confessions

kargalı karga paşa

Moderatör  · 4 Mayıs 2017 Perşembe

  1. toplam giri 1241
  2. takipçi 52
  3. puan 26637

lazlar

kargalı karga paşa
Her itham edildiğimde haklarında coğrafi ve kültürel ders vermeme sebep olan millet.

Orijinal dilleri, gelenekleri çok tatlıdır çok severim ama ben sadece Trabzonluyum. Her Trabzonlu laz değildir. Her karadenizli laz değildir.

Laz olmak da aşağılanacak bir şey değildir.


Edit: imla
1

manifesto

kargalı karga paşa
Bir görüşün, bir ideolojinin, bir oluşum ya da hareketin ya da bir eylemin kuruluş, amaç, sebep ve hedeflenen sonuçlarını belirten bildiriye verilen isim. Aynı zamanda gemicilikte de yükün boşaltılacağı limana kaptan tarafından verilen bildiri.

nike

kargalı karga paşa
1964 yılında Blue Ribbon Sporta olarak Bill Bowerman ve Phill Knight tarafından 500'er usd verilerek totalde 1000 usd ile kurulmuştur ilk olarak. Onitsuka Tiger modelini Amerika pazarında satmakla işe başlamışlar ilk 300 adet siparişi başarıyla sattıktan sonra Tiger kendisi pazara girmek isteyince sözleşmeyi fesheder
. Bunun üzerinde 1971 yılında swoosh (Nike'ın logosu olan tik işaretini andıran işaret) tasarlandıktan sonra 1972 yılında Nike adını almıştır. Koşucularla işe başlayan firma bugün benim gibi bir çok ülkede bir çok fakire ekmek kapısıdır. Teşekkürler Nike. (Orijinal okunuşuyla Nayki)

tonton yaşlılar

kargalı karga paşa
Bu grupta incelenen yaşlılarımız gün içerisinde bir şekilde karşınıza çıkıp hayatınıza dokunuverir ve farkında olmadan size bir kelebek etkisi sunar. Hele eski aristokratlardan ise tadından yenmez. Halk arasında eski istanbul beyefendisi ya da eski istanbul hanımefendisi gibi isimlerle anılmaktadırlar.

kaan sezyum

kargalı karga paşa
"Sözlük lan burası! Nasıl bu adam hakkında başlık olmaz!" dediğim insan. Çocukluğumda bile beni benden alan mizah yapısıyla (tamam ulen üst jenerasyonumun mizah ekolünden etkilenme etkim de var) oldukça yetenekli çok yönlü baştan aşağı sanat gözüyle baktığım bey abi.

notorious biggie

kargalı karga paşa
Gerçek adı Christopher George Latore Wallace, ya da Tupac Amaru Shakur'un seslendiği ismiyle Christopher veya Biggie Smalls.

Diğer dönem rapçileri aksine gettho'da değil zengin bir aile çocuğu olarak malikanede büyümüş ama sokağın büyüsüne kapılarak sokaları ve müziği tercih etmiştir. Tupac'ın ilk vurulmasında (bkz:Puff Daddy) ile birlikte parmağı olduğu düşünülmüş ve bu sebeple Tupac ile arası açılmıştı. Who Shot Ya?

Kendisi de 9 mart 1997'de şüpheli şekilde öldürülmüştür.
0 /