kobe bryant

deist imam
Bugün doğum günü olan dünya basketbolunun gördüğü en iyi ikinci oyuncu. Kariyeri boyunca 24 ve 8 numara giyen birisinin doğum günü tabi ki de 24.08 olmalıydı. İyi ki doğdun black mamba. Majestelerini iyi bir şekilde izleyemeyen nesil için tanrı tarafından gönderilmiş bir basketbol peygamberi gibiydin.

Bu arada kendisinden iyi tek oyuncu da
----->majesteleri michael jordan
deist imam
İlkokulda bir çocuk vardı gece kalkıp kobe bryant seyreden. Kobe 81 attığında bir tarihe tanıklık ettiğinin farkında olmadan oyunu seyreden bir çocuk. O kaybedilen boston serisiyle kahrolan bir çocuk. 1 yıl sonra yine bir çocuk vardı gecenin bir köründe kalkıp kobe seyreden. Bu sefer orlando'yu yenmişti kobe ve şampiyondu. Sonra biraz daha zaman geçti, çocuk artık büyüdü ergen bir liseli oldu ama artık gece kalkıp farklı maçları da seyrediyordu ama bir tek kobe oynadığında heyecanlanıyordu. Çocuk büyümeye devam etti. 2013te kobe "bu sezon kötüyüz fakat playofflara kalınca kimseden korkumuz olmayacak" dediğinde heyecan duymuştu fakat kobe bryant aşil tendonunu kopardı o laftan bir kaç gün sonra. Çocuk artık gençti, kobe'nin dönüşünü bekledi, hem de çok bekledi. Onsuz lakers maçlarını izlerken kahroldu. Bilgisayar oyunlarında sürekli oynadığı adamın dönüşünü bekledi genç. Kobe döndü ama eskisi gibi değildi artık. Genç de zaten artık dili söylemeye varmasa da içten içe "bırakacak galiba" demeye başlamıştı. O lanet 15-16 sezonu geldiğinde genç bir kez daha kahroldu. Her saniyesine tanıklık ettiği bir kariyer bitiyordu. Kobe emekli olacağını açıklamıştı. Ve tarihler 13 nisan 2016yı 14 nisana bağlayan geceye geldiğinde genç yine kalktı maç izlemeye. Ama bu seferki farklıydı. Çünkü idolü son maçına çıkıyordu. Maça çok kötü başlamıştı kobe. 5te 0 gelince genç üzüldü. Efsanenin vedası böyle olmamalıydı çünkü. Aynı anda aynı şeyleri kobe bryant da düşünmüş olacak ki birden bire açıldı. Yavaş yavaş takımını maça döndürdü ve karar verdi, son maçını kazanacaktı. Arka arkaya attı skoru eşitledi, sonra takımını öne geçirdi. Son serbest atışları için çizgiye geldiğinde 58 sayısı vardı 2de2 attı 60a ulaştı. Efsane son maçında 60 sayı atmıştı ve genç bu sefer tarihe tanıklık ettiğinin farkındaydı. Ve 4.5 saniye kala efsane oyundan çıkıyordu, bir dönem sona eriyordu ve genç de ağlıyordu bütün lakers taraftarları gibi. Kobe çıktı maç sonunda yaptı konuşmasını ve son lafını söyledi "mamba out". İşte kobe "mamba out" dediğinden beri genç yeni basketbol oyunu almadı kobe yok diye. Bir daha aynı heyecanla nba izlemedi. Lakers maçlarında hep kahroldu.

"Anlatılan sizin hikayenizdir" demiş marx. İşte bu da benim hikayem. Yani kısaca özetlemek gerekirse mamba out.
ickial
helikopter kazasında hayatını kaybeden basketbolcu. kendisiyle birlikte en büyük kızının da öldüğü söyleniyor doğru mu bilmiyorum. diyecek söz bulamadım yalan olmasını dilerdim... rip.
1