ali babacan

pencere
adam tam bir korkak müptezel çıktı rıza baba demek istiyorum. başta şunu söyleyeyim ki gerçekten iyi bir ekonomistir. ''derviş'in reformlarını devam ettirdi'' bla bla blaa diye lafa başlayanların 2. cümlesini bile dinlemeyin. türkiye bankacılığına disiplin nedir nasıl uygulanır öğretmiş adamdır.

fakat referandum sürecinden bugüne, akşener'den, demirtaş'a kadar bir çok liderin can ve hapis bedeli çabası varken, ali babacan sen kimsin yaa demek istiyorum.
bir gün özeleştiri yahut eleştiri yaptın mı? şimdi batan gemiye bir çekiç de ben vurayım kabadayılığını ve fırsatçılığını bu halk yemez.
the spook
eski akp milletvekili. Sonbaharda, Abdullah Gül ile yeni bir parti kuracakmış kendileri. Üstelik bu parti içinde davutoğlu şimdilik düşünülmüyormuş.. Sağın, ahtapot misali kollara dağılması beni birazcık mutlu ediyor fakat babacan'ın partisine gelecek olursak iyi parti kadar dikkat çekebileceğini düşünmüyorum. Saadet partisi kadar oy alabilir veya alamaz.. gerisi boş laf.
pencere
2002'de bush'la ırak'ın işgali karşılığında türkiye topraklarının kullanılması karşılığında 83 milyar dolara at pazarlığı yapan kişidir. türkiye halkına atılmış en büyük kazık olan kamu özel ortaklıkları garabetinin altında imzası olan bakandır. gazete duvar'dan bahadır özgür'ün yazılarını okursanız günümüzde çektiğimiz krizin en büyük sorumlusunun bu projeler olduğunu net ve bilimsel olarak görebilirsiniz. ben bahadır abi kadar bilimsel ifade edemesem de o projelerden kaynaklı şemsiyenin henüz girdiğini ama daha açılmadığını buradan bağırıyorum. neyse artık açıldığında neyin ne olduğunun farkında olursunuz.

korkak bir siyasi figürdür. batan gemiyi ilk terk edenlerden olmamıştır. demirtaş zindan bedeli öderken, akşener'in evi basılırken, kılıçdaroğlu diri diri yakılma tehlikesi atlatırken susmuştur. ne zamanki halkımız artık yeter demeye başlamış şimdi kabadayılık etmektedir.

neyse. neo akp cilerle, eski akp'ciler yesinler birbirlerini ete fasulyeye para vermesinler. azalarak biterler kurtuluruz bizde.
pencere
şu an dışarıdan sıcak para gelmesi ve şemsiye açılmadan imf'nin gelmeyi kabul etmesi için zat-ı şahanelerinin kabinesinde en çok görmek istediği isimdir esas itibariyle. daha önce de yazmıştım babacan kendisini uluslar arası sermayeye pazarlamayı iyi bilir. dış piyasada nedeninin anlamadığım bir itibarı olduğu doğrudur. fakat işte akıllı adam, iktidarın iyice rasyonaliteyi kaybettiği dönemde dümenin asla ona bırakılmayacağını ve uçukluğun devam edeceğini bildiği için yer almıyor kabinede.

dostlar konuyla alakasız gibi gelebilir fakat zaten sözlükte artık her hangi bir başlıkta kimin konuyla alakası kalmıştır ki. ekim ayına kadar bütçenin iç ve dış borcu döndürmek için acil olarak 170 milyar dolara ihtiyacı vardır. bu para bilinen bankerlerden gelmez gelemez. gelebilecek tek kurum imf'dir. imf'de bu kamu ihale kanunu varken nah gelir. bu kamu ihale kanunu da nah değişir. sizlerden ricam instagramda falan filan paylaşacağım, wp'de durum atacağım gazıyla bu kadar çok para harcamayın. yoksa yakında bol bol kıçını avuçlar şekilde maymun fotolarımız yer alacak her yerde. biraz daha dünya ve ülke gündemiyle alakadar olun.
pencere
akp'yi bölerek son darbeyi vuracağı kesindir. fakat dönem neo akp dönemi de değildir neo anap dönemi de. anlamlandıramadığım derecede uluslararası desteği var. bu bebecan ve hayasız utanmaz davut'un bürokraside sanılandan da büyük güçleri ve etkileri var hala. fakat halk desteği yok denecek kadar az. o azık da zaten akp'den kopartacağı yüzde 2-3'tür.

akp'yi bölüp bitirdikten kısa bir süre sonra kendisi de fazla parlamadan sönecek siyasetçidir.
pencere
daha önce akp den çok kişi istifa edip parti kurmaya yeltendi başarılı olamadı. fakat artık herkes görmekte ki hal o hal değil. herkesin ortak kanısı şu ki akp çöküşte. yine halkımız da görüyor ki akp ile birlikte memlekette bayır aşağı gidiyor. gerçi bugünkü korkunç duruma bir günde gelmedik. bugün özellikle ekonomiyi bitiren durum aşırı iç ve dış borçtur. ülkemizin maliyet esaslı bir ekonomiden rant ve tutturabildiğin zamanda tutturabildiğine ekonomisi olan inşaat ekonomisiyle kalkındırılıp piyasa doyunca yere çakılmasıdır. ahan da o ekonominin mimarı bu bebecandır. akp den yakın zamanda bunun ve yalancı davut'un 50-ilaa 100 milletvekili kopartacağını düşünüyorum. iç anadolu burjuvazisi ve erdoğan'a küskün kürtlerden iyi de oy alabilirler. iktidar şansları yok.

fakat akp hem bu bebecan ekibine hem de yalancı davut ekibine karşı büyük hatalar yapıp çöküşünü hızlandırıyor. söyleyin yapmasınlar.
jakoben
çoluğuyla çocuğuyla kurşuna dizilecek kadar suça batmış bir hıyar. ülkenin amına koyulmuş hala çıkıp türbanlı kardeşimi sınıfa almadılar hühühühühü yapıyor hahahaha. bakalım değil okula girmek kafalarında türbanla sokakta gezebilecekler mi ahahahaha
4