim maalesef. allahınızından bulun pislikler.

yemekler... ah canım yurdumun 300 yıllık kokuşmuş tavukları. ahhh hele o sinirli ağza kıtır kıtır gelen etler yok mu mm enfes. salata yemiyorum ama veganım ben. bizim salatalara böcek koyuyolar.

hırsızlık. bizim burda bi çamaşırhane var. 25 makine kapasiteye sahip(yurt 1500 kişilik) sabah 8de kuyruk başlar. çamaşır atma kuyruğu değil bu randevu alma kuyruğu. neyse bi şekilde alırsım randevuyu yıkarsın çamaşırları. abla der gel 3te al çamaşırlarını. bi gidersin senin çamaşırların yerinde yeller esiyor. asla da kavuşamazsın o çamaşırlara. bi de bazıları ultra yetenekli. allah fazladan skill vermiş bunları. kilitli dolaplı falan açıyolar değişik.

üst ranzada yatmak. ben üst ranzada yatıyorum. yataklarda korkuluk yok. duvara yapıştırıyorum kendimi çok düşmemek için. geçenlerde bi kız düştü ağzı yüzü dağıldı valla çok üzüldüm.

uzun lafın kısası allah kimseyi bu çukura düşürmesin. mapusluk zor.
4

taburcu

pencere
1. dünya savaşı yıllarında hastanede yaraları iyileşen askerler, tekrar taburlarına dönmek zorunda oldukları için sağlık çalışanları tarafından onlara ''taburcu'' denirdi.
sözcük o günlerden dilimize hastaneden işlemleri bitip de eve sevk edilecek hastaları adlandırmak için yerleşmiştir.
1

insan okumak

pencere
hacem bektaş veli ''okunacak en güzel kitap insandır'' der. evet bence de okunacak en güzel ve en ilginç kitap insandır. ama bu karmaşık kitabı, nosce te ipsum'dan bi haber yapabileceğinizi sanıyorsanız çok yanılırsınız. yani önce kendinizi tanımak ve okumaktan bahsediyorum. içinizdeki cehenneme bakma cesareti olan insanın vakıf olabileceği bir alfabesi vardır insan okuma sanatının. neden hayatlarımız cennet yahut cenette yakın değilin yanıtı da buradadır. çünkü henüz içimizdeki cehenneme dair en ufak bir fikrimiz yok.

aşık veysel'in bir türküsünde ''kurtla kuzu yan yana gezerdi, fikir başka başka olmasa'' diye bir dize vardır. bunun esas çözümlemesi şöyledir. kutsal kitaplara göre ahiret gününe yakın vahşi hayvanlarla avları yan yana gezecektir. herkesin aynı fikirde olduğu bir dünya da veysel ustaya göre kıyamet alametidir.
yazık ki günümüzde insanlık ilginçliğini fena boyutlarda yitirmiş durumdadır. bunun en büyük sebebi herkesin çok fazla birbirine benzemesidir. biz ne zaman kendimize bu kadar büyük bir kötülüğü layık görecek kadar çok kendimizden nefret ettik?

hulusi akar

codex cumanicus
Özgür Özelin söylediklerinin yarattığı göt yanması yüzüne yansımış , görev arkadaşlarının çoğunu yakmış askerimsi siyasal kişiliktir.

Gün gelecek Engin Alan ve İlker Başbuğ paşaların intikamının alınması akabinde kamu vicdanına , halk vicdanına hesap verecektir.

mustafa armağan'ın protesto edilmesi

the spook
Adana Çukurova Üniversitesi'nde bir grup türkçü arkadaşların yaptığı eylemdir. Irkçı sloganlarına rağmen kendilerini ayakta alkışladım doğrusu cesaretlerinden dolayı. Solcular olsa, duran adam eylemi falan yaparlardı kesin swh. Videoda en çok dikkatimi çeken şey ise, ''türküz, türkçüyüz, atatürkçüyüz'' sloganı söylenirken, mustafa'nın ''arkadaşlar abdülhamit'e hakaret ediyorsunuz ama'' demesi..

https://dai.ly/x777nls

Laik itiraf

lux
kaderime çok kızıyorum. öyle bir geçer zaman ki izlemeye başladım. dizide komünistler iyi milliyetçiler kötü. tıpkı gerçek hayattaki gibi. ama eski bir dizi. artık böyle diziler yok çünkü izin vermezler. 1 bölüm oynatmazlar böyle dizileri. neden ben gençliğimi bu iğrenç dönemde yaşamak zorundayım. çok üzülüyorum kendime. aslında hepimiz üzülüyorum. bok gibi zamanda doğmuşuz.

vaner için yardım kampanyası

laiksozluk
Merhaba sevgili yazarlar. Sözlüğümüzde de yazarlığı bulunan bir arkadaşımızın küçük kardeşi Milyonda bir görülen hastalık nedeniyle hem kalp hem de akciğer nakli olması gerekiyor. Valilik izni ile şuanda yardım topluyorlar. Ana konuya şu linkten ulaşabilirsiniz. https://www.r10.net/off-topic/2027025-hasta-kardesime-yardim-ederek-umut-olmanizi-istiyoruz.html

r10'nda bulunan yazının içeriği
Milyonda bir görülen hastalık nedeniyle hem kalp hem de akciğer nakli olması gereken Vaner Gök için Türkiye genelinde yardım kampanyası başlatıldı.
Doğuştan Trunkus Arteriyozus (kalpten tek bir büyük damarın çıkması) sonucu ilaçlara bağımlı olarak yaşamını sürdüren 13 yaşındaki Vaner Gök'ün dramı yürek burkuyor. Vaner'in hayatta kalması için hem kalp hem de akciğer nakli olması gerekiyor. Milyonda bir görülen rahatsızlığı nedeniyle nakil için Ankara'ya sevk edilen Vaner, maddi imkansızlıklar nedeniyle tedavi olamıyor. Edremit ilçesine bağlı Esenkent Mahallesi'nde (Kiracılar TOKİ) yaşayan İlyas ve Nahide Gök, çocukları Vaner Gök için destek bekliyor.
Küçük oğlu için yardım bekleyen baba İlyas Gök, Türkiye geneli yardım kampanyası için Van Valiliğinden izin aldıklarını belirtti. Vaner'in sağlığına kavuşacağı günü özlemle beklediklerini ifade eden Gök, “Türkiye genelinde yardım kampanyası başlattık. Yardımseverlerden destek bekliyoruz” dedi.
Vaner'in tedavisi için maddi durumlarının yetersiz olduğunu dile getiren anne Nahide Gök ise “Nakil için bizi Ankara'ya sevk ediyorlar ancak maddi durumumuz iyi değil. Allah rızası için bize yardımcı olun. Nakil olursa Vaner'im sağlığına kavuşacak. O da her çocuk gibi koşmak, oynamak istiyor, ama hastalığı buna izin vermiyor” diye konuştu.
Gözyaşları içinde çaresizce bekleyen Vaner de kalp ağrısının her geçen gün arttığını söyledi. Vaner, kalp çarpıntısından dolayı sabaha kadar uyuyamadığını kaydetti.
Vaner'in iyileşmesi için başlatılan yardım kampanyasının hesap numarası şöyle:
“Ziraat Bankası Beşyol Şubesi TR 790001002162588594185005 IBAN numarasına TL İlyas GÖKolarak para yatırılabilir. İletişim: 0544 366 50 69”

üçüncü şahsın şiiri

sophos
üstad yazmış... sevdiğim birkaç şiirden biri olan attila ilhan şiiri.

gözlerin gözlerime değince
felaketim olurdu ağlardım
beni sevmiyordun bilirdim
bir sevdiğin vardı duyardım
çöp gibi bir oğlan ipince
hayırsızın biriydi fikrimce
ne vakit karşımda görsem
öldüreceğimden korkardım
felaketim olurdu ağlardım


ne vakit maçka'dan geçsem
limanda hep gemiler olurdu
ağaçlar kuş gibi gülerdi
bir rüzgar aklımı alırdı
sessizce bir cıgara yakardın
parmaklarımın ucunu yakardın
kirpiklerini eğerdin bakardın
üşürdüm içim ürperirdi
felaketim olurdu ağlardım


akşamlar bir roman gibi biterdi
jezabel kan içinde yatardı
limandan bir gemi giderdi
sen kalkıp ona giderdin
benzin mum gibi giderdin
sabaha kadar kalırdın
hayırsızın biriydi fikrimce
güldü mü cenazeye benzerdi
hele seni kollarına aldı mı
felaketim olurdu ağlardım

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı

harflervekibrit
Anneler, neden bugün süpürge yapıyorsunuz evde? Babalar, neden ailenizle Galata Kulesi'nde filan değilsiniz? Neden çocuğunuza bir deniz kıyısında balıkları, martıları ve karabatakları anlatmıyorsunuz? Neden oyuncak müzesine gitmiyor, çocuk şenliklerine katılmıyorsunuz? Neden o çocuk elinde Atatürklü bir türk bayrağı sallamıyor bugün? En kötü ihtimal bir avm palyaçosu bari görseydi o çocuk bugün... Çocuğunuzla ilgilenmeyecekseniz niye getirdiniz ulan dünyaya?
4

turgut özal

pencere
ferhan şensoy'un ''ferhangi şeyler'' oyununda ''zam manyak pinoşettin'' diyerek kahkaha atmama neden olan siyasetçi.

rahmetle anmıyorum. fakirin fukaranın ocağını söndürüp zengini büyütme temelli türkiye ekonomisinin mimarıdır. küçük esnaf kazanmasın, büyük kartellerin kölesi olsun üzerine inşaa edilen neo kapitalizmin sevimsiz başlatıcısı.

bugün, o zamanları yaşamayanlara demokrasi ışığı olarak satılmaya çalışılmakta. maşallah o kadar demokrattır ki, darbeyle hakları ellerinden alınan siyasi rakiplerinin hakları tekrar verilmesin diye refarundumda kendisini yırtmıştır.

star wars 9

the spook
The Rise Of Skywalker başlığıyla 2019'un sonunda yayınlanacak olan filmdir. Black Panther bu kadar oscar ödülü aldıktan sonra bu film bir şey alamazsa daha da film izlemeyi bırakıyorum.

nevin yıldırım

pencere
ısparta'da tecavüzcüsünün kafasını kesip köy meydanına atan onurlu kadının adıdır. erkek devlet yasaları uyarınca müebbet hapis cezasına çarptırılmıştır. yasalarda yıllardır kirli egemen erkekliği ödüllendirmek için kullanılan namus cinayeti indirimi bu genç kadına tanınmamıştır. yargıtay müebbet cezasını bile az bulup bozmuştur. erkek devlet yasalarında ve erkek dinlerinde kadının bir ruhu yoktur. ona karşı reva görülen en ağır fiziksel ve sözlü şiddete boyun eğmek zorundadır. kadınlar, paşa ve bey olarak büyütülen erkek çocukları büyüdükten sonra erk alanlarını istedikleri gibi kullansın diye var olan zevk metalarıdır.

kadınları her yerde bunun böyle olmadığına dair ses çıkartmaya davet ediyorum. bu biz erkeklerin de kirli zihinlerinin temizlenip yaşamın her alanında özgür olabilmemiz için tek yoldur.

celal şengör'ün damarlarımda türk kanı yok açıklaması

pencere
bir bilim adamından daha fazla, sansasyonel açıklamalar palyoçosu olan şengör'ün ne dediğini hiç umursamıyorum.
ama size kötü bir haber vermeliyim ki hiç birininizin damarlarında türk kanı diye bir şey dolaşmıyor. çünkü türk kanı diye bir kan türü yoktur. aynı şekilde, ingiliz kanı, ermeni kanı, alman kanı vesaire de yoktur. kan grupları bundan 70 yıl kadar önce tıp bilimi tarafından tasnif edilmiştir. bu kan gruplarından gayrı insan kanı bulunmamaktadır.

gerisi ilkel milliyetçi lafı güzaftır. ırkçı gevezeliklerdir.

feyza altun

i am groot
leş bir feminist, türkiye'nin popülerite algısı sayesinde feminist genç kızlarımıza abla olmaya çalışarak çok iyi paralar kazanmıştır. Gündemi iyi takip etmesinden dolayı güzel söylemleri de vardır fakat türkiye'deki sorunlu feminizm algısının sorumlusu çok net bir şekilde bu ablamızdır.
1

eden hazard

the spook
28 yaşındaki dünyaca ismi duyulmuş ama vasat bir belçikalı futbolcu. Çoğu kaynağa göre real madrid ile 6 yıl anlaşmaya varmış, transfer ücreti olarak da 100 milyon gibi bir rakam konuşuluyor. Anlaşılan barcelona, önümüzdeki sezonlar tıpkı italya ligi'ndeki juventus gibi olacak.

yaran tweetler

pencere
anarşist olarak sandığı boykot ediyorduk, hdp barajı geçsin diye oy verin dediler verdik, sonra chp verin dediler verdik, referandum var ona da gidin dediler gittik, belediye seçimleri var sandığa gidin dediler yine gittik. şu an anarşist çıktığımız yolda türkeş'i anıyoruz.

(ozan takış isimli bir hesaptan)
1

hayatı ihlal ediyorum

pencere
güzel bir bayram balcı şiiridir;

bir bu kalmıştı yapmadığım
itiraz mecbur hayata
bizi temize çıkaracak
bir tek sözcük bile yok
yakılmış köyler kadar küliçindeyiz

ihtimal ve ihtiras
bir intihar biçimidir aşk
illegaldir astarı devletin
iğfal edilmiş katiller
vakitsiz infaz eder adamı

bütün kediler ağlar
müntehir halime
yenik düşer siyanüre damar
ihtimal. ihlal. infial ve ihtilal
bu dört sözcüğe gömdüm hayatı

dalından kopan songülün
kalbimi kanatan dikeni. ihtimal
infial. ihtilal ve devlet
kaybedilen hayatlar kuşatır
kirletilmiş gökyüzünü

ey aşk! iğdiş edilmiş suretin için
kılıç çektim kalbimdeki nasıra
ihlal ettim hayatı
boğdum hayatı yalnızlığımla
paramparça aklımdaki bomba

Fatih mehmet maçoğlu

frantz fanon
Tkp adı altında değil de daha düzgün bir parti adına aday olsaydı veya bağımsız aday olsaydı daha hoş olurdu. Tkp fanatikleri ve trolleri ekşi'de onun başarısını şimdiden kendine mal etmeye başladı çünkü... oysa ki bölge, zaten yüzlerce yıldır muhalifti, orada yerli bir kapalı kültür vardı. bölgeyi modern sosyalizmle tanıştıranlarsa tkp(ml) ve thko çıkışlı gruplardı. Ki maçoğlu da zaten smf adlı meclisin adayı olarak ortaya çıktı.
Şimdi iki ateş altında kalacak. Bir tarafta devlet pkk karşısında ona boyun eğdirmeye, onu düzene çekmeye çalışacak diğer taraftan pkk "ya devletinsin ya benim" deyip onu kendine katmaya ya da provokatör, ajan ilan edip dışlamaya çalışacak. Kendisine ve yoldaşlarına Sabır ve inanç diliyorum. Umarım ümitlerimi boşa çıkarmaz ve pratiğiyle herkesi göt eder.
3

ismet inönü

pencere
türkiye siyasetinin üst seviyede entelektüel siyasetçi ve devlet adamlarından biridir. mustafa kemal atatürk, dahi bir asker ve siyasetçi iken ismet inönü dahi bir diplomattır. atatürk'e saldıracak cesareti olmayanların saldırdığı kişidir.

ziraat alanında ülkemizde devrim kabul edebileceğimiz rize'ye çay, anamur'a muz ekimi inönü döneminde gerçekleşmiştir. ege ve urfa'da toprak reformu için mücadele etmişse de bunu başaramamıştır.
türkiye eğitim sisteminin başına gelmiş tek iyi şey olan köy enstitüleri'nin bilge mimarı hasan ali yücel inönü ekibindendir.
memleketi 2. dünya savaşının dışında tutması mutlaka hayırla yad edilmesi gereken işlerindendir. savaşın kazananlarının bile savaş sonrası durumu ortadayken, bizim gibi daha yeni büyük savaşlardan yenik çıkmış bir ülkenin savaş sonrası hali hakkında tahmin yürütmek bile istemem.
2. dünya savaşına girmememize rağmen ülkenin çektiği sıkıntılar ortadadır. o dönemki kıtlığın halkta sorumlusu inönü görüldüğünden mütevellit kendisi anadolu'da pek hayırla yad edilmez.
oysa birinci paylaşım savaşına girmiş bir millet olarak o günlerde bu kıtlığın kat be katı çekilmiş, dağlar taşlar cesetlerle dolmuştu. buna rağmen anadolu halkında bizi o savaşa sokanlara lanet okunmaz.
zannederim bunda, 1.paylaşım savaşı yıllarında buharlaştırılan ''gavur'' ların malına mülküne avantacı milletimizin çökmesi olabilir.

atatürk'le ters düşmeleri hakkında şair atilla ilhan insanların gözüne baka baka yalan söylemektedir. ilhan'ın kurgusuna göre, inönü, atatürk'e meclisin ortadan kaldırılıp ülkenin beş kişilik bir konsey tarafından yönetilmesi hususunda bir öneri getirmiş. pek bir demokrat olan atatürk ise bu fikri korkunç bulup, ismet'e görevden el çektirmiş. bunun aslı astarı yoktur.

inönü ile atatürk o dönem dersim harekatının bu kadar hoyrat ve sivil kayıpların yoğunluğu hususunda tartışmışlar ve siyasi olarak yollarını ayırmışlardır.

kaburga kırılması

pencere
(arşivimde olan eski bir yazımı paylaşıyorum. şu an itibariyle iyi ve sağlıklıyım)

gribal enfeksyona bağlı olarak, tansyon ve kan şekerimin ani düşmesi sonucu yüzün koyun bayılmam neticesinde, bu satırları yazarken bile inim inleten, kaka şeydir.

acil serviste, hekim arkadaşım başıma bu kaka hadisenin geldiğini söylediğinde "peki kaburgayı nasıl alçıya alabiliyorsunuz?" diye saçma bir soru sordum. haliyle kaburga kemikleri alçıya alınmaz. sizi öldürmeyen kırık kemiğiniz, sizi asla güçlendirmeyecek, kendi kendine kaynama sürecinde haftalarca süründürecektir. bu kırık türünün özellikle bir iç organınızda yapabileceği tahribat sonucu ölebilirsiniz de.
fakat bu vesileyle söylemek isterim ki, artık bütün kamu hastanelerinde böyle elim durumlar yaşanmaması için gereken bütün çabalar sarfedilmektedir.

böyle bir durumda kalırsanız mümkün oldukça hareket etmeden dinlenmenizi doktorunuz sıkı sıkıya tembihleyecektir.

hekiminiz size böyle bir iyilik yapmayacaktır, fakat size benden çok önemli bir tavsiye, başınıza böyle bir durum gelirse iyileşme evresinde asla sevişmeyin.

ben zaten, fiili ohal şartlarına karşı bir tepki olarak hatrı sayılır bir müdettir sevişmiyorum. iyileşme evresinde bundan eksik kalmak benim için sıkıntı değil. artık sevişmeme yoluyla geliştirdiğim protesto biçimime, asgari ücreti tespit komüsyonunu protesto etmeyi de ekledim.
bu enflasyon şartlarında 2020 tl maaş mı olur lann?
çalışanlarına bu miktarı reva gören tüm patronlara, 2020 tl' 200'er lik bankonotlar halinde rulo yapıp, anal oral fanteziler denemeler yapmalarını öģütlüyorum.