confessions

altayhan

Bira  · 22 Ocak 2018 Pazartesi

  1. toplam giri 298
  2. takipçi 6
  3. puan 4939

muhalefet kesiminin askere gitmek istememesi

altayhan
Demokrat parti'den beri tsk nato oyuncağıdır. Kore'ye git, gider. Somali'ye git ortalığı toparla, gider toparlar. Suriye'ye gir bizi rusya'yla birebir muhatap etme, olur paşam.

Şunu da söyleyeyim, hala en güvendiğim kurum tsk'dir. Çünkü tarihimizde ve özellikle son yüz yılda en büyük adamlar ordu bünyesinden çıktı. Son umudum ordudur efendiler. O silahlar bir gün türk milletinin eline geçecek.
1

sözlükteki islamafobi

altayhan
Ülkemizde müslümanlar üçe ayrılıyor:
1. Açıkça şeriat isteyenler
2. Ne şiş yansın ne kebap diyenler (işine gelince ılımlı liberal takılırlar)
3. Ülkemizin %60'ı olanlar; maaşı yattığı sürece ülke s*kinde olmayanlar.

Senin derdini umursamayan ve üstüne bir de ülkenin bu hale gelmesinde payı olan adamlara bırakın da biraz sinir olalım değil mi? Ne yapacaktık, allah razı olsun ülkenin içine ettiniz, gelin bir de ağzımıza edin mi diyelim?

ülkede iç savaş çıkmasını isteyen kişilerin olması

altayhan
Hiçbir ilerleme, hiçbir devrim iç savaş olmadan olmamıştır. Gerici güçlerin seçimle paşa paşa gideceğine mi inanıyorsunuz?

Sadat denen bir gerçek var. Tayyip her gün tehditler savuruyor. Gezi parkında halka satırla, palayla saldıranları ne çabuk unuttuk. iktidar düşeceğini görürse ilk olarak chp'lilere ve alevilere saldıracak bunu da buradan bir amme hizmeti olarak yazıyorum.

hayvanlardan tanrılara sapiens

altayhan
Evrimi tarihsel-kültürel çerçeveden ele alan başarılı bir kitap. Akıl devrimi, tarım devrimi ve sanayi çağını tarihsel sürecinde vererek insanoğlunun gelişimini-evrimini anlatmıştır.

Akademik biyo-evrimsel ya da tarih kitaplarından farkı, daha basitleştirilmiş bir dil kullanmasıdır. Her seviyede okuyucu için tavsiye ederim.

oy kullanmayan insan

altayhan
Boykot normalde hoş gördüğüm bir olay. Ama bu seçim için olamaz, olmamalı. Artık olay rejim sorunudur. Verdiğimiz oyla çözüm olmayacak evet, lakin bir yerden başlamalı. Boykot ise, bir çeşit pasif direniştir ki şu saatten sonra bizi paklamaz.

sanat siyasetten üstündür

altayhan
Antik roma'dan, antik çin'den ya da başka medeniyetlerden kaç tane siyasetçi biliyoruz? Ama şair, yazar isimleri tarih kitaplarını dolduruyor.

Siyaset ancak günlük laf kavgalarını içerir. Birkaç zibidi ve para babasının sidik yarıştırmasıyla halkın güdülmesi olayıdır.

biz bir numarayız amerika gerimizde ingiltere falan çok daha gerimizde

altayhan
Şu an didim'e gidiyorum. Daha önce yazmıştım, didim'in yarısı ingilizler'den oluşuyor. Adamlar da ingiltere'nin memuru, işçisi falan yani zengin de değiller (zaten zenginleri yunanistan'da, italya'da).

Düşünün adamın emeklisi türkiye'de ev alıp tatil yapıyor, bizim emekli ikinci iş peşinde. Harbiden elin anglo-sakson'u bizi kıskanıyor mu dersiniz?

akp'nin para dağıtması

altayhan
Klasik türkiye gerçeği. Önce muhtaç et, sonra sadaka dağıtıp şükür ettir.

Ayrıca adamlar ne kadar sıkıştı ki emekliye bin lira ikramiye dağıtıyor. Yıllardır 1 lira vermeyen hükümet artık son çare milleti parayla satın almaya çalışacak. Kömür, makarna da kâr etmiyorsa demek ki.
0 /

bunlar ilginizi çekebilir