confessions

zeybek

Admin  · 11 Ağustos 2016 Perşembe

  1. toplam giri 497
  2. takipçi 31
  3. puan 10632

laik sözlük okumaları

zeybek
geçen cumartesi günü izmir kitap fuarı'nın ilk günü türk tarih kurumu yayınının osmanlı kaynaklarına göre fatih sultan mehmed'in sayasi ve askeri faaliyeti kitabını aldım, okuyorum.

mehmed'i diğer sultanlardan farklı görmek kanaatindeyim eğer otorite olarak kabul ediyorsak ilber hoca bunu söylüyor zaten. paşam gibi farklı bir konumda.

isminde geçen osmanlı kaynaklarını da göz önünde bulundurursak gayet akıcı ve hoş kitap. ilk basımı 1953 yılında yapılmış dr. selahattin tansel eseri.

serhat akın

zeybek
fenerbahçe'li eski topçu. futbol takımı tutmuyorum. ama az biraz izlerim, ilgilenirim. bu adamın ekstra bir yeteneği yok. taraftarı seviyor o kadar. çok iyi hisseden tüm topçular evropaya gitmeli, türkiye'de yıldız topçu olmak kolay.

gılgamış

zeybek
türk rak müziği tarihinin en kudretli gruplarından apaşlar'ın ensturmantel bestesi. muhteviyatı saykodelik ve folk ögeler barındırır.nada'nın da aynı isimle muazzam bir şarkısı vardır.

altın gün

zeybek
hollandalı bir kaç müzisyenin, türkiye'nin en kaliteli müzik ürettiği 60lı ve 70li yıllardaki müziğe aşık olup aralarına iki tane de türk bulup oluşturdukları grup.

saykodelik, rock, anadolu, punk kokan düzenlemeler ve kültürümüzün nadide parçları. dinlerken mest oluyorum siz de olun. size kexp canlı performanslarını bırakıyorum.

resimdeki gözyaşları

zeybek
Töre'nin öncesinde yanılmıyorsam 68 yahut 69 olabilir yine cem karaca tarafından ortaya çıkarılmış, söz ve müziği Mehmet soyarslan'a ait parça. Mehmet Soyarslan bir röportajda, şarkı benim ama cem karaca olmasaydı şarkı asla su an bulunduğu konuma gelemezdi, der. Ayrıca ağır roman filminin de soundtracki olarak yer almıştır güzel bir versiyonla. Şarkının vintage hali yine ağır roman filminde berber Ali'nin dükkanında çalar. Şarkı la minör tonda.
0 /

bunlar ilginizi çekebilir