confessions

kargalı karga paşa

Moderatör  · 4 Mayıs 2017 Perşembe

  1. toplam giri 1245
  2. takipçi 52
  3. puan 26727

laik sözlük

kargalı karga paşa
Tek tük eski yazarların belli aralıklarla da olsa giri yazdıklarını görmek mutlu etti. Eski girilere baktım. Kurcaladım. Bu sözlük için çok mücadele ve kavga verenlerdenim. Duygulanıyorum ister istemez. Önemsiz sanal bir platform der geçilir belki. Neler yaşamadık ki burada... Neler görmedik ki. Şimdi elimin altında milyonlar olmasa da bir sosyal medya gücü var. Kendi kendime "Burayı canlandırabilir miyim?" diye sormadan edemedim sonra vazgeçtim. Biz bize kalsak daha iyi sanki. Anılar hatıralar burada böylece baki.

İron Yusuf domain ödemeyi bırakana kadar... (ehe)

kartpostal

kargalı karga paşa
"Kutumdan Çıktım" adlı parçalarıyla keşfettiğim henüz 19-20'li yaşlarında olan bir grup gencin kurduğu müzik grubu. Henüz gençliklerinin baharındalar ve işlerini aşkla yapıyorlar. Yaşlarına göre gayet de başarı yakalamış ve yakalayacak gibiler.

Öte yandan zannediyorum ki yeni bir ben isimli bir parça yayınlamaya hazırlanıyorlar. Afiş görseli diyebileceğim görsel çok sıkı görünüyor.

Şarkılarını da şuraya bırakayım. Bence bütün sözlük en az bir kez dinlemeli. Dinlerken sessiz sakin loş bir ortam tercih ediniz. Mümkünse açık pencerenizin yakınına uzanınız. Soğuk içkinizi alıp, pencereden gelen esinti ile birlikte gözlerini kapatıp şarkının huşusu içerisinde kendinizi bırakınız.

lazlar

kargalı karga paşa
Her itham edildiğimde haklarında coğrafi ve kültürel ders vermeme sebep olan millet.

Orijinal dilleri, gelenekleri çok tatlıdır çok severim ama ben sadece Trabzonluyum. Her Trabzonlu laz değildir. Her karadenizli laz değildir.

Laz olmak da aşağılanacak bir şey değildir.


Edit: imla
1

manifesto

kargalı karga paşa
Bir görüşün, bir ideolojinin, bir oluşum ya da hareketin ya da bir eylemin kuruluş, amaç, sebep ve hedeflenen sonuçlarını belirten bildiriye verilen isim. Aynı zamanda gemicilikte de yükün boşaltılacağı limana kaptan tarafından verilen bildiri.

nike

kargalı karga paşa
1964 yılında Blue Ribbon Sporta olarak Bill Bowerman ve Phill Knight tarafından 500'er usd verilerek totalde 1000 usd ile kurulmuştur ilk olarak. Onitsuka Tiger modelini Amerika pazarında satmakla işe başlamışlar ilk 300 adet siparişi başarıyla sattıktan sonra Tiger kendisi pazara girmek isteyince sözleşmeyi fesheder
. Bunun üzerinde 1971 yılında swoosh (Nike'ın logosu olan tik işaretini andıran işaret) tasarlandıktan sonra 1972 yılında Nike adını almıştır. Koşucularla işe başlayan firma bugün benim gibi bir çok ülkede bir çok fakire ekmek kapısıdır. Teşekkürler Nike. (Orijinal okunuşuyla Nayki)

tonton yaşlılar

kargalı karga paşa
Bu grupta incelenen yaşlılarımız gün içerisinde bir şekilde karşınıza çıkıp hayatınıza dokunuverir ve farkında olmadan size bir kelebek etkisi sunar. Hele eski aristokratlardan ise tadından yenmez. Halk arasında eski istanbul beyefendisi ya da eski istanbul hanımefendisi gibi isimlerle anılmaktadırlar.
0 /