hdpli olmayıp hdp'ye oy vermek

baran anlattı
bu benim. hdp yi sevmem hiçte haz etmem. sırrı gibi bir kaç sempatik tip dışında diğer hdp liler oldukça itici gelir bana. ama şu seçimde bütün hesaplar hdp üzerinden yapılıyor akp chp ve iyi partinin seçim hassasiyetini bildiği için hdp yi baraj altı bırakarak kürt oyları ile diktatörlüğünü kalıcı hale getirmek istiyor. bunun en büyük örneği yüzbinlerce kürt seçmenin sandık yerleri değişmiş hiç bir gerekçe yokken tek ama o oyları çalmak hdp yi baraj altı bırakmak.

kısacası genel seçimlerde hdp ye oy vererek ikinci turda ince yi desteklemek en mantıklı seçim diye düşünüyorum.
zehir
Bizdeki Seçim Olayları Çingenenin Karı Boşadığı Bir Saatte İngiliz Anahtarı İle Beyin Ameliyatı Yapmaya Benziyor. Seçimler Eşit Şartlarda Gerçekleşiyor Yada Gerçekleşmiyor.Tamam Ülkedeki Seçimler Rekabet Değil Resmen Savaş Ama Onurlu Davranmak Gerekiyor Kavgada Karşıdakinden Dayak Yiyicem Korkusuna Götünde Dildoyla Avare Bi Şekilde Gezinen Orospudan Medet Ummanın Bir Anlamı Yok.
jakoben
sizde askere gideceksiniz ona göre ne veriyorsanız verin.biraz kafanız olsa hdp yerine sosyalist bir partiye verirdiniz ama aydınlığı görmek değil boğazınıza kadar battığınız bokun yüzünüze sıçrayan balçığını silmek istiyorsunuz.siz de haklısınız görmeden olmuyor
2