kyk borcu

lux
silinmesi konusunda tekrardan gündeme düşmüş konu.

burs alan biri olarak söylüyorum evet silinmeli. çünkü bu burslar hiçbir zaman ihtiyacı olana çıkmıyor. kyk bursuyla arabasına benzin alan arkadaşım var. geri ödeyemeyecek tanıdıklarım da kredi alıyor ve almak zorundalar. almazlarsa okuyamazlar.

edit: burs alıyorum ve fakirim ama bu bursu bana fakir olduğum için değil, öğretmen lisesi mezunu olup eğitim fakültesinde okuduğum için verdiler. başka bir bölüm okuyor olsaydım ben de kredi alacaktım ve ablalarım gibi maaşımın yarısını bu kredinin faizine yatıracaktım.
the spook
gündeme düşmüş en absürt konu. Düşürmekte haklılar, bir şey diyemem. Ama en başta, başbakanlık ve kyk burslarının adaletsizliği gündeme düşürülmeli. Her sene rutin olarak aynı konuyu açmaktansa ufak bir düzenleme daha yardımcı olabilir.
franz
Silinsin gitsin arkadaş. İki yılda bi buçuk lira faiz ne lan?

Taam paramız var da, buna verecek paramız yok. Ben keyfimden mi aldım zamanında sanki?

Verdikleri 300 lira paraydı zamanında. Bi ay boyunca o parayla geçinmek için aç yattığımı bilirim ben geceler boyu.

İstihdam sağlamakta güçlük çek, ama milletin kanını emer gibi parayı geri iste.

Devlette paranız çok rahat kalıyor da, devletin sizde hiç parası kalmıyor. Yakında maaş kartıma da el koyarlar zaten.
tutzhee
borçların silinmesi kadar aptalca bir şey olamaz. yahu bu ne yüzsüzlük? her sene gündeme geliyor "borçlar silinsin" diye. lan hibe mi bu amk? kredi çekiyorsun? ne hakla bu borcun silinmesini istiyorsun amk? yüzsüzlükten başka tanımı olamaz bunun. bankadan kredi çekince ya da kredi kartı kullanınca gidip "abe şu borçları silsene yeaaa" diyor musunuz?

ha şunu ekleyeyim, bu ülkede 37 milyar dolar suriyelilere yardım yapılacağına bu ek bütçe daha fazla kişiye "kredi" değil de "burs" çıkartılarak harcanabilirdi.

ve evet tekrar ediyorum, kredi çekiyorsunuz amına koyduklarım. yüzsüz olmayın. ödeyin kredinizi.
7
pdf indir