confessions

Kimsenin hicbir seyi

rom  · 26 Temmuz 2016 Salı

  1. toplam giri 35
  2. takipçi 22
  3. puan 754

atatürkçülerin tayyipçilerden daha tahammülsüz olmaları

cemree
Bu sözlükte gördüğüm bir takım arkadaşlar sebebiyle kanıya vardığım durum. Tayyipçilerin bir kısmı en azından ''çalıyor ama çalışıyor'' diyebiliyorken Atatürkü sevmiyorum demek bile suç sayılıyor. Atatürkü troll mahiyetinden çıkıp ciddi ciddi tanrı olarak mı görüyorsun bre cahil ? insan hata yapamaz mı ? yapar atatürkte insandı ve hataları var. bu hatalar kimileri için kabul edilemeyecek şeyler, kimileri için önemsenmeyecek şeyler o yüzden kimin sevip sevmediğine sizene be bağnazlar.
1

iron

iron
An itibariyle son entrysini giren eski admin. bundan bir yıl önce laik sözlük fikrini ortaya atan mahir arkadaş ile hayata geçirdik daha sonra çeşitli sıkıntılardan kapattık ve iki ay önce tekrardan sözlüğü açtım. Sözlüğü açarken amacım insanlar robot gibi sürekli entry girsin değildi. Birilerinin yobazca dayatmalarına karşı benzer fikirde olan insanların toplanabileceği bir platform olmasıydı sohbetse sohbet, bilgiyse bilgi, goygoysa goygoy kuralcı bir yaklaşım ile açmadım sözlüğü tabi daha sonra ister istemez bir yönetim bir ekip kurallar vs oluştu, bazı şeyler ters tepti ben daha çok insanın bir birini tanımasına bu ortamın bir parçası olup belki yıllarca sürecek dostluklar, birikimler edinmesine vesile olmak istersen sözlük yüzünden dostlarımın bile bana mesafeli davrandığını, sözlüğün arkadaşlıklarıma zarar vermesi sözlüğü bırakma kararı almama neden oldu. ben görevimi mahir arkadaşa bırakıyorum. sağlıcakla kalın.
4

nihat hatipoğlu

hena
Çeşitli türk vatandaşlarının adamı ilah yerine koyup tapmasına az kalmış olan şahıs diye nitelendirmek istiyorum açıkçası. Abidik gubidik sorular içerisinde evet, merak ettiklerimiz olabilir kafamımızı kurcalayan sorular olabilir ama o kadar mal mal sorular sorulurken artık yeter dedirten bir durum haline gelmiştir haydi hayırlısı ne diyeyim ben.
2

mükemmeliyetçilik

hena
Kendime göre değil, çevremdekilere karşı öyle göründüğüm bir tavırdır. Eğer bir konuyu merak etmişsem en ince ayıntısına kadar araştırırım. Anlamamışsam didiklerim. Herhangi bir şeyi yapamıyorsam onun için çabalarım. İlla olacak diye bir kaide yok ama kafama koyduysam yaparım. Mükemmelleştirdiğim çoğu şey bana sıradan gelmekle birlikte aslında -bu konunun,durumun,eylemin- herkes tarafından en iyi şekilde yaptığını sanıyorum. Bunun için her zaman daha iyi bir şekilde yapmak istiyorum, her ne yapiyorsam. Mükemmeliyetçilik aslinda bir seçim değil zorunluluk olmuştur benim için.

lexxpowder

hena
Yoldaş gözüyle baktığım, sayfayı her yenilediğimde -ki sürekli yenilerim- karşıma yeni bir giri ile çıkan, düşüncelerini oldukça benimsediğim, hakkında neden başlık açılmadığını düşündüğüm bir yazardır.
2