yerli otomobil

faun
beceremediğimiz. milletçe aptalız sanırım. elektrikli araçlar yeni yeni çıkıyor, içten yanmalı motorların yerini alacak deniyor ama hala kılını kıpırdatan yok. batarya yapalım demiyorum bak hadi batarya ithal olsun, 2 bakır kabloyu sarmaktan acizsek yapacak bir şey yok zaten.
ghost rider
seçimler yaklaştığında hortlayan seçimlerden sonra adı hiçbir yerde geçmeyen bir konudur bu yerli otomobil durumu. bir de bunun yerli uçak versiyonu var. hani şu göklerde olan henüz göremediğimiz.
radis
türk siyasi hayatının seçim ve oy mottosudur.
"Yerli" kavramının içeriği nedir araştırılmalı.
otomasyon ve inovasyonun olmadığı türkiyede; bir "sözde yerli" araç yapılırsa türkiye ancak camlarını takar.
the spook
15 senenin ardından sonunda başarabildiğimizdir. Yaptık, yapacaz, bitti oldu, ha yarın hazurdur da, diye diye iyi bekletildik. Sanki yarın mars'a adam gönderiyormuşuz gibi de bir türlü tanıtımını tamamlayamadılar. Bir gün farlarını tanıtıyorlar, diğer gün direksiyonunu.. ''Neyse, bir yerden başlamak lazım. Dünyanın 130 yıl gerisinden de gitsek başarabiliyoruz. Tebrik ederim sayın cumhurbaşkanım.'' deyip geçiyorum. Vergi ve kdv'den muaf tutulması şaşırttı doğrusu. Neyse ki ötv'den bol bol koyarlar bize.
sophos
her şeyde yalan söyleyip milleti siktikleri için, bu işte bir terslik olacağını biliyordum. İtalyanların ürettiği pininfarina k350 modelini kopyalamışlar, biraz değiştirmişler. (hani ödevleri arkadaşından geçirirken anlaşılmasın diye cevapları değiştirirsin ya) arama motorundan aratıp fotoğraflarına bir bakın, bu sefer de italyanlardan çalıp milli diye bizi kandırıyorlar. Geçen sefer chevroletten çalıp yapmışlardı.
https://www.google.com/amp/s/www.motor1.com/news/390097/togg-suv-sedan-concept-pininfarina/amp/?espv=1
3
luther
otomobil, yolcu veya yük taşımak üzere tasarlanmış, motorlu ve tekerlekli kara ulaşım aracı. otomobil, yakıtla çalışan bir motor sayesinde hayvan gücü kullanılmadan, itmeden veya çekmeden hareket edebilen ve üzerindekileri de taşıyabilen bir taşıttır. pandemi nedeniyle birçok sektör gibi otomobil sektörü de sekteye uğradı. ama birçok kişi özel aracı ile seyahat etmeyi tercih ettiği için kısa zamanda toplayacağı kanaatindeyim. pandemi dolayısıyla aracı olmayan aileler de rent a car şirketlerinde buldu çözümü. herkes kendini ve ailesini korumaya çalışıyor. araç kiralamak hem konforlu hem de hijyenik olmaktadır.

https://www.adanaotokiralama.com.tr/