singapur

the
Bölgenin bilinen ilk insanları Çinliler ve Malaylılardır. Bunlar bu adalar ülkesine “deniz şehri” anlamına gelen Temasek adını vermişlerdi. Singapur'un asıl modern tarihiyse, 1819 yılından itibaren başlatılır. Bu tarihte zamanın sömürgeci milleti olan İngilizler, burayı istila ederek, 1959 yılına kadar idareleri altında tuttular. Bu tarihte Milletler Topluluğu içerisinde bağımsız (otonom) bir devlet oldu. 1963 yılında Malaya, Saravak ve Sabah ile Malaya Federasyonunu meydana getirmek üzere birleştiler. Fakat bu birleşme fazla uzun sürmedi. Federasyondaki hakim grup olan Malaylar ile Singapur bölgesindeki ekseriyeti teşkil eden Çinliler arasında anlaşmazlıklar baş gösterdi. Bunun üzerine yeni bir anlaşma yapıldı. Böylece Singapur 9 Ağustos 1965'te ayrı bir devlet oldu.

(https://www.turkcebilgi.com)
azadi
38. Katta havuzu olan oteli yüzünden en kisa zamanda ziyaret etmeyi planladigim yer. Turistlere her açıdan unutulmaz bir tatil yaşatmak adına bazılarını söylemeye bile dilimin varmadigi atraksiyonu bol gezilesi Singapore
sophos
güzel, temiz, güvenli, refahı yüksek olmasını bir dolu yasak ve baskı ile sağlayan liberal temelli olacak ülke, aynı isminde başkenti.
İngilizce "the fine city" (yasaklar şehri) olarak anılıyor. yasaklara buradan bakabilirsiniz ve buradan

uyuşturucu ve diğer bazı suçların cezası mahkeme ve yargılama sürecinden geçmeden idam ile cezalandırılıyor.
1