istanbullu ne olmamalıdır

sophos
Anadolu'nun siktir boktan yerlerinden gelen, araplaşmış, reisçi, kendini istanbul'un bir parçasıymış, oralıymış gibi gösteren ve yediği çekirdeklerin çöplerini sokaklara atan türbanlı çomarlar ve eşleri olan yol vermeyen dürzüler istanbullu olmamalıdır.
Eymen, miraç, yasin, muhammed, rabia, gibi iğrenç arap isimleri alan çocukları rehabilite edilmeli, adları değiştirilip medeniyet kendilerine öğretilmelidir.

Araplar istanbullu olamaz, üniversite okumalarına izin verilmeli, burda yaşayanlardan da çağdaş olmayanların, burkayla gezenlerin hepsi kovulmalıdır.

Çingenelerin bir kısmı istanbullu olmamalıdır. Hindistan'a yollanmaları kabul edilebilir. İnsani olanları kalabilir.

Dersim/Tunceli'den gelen okumuş kürtler gibileri istanbula kabul edilmeli, kendisine bile faydası olmayan serseriler istanbullu olmamalıdır.

Son olarak bacağına yapışan siyah pantolon giyen ve yeşil-mor saçlı yozlaşmış ibnelerden kurtulunmalı ve şehrin yozlaşmasının önüne geçilmelidir.

Çomarlar ve yanlış muhafazakarlar sorun ancak yozlaşmış ibneler diğer sorun.
jakoben
devrimci olmalıdır. endüstri ekonomisinin boğulacağı, yok edileceği merkez istanbul'dur. endüstri devriminin elinde büyük silahlar vardır ama merkezlerinde kullanamazlar dolayısıyla silahlı mücadelenin devrimci katılım oranına göre büyük güç farkı kapanacaktır. istanbul'lu alışverişi kesmelidir. sadece karnını doyurmalıdır. istanbul'ludan bir bok olmaz tabi. bunlar hikaye öylesine söylüyorum ben.