haddini bileceksin

anne boleyn
çok yerinde bir sözdür.
herkes haddini ve yerini bilecek. hadsiz insanlara tahammülüm yok. sonra diyorlar ki çok sinirlisin. ne yani hadsiz insanları görmezden mi gelelim?
2
icarus
bu ülke haddini ve yerini bilmeyen,hep vatandaşları için daha fazlasını isteyen bir adam tarafından kurulmuştur.eğer o adam haddini ve yerini bilip,boyundan büyük işlere kalkışmasaydı olacakları üç aşşa beş yukarı biliyoruz.katılmadığım hatta beğenmediğim başlık.
deist imam
Mustafa kemal'in haddine miydi 7 düvele karsı gelip savaş kazanmak ve devlet kurmak. Che guaveranın haddine miydi abdye karşı savaşıp kübada devrim yapmak. vietnamlıların haddine miydi abdyi yenmek. Ecevitin haddine miydi kıbrısı almak. Dyp-shp koalisyonunun haddine miydi kardak kayalıkları.

Kendisine değer verilmeyen türk kadın voleybolcularının haddine miydi defalarca kez şampiyonlar ligini almak. Galatasarayın haddine miydi uefayı almak. Fenerbahçenin haddine miydi euroleague şampiyonluğu.

Tarih her zaman haddini bilmeyenleri yazar. Tarihi de her zaman haddini bilmeyenler yazar.

Haddini bilirsen osmanlı paşası mustafa kemal olursun, haddini bilmezsen türkiye cumhuriyetinin kurucusu ve ilk cumhurbaşkani mustafa kemal atatürk olursun.
3