confessions

codex cumanicus

Rakı  · 26 Temmuz 2016 Salı

  1. toplam giri 733
  2. takipçi 40
  3. puan 8889

toxicity

codex cumanicus
System Of A Down'un aynı adlı albümünün çıkış yapan gaz şarkısıdır. Çok basit bir yapısı olmasına rağmen introdaki bateri atağı adamın ayaklarını yerden keser Forest Gump eder mazallah. Bir de bu şarkının klibinde bir çekirdek sahnesi vardır ki Soad'ın bu vesileyle her ne kadar nefret etse de biz Türklerden anadolu ezgileri dışında çekirdek çitlemeyi de esinlendiği aşikardır.

Bonus: Finaldeki ayinsel bölüm az biraz menzilcilerden arak gibidir. Ya da tam tersi olabilir bilemedim.

''Weeeen ay bekeymde saan şannlaa vedede höhödödöd laaan''

puppe

codex cumanicus
Rammstein eserlerinin arasından barındırdığı dark ve yıkıcı havayla sıyrılan über yapım. Till dayının atmışına dayanmasına rağmen şarkıda özellikle bateriyle solo vokal girdiği kısımdaki performansı dinleyiciyi yerden yere vuruyor. Anadolu lisesi Almancamla şarkıda ters bir şeyler gittiğini sezdim, nitekim çevirisine bakınca işin rengi belli oldu. Ruh hali olan, hatta sikerten bir şarkı.

(bkz:bir etki tanımı olarak sikertme)
(bkz:alman pornosu sertliği)

survivor2020

codex cumanicus
Acun ekosisteminin başarısıyla öne çıkmış nadide projesi. Bu seneki gereksiz cömert ödülleriyle biraz tırt kalmıştır. Yarışma formatı iyi, izlencesi de iyi sayılır. Lakin bunun kritiğinin yapılması, yapıldığının yetmemesi gibi eski jenerasyon survivorlar ve götünün kılı kadayıf olmuş yarı alzheimer bir dayının gündüz hatta gece kuşağında bile gereksiz çıkarım ve yorumlarda bulunmasıyla e ananın amı yani dedirtmiştir. Yayın akışında doktorların yarattığı meşguliyeti bir tık öteye taşımıştır.

0 /