confessions

zeybek

Admin  · 11 Ağustos 2016 Perşembe

  1. toplam giri 440
  2. takipçi 27
  3. puan 9581

zeybek'le horoz dövüştürdüğümüz zamanlar

zeybek
televizyonun siyah beyaz olduğu zamanlar. en azından renkli televizyon her evde yoktu ve renklilerle beyazların ayrı ayrı yıkandığı çamaşır makinası edası bu sosyal saçmalık için de geçerliydi.

halit kıvanç'tan maç dinler, sezen cumhur önal'ı izler müziğe doyardık. zor yıllardı, tekknoloji sözlük hak getire. sözlükleri bile hökümat karne ile dağıtırdı. siz bilmezsiniz o zamanları. ne nude kuyrukları oluşurdu, ifşalar kara borsa.

bu pompalı tüfek o zamanlar çift kırma idi bunu bi güzel pompalamışlar merkezde. ondan sonra pompalı tüfek olup yıllar sonra izim buldu nomıssız. evet seni sattım ama hele bir sor niye sattım.
1

ihtiyar oldum

zeybek
aşık mahzuni şerif eseri. muazzam bir parça. cem karaca da parçanın hakkını vermiş, hatta göğe çıkarmış. bir haftadır ayrı kentlerde yaşayan müzisyen arkadaşlarımla bunun davul gitar kaydını almaya çalışıyoruz. davul kaydı alındı, bu akşam da gitar kaydını az evvel yaptım. ufak bi demo yapacağız. parçayı kaydederken çok çişim geldi ahahah. böyle yumurta kapıdayken iş yapmaya bayılıyorum.

şarkıyı da şuraya bırakayım, dinlersiniz belki.

alttan ders almak

zeybek
Bir dönem başımdan geçen naif olay. Mukavemeti 6.ca akışkanlar mekaniğini 4.cüde geçtim galiba. Neyse efendim öğrenciliğin şanındandır. Önemli olan okulu zamanında bitirmek değil, mesleki altyapıyı öğrenip bitirmektir.

ilkokuldan özlem duyulan şeyler

zeybek
Athena'nın ilk klibi skalongayla deli gibi dans etmek. Henüz ilköğretim mantalitesine geçilmeyen yıllar. Sonra ilköğretim oldu şimdi nasıl takip edemedim. Anap, koalisyon, Tansu Çiller, Haluk Levent ve uzun saçları, abilerimizin ablalarimizin yavuz çetin dinlemesi. Hakan peker, Sibel alaş, şahane cumartesi aynen cumartesi. Cesur ve güzel, bizimkiler, kaygısızlar, barış Manço ile adam olacak çocuk offf liste uzar gider.
2

kötü sözlük

zeybek
İlk sözlüğüm. Sonrasında epey bir sözlükte yazar ve yönetici olarak görev yaptım. Bir hafta kadar evvel, kapanacağını haber almıştım. Uzun zamandır hiç girmediğim bu sözlükten bu akşamki yapılan bu saçmalığı görünce, kapanması isabet olur.

Artık sözlükler kendi vasfını ve yetisini yitirmiş birer internet çöplüğüne döndü. Halihazırda laik sözlük az öz yazarıyla dozunda trolleriyle manasız bi tat sahibi. Biraz özel ve korunaklı.

Bu akşam yapılan bu incivari sikertme için de mevzubahis yazar adaylarına kızmıyorum.

the cranberries

zeybek
89 doğumlu irlandalı grup. alternatif rok diye tabir edilen türe yakın. mtv ödüllü. bugün aldığımız habere göre solisti caanumuz dolores o'riordan 46 yaşında hayata gözlerini yummuş.

0 /

bunlar ilginizi çekebilir