süleyman soylu

the spook
Türkiye'nin içişleri bakanı olmasına rağmen, ülkenin yaklaşık %50'sini aşağılayan adamdır kendileri. İttifakları ve bütün muhalefet partiler istifasını istemektedir. İttifak olmamalarına rağmen terörist denilen hdp'nin chp tabanının yanında bulunması, ne chp'nin ne de kılıçdaroğlu'nun suçudur. Eğer bir partiye terörist sıfatı konuyorsa, o partiyi seçimlere sokmayıp kapısına kilit vuracaksınız o zaman. Kanıt yok mu? Başkanlarına hüküm giydiremediniz mi? O zaman öyle bile olsalar, hüküm giydirene kadar böyle bir sıfatı hiç kimseye yakıştırmayacaksın. İçişleri bakanlığı iktidar tarafından, bütün halkın bakanı olması için seçilir.
pencere
geçenlerde berberde bir ergenlik şeklinde garip garip paylaşımlar yapmış içişleri bişeyi. o paylaşımından sonra sosyal medyada kelliği üzerinden yapılan espirilere çok bozuldum önce. zira ben de kel bir yakışıklıyım. sonra ben de gülmeye başladım espirilere. kendisiyle hiç bir ortak noktam olmaması adına saç ektirebilirim. fakat saçlarım tekrar çıkarsa bu kez de bruce wilis'e benzeyemeyeceğim. amaan, zaten wilis'ê benzediğim de saçlarımın döküldüğü günden beri kendimi kandırdığım kocaman bir yalan.

haa bir de süleyman bey geçenlerde siverek'de neler oldu öyle? siz hala siverek'in de dahiliye işlerinden mesulsunuz değil mi? neden ne siz, ne de reisiniz bir kez olsun zalime kükremedi daha? imamoğlu'na falan filan kükremek kolay değil mi? veya berberlerden şakalı komikli laflar sokmak? ülkeye dönün artık ve işinizi yapın lutfen.
1
pencere
hatırlayanlar vardır. bizimkiler dizisinin tatlı faşist karakteri davut usta gibi bir şeydir. davut usta da ''bir türk dünyaya bedeldir, türkün gücünü göstereceğiz, alaman bozuntusu'' gibi garip garip cümlelerle rasyonalitesini yitirmiş bir vatandaşımızdı. kendisi hatırladığım kadarıyla tesisatçıydı. keşke bütün rasyonalitesini yitiren insanlar hayatımızda sadece tesisatçı falan olarak yer alsa. hepimizin kaderinin amına koyabilecek güçte kuvvete olmasalar. ama işte zamanın ruhu biraz da böyle bir delilik hali. korkuyorum.
pencere
şu an emrinde yasal binlerce silahlı güvenlik görevlisi olan kişidir. bekçisinden uzman askerine, güvenlik görevlisine kadar kamuda en yüksek istihdam bu şahsın bakanlığı zamanında yapıldı. fakat suç istatisliklerinde tarihin en korkunç günlerini de yaşamaktayız bir yandan. bunun en önemli sebeplerinden biri ilgili kişinin bir devlet adamı ciddiyetinden uzak olmasıdır.

adam ülkedeki güvenlikten en sorumlu kişiyken yakın zamanda yaşanan siverek katliamı bahsinde uzay boşluğu bakanı gibi hareket etmiştir. ilgili zat aynı zamanda hukukun korunması anlamında ülkemizdeki en yetkili ikinci kişidir. fakat anayasadaki masumiyet karinesinden haberi bile yoktur. önüne gelene hiç bir yargı kararı hatta soruşturması olmadan terorist demektedir.

korkarım bir tanrı kompleksi içinde gibi davranıyor. tanrısallıkla hiç bir ilgisinin olmadığını anlaması erdoğan'ın 2 dudağı arasındadır. erdoğan, ''artık bizimle değilsın'' dediği zaman korkunç bir dip yaşayacak psikolojik olarak. allah yakınlarına ve ailesine hatta türk hekimlerine şimdiden sabır versin.