film izlemek

pencere
bir insan iş veya okul yaşamında çok başarılı bir insan olabilir. hatta bu kişinin dışarıdan bakıldığında aile yaşantısı da nispeten iyi bir görüntüsü olabilir. fakat insan yaşam içinde kendisini rahatlatmayı başaramıyorsa o kişi mutlu bir insan değildir. mutlu bir insan olamayan insan neden yaşıyordur anlamak güçtür.
aslında insan doğasında paronya normal bir ruh halidir. milyonlarca yıllık evrimimizde bir canlı olarak sürekli tetikte olmamız gerekir. hatta doğada bütün canlılar rahatlamaya ihtiyaç duyarlar. canlıların bu hisse en az su kadar ihtiyacı vardır. günümüz insanı olarak biz de artık ormanlarda ya da mağralarda yaşamıyoruz. daha karmaşık sorunlarımız var. bu da haliyle daha komplike rahatlama yöntemleri geliştirmemizi gerektirmekte. benim en sevdiğim rahatlama yöntemim çok kimsenin anlayamayacağı yeni evrenler yaratmaktır zihnimde. sinema da bana bu konuda en büyük yardımcıdır. bence her bireyin sağlıklı rahatlamanın bir yolu olarak iyi film izleme alışkanlığı edinmesi gerekir.
the spook
Düzenli olarak yaptığım en iyi hobilerimden birisi diyebilirim. Neredeyse kitap okumak kadar yararı vardır. Belli bir seviyeye ulaşınca, oyunculukları ve senaryoyu falan eleştirmeye başlıyorsun. Yalnız, ülkemize gelirsek pek genel kültüre bağlayamayacağım bu eylemi. Yeni yüzlerin, bir filmin tutabilmesi için iktidara yanaşmaya çalışması beni rahatsız ediyor. Yerli komedi filmlerine hiç değinmiyorum bile.