pucca

pencere
askerde erat arasında gelenektir yeni devre askerlere şafak kaç diye sorulur. bunu soran usta asker adı gibi bilmektedir aslında karşısındaki acemi askerin şafağının comollokoluğunu. saf asker cevaplar ''460'' soruyu soran alır eline sazı, ''460 neeyy lann, adam mı öldürdün sen ki 460''
bu davranış anladığım kadarıyla askerler arasında kendilerini rahatlatma davranışıdır. kuş kadar psikoloji ve sosyoloji bilgimle bunu çözümlemeye kalkışmayacağım.

bugün kendisinin 5.5 yıl hapis cezasına çarptırıldığını öğrenenince, ne yapmış bu kadın adam mı öldürmüş dediğim kadındır. kanaatimce paylaşımlarının hoş görülecek hiç bir yanı yok. ama yani ne yapmış da bu kadın 5.5 yıl ceza almış, adam mı öldürmüş? banka mı soymu?

adam öldürenlerin, uyuşturucu baronlarının, ana muhalefet partisi lideri yakmaya çalışanların 5.5 gün hapis yatmadığı bir hukuk eko sistemi içindeyiz.

istanbul'da 803 bin oyla kaybetmekten hiç bir şey anlamamışsın akp demek istiyorum. bir belediye başkanı mitinginde neden 100 binler ''hak, hukuk, a da let'' diye bağırır diye kendi kendine soruyor musun? bence sormuyorsun zira her geçen gün bu konuda kendi ayağına sıkmakla meşgulsün. korkarım bu yollsa hukuku da geri dönülmez biçimde kevgire çevirdin, bizi de.
ickial
tweetlerinin savunulacak yanı olmayan ancak ceza almasını gerektirecek kadar da raddeyi aşmamış olduğunu düşündüğüm kadındır.
eşinin savunma yazısına bayıldım...lakin tweetler komik değil. teşvik edici de sayılmaz. onca diziyi abi ya iyi diziydi yaa diyip yâd ediyoruz (bkz:adanalı) (bkz:kurtlar vadisi) hatta günümüz dizilerinden de örnekler var (bkz:çukur) (bkz:sen anlat karadeniz) saçma sapan konular işleyen, şiddet, uyuşturucu, tecavüz her türlü şeyi konu alan dizilere tutum yok ama bu kadının yazdıkları 7 yıl cezayı hak ediyor öyle mi? paraya çevirtin bari ya.
jakoben
kadına gıcık oluyordum lümpenliği ve kokanalığı dolayısıyla ama bu ağır bir ceza ve çok üzüldüm kendisi adına. umarım yurt dışı falan yapar. şahsen yatacağını düşünmüyorum. o ceza paraya döner ama ödemesinde.. siktirsin gitsin kurtarsın kendisini.
franz
Aldığı cezayla "Escobar'a ayılıp bayılan ülke gençliğinden haberi yok mu acaba bu insanların?" Sorusunu akla getiren ceza yemiş yazar.