confessions

hena

Şarap  · 30 Nisan 2017 Pazar

  1. toplam giri 953
  2. takipçi 89
  3. puan 14260

laik sözlük

hena
ana sayfada bir an duraksadım, bir sözlük vardı, mm şey ya, şey. -2 dakika sonra- sözlük yazsam çıkar herhalde... haa şey ''Laik sözlük'' idi değil mi?
-az evvel yaşandı. Bir o kadar unutmuşum bu illet yeri haha-
2

the white buffalo

hena
The woods, tam da denize karşı içkini yudumlarken harika gidecek şarkıdır. Açık ve net.
I got you şarkısıyla silkelenir, kendine gelirsin belki, küçük bir yel estirir içinde müziğin o tatlı tınısı.
The madman ile belki içiniz kıpır kıpır olabilir, o kısa zaman dilimi içerisinde.
House of rising sun ile bir an dizi beyninizin raflarından kalkar gelir, sözlerine eşlik ederek her şeyi bir bir hatırlarsın
Oh darling what have i done da ise sallanırsın bir o yana bir bu yana, sakince. Kafanı dinginleştirir.
Come join in murder ile duygular kabarır, gaza gelebilirsiniz ve aniden gozlerinizi hafif kısmış, aynaya bakarken bulabilirsiniz.
Bir kaç şarkıya sığdırılacak değil elbette o sesi duyunca zaten büyüleniyorsunuz, sonrası mı? O geliyor aslına çok takılmayın. Esenlikler.

vaybanavaylarbana

hena
Kalemini beğenip, benim "copypaste mi yapiyosan yea" tarzı bir üslupla sorup, gayet güzel,hoş bir cevap vermiş olan yazardır. Beğendim. Bazı durumlarda aydınlandım. Reklamını yapıp yapmaması bu kadar batıyor mu evet hakli değil bu konuda ama yazdigi şeyleri zerre okumadan kanıya varmaniz da hiç içten degil. Herkes konuşmayı, kendini savunmayı ya da savunulmayı hakeder. Adalet ile ilgili bir yerlere girerseniz yanlışlıkla aklinizda bulunsun ama konumuz bu değil idi her neyse gayet cici bir yazar ben begeniyorum simdilik

evrenin entropisi

hena
Merhaba kanalıma hoşgel- öhöm öhöm. Evrenin entropisi hakkında, sabit olduğu düşünülüyor fakat evren de yaşlanan, git gide büyüyen bir 'şey' değil midir? Entropisinin değişmemesi için elbette bizim, gezegenlerin,yıldızların hatta ve hatta evrenin olmaması gerekir. Evren, entropisi artan olarak tanımlanır benim gözümde. Eğer artmasaydi zaman kavramı oluşabilir miydi ya da ölebilir miydik daha önemlisi aslında uzaya gidildiğinde yaşlanma gibi bir sıkıntımız olmayabilir miydi? Bir dakika düşünelim eğer entropi bu denli eşit olsaydı ne olurdu. Ya da azalsaydı, o zaman gelecek yerine geçmişe mi giderdik yoksa geçmişi gelecek olarak mi görürdük,benimserdik? Elbette kendi fikirlerim , biraz bulamaç kıvamında aktarıyorum kusuruma bakmayın. Kısacası evren basitçe kapalı bir kap değildir, fakat entropisi buna rağmen artar ki bünyesinde bir çok şey meydana gelir. Dolaylı yoldan entropisi zaman kavramı ile birlikte artan olduğu için ileri gideriz, tek bir zaman dilimine doğru gittiğimiz için bizim 3 zaman alanı yaratmış oluruz fakat sadece 1 ini hatirlarix geçmişi. Şimdiyi hatırlamak mümkün değildir. Ama bu çok ayrı bir konu o yüzden ben gidiyorum swh.
2

internetten sevgili yapmak

hena
Defalarca kez bu hataya düştüm. Oyundan mı dersin, anime forumlarından mi dersin ohooo. Umursayan birisi değildim. İşime yarıyordu. Oyunda olsa para attırıyordu, animede ise konuşacak insan görevi görüyordu. Sonra birden tutuldum birine, kalakaldim. Ne kalbimden atabiliyorum ne zihnimden silebiliyorum ne de olmamış gibi davranabiliyorum. Bu karaktersizlik degil bu sadece ve sadece salaklik. Ve evet benim yaptığım da salaklik fakat kurtulmak zor bu zamandan sonra. Bir seneyi geçti ona olan bu takintim.
4

her şeyi yapmak isteyip hiç bir şey yapamamak

hena
Okul bitmiş, servisteyim. Bir vahiy geliyor! Diyor ki "EVE GİDİNCE DERS CALİSACAKSİN TAKİP ELEYECEKSİİİİN EYYYYY HENA!!!!" eve bi geliyorum. Kapiyi o tanıdık tinida aciyorum gidip gotumu devirip yatiyorum. 2-3 saat sonra uyanıp "aaaa çok geçmiş bu saatten sonra çalışılmaz hem kafam almaz!!!!" diyip yine yatiyorum. Önerim yapacaklarinizi ertelemeyin eğer yine ertelemeye kaciyorsaniz zaten siz bittiniz. Cry..
0 /