solcuların sevilmemelerinin nedenleri

laiksavar
ayan beyan ortada olan nedenlerdir.
1. Kendi görüşleri haricinde hiçbir görüşe üniversitelerde barınma hakkı vermedikleri için
2. Kendilerini otomatik olarak diğer insanlardan daha yukarıda gördükleri için
3. Büyük çoğunluğu donanımsız, ergen romantikler oldukları için
4. Kendi ideolojileri için olduğu sürece çoğunun cinayetlere de zulme de razı geleceklerini düşündüğüm için
5. Çoğu düpedüz ekonomi cahili olduğu için solcuları sevmiyorum. solu sevmeme nedenlerim ise daha farklı.
rigmo
bu toplum içerisinde, solcusu ve sağcısı aynı kefededir. her iki kesimde düşüncelerinde radikalleşmiş, duygusal karar almaktan öteye gidemeyen bireyler topluluğu haline gelmiştir. Türkiye'de sağ ve sol kavramı kalmamıştır.(fiilen)
"ne komunistler gördüm faşist dediklerinden daha faşist
ne muhafazakarlar gördüm komunistten daha komunist"
desek yanlış olmaz heralde..
edit:Yazım hatası
codex cumanicus
seksen ve atmışlı yıllardaki yaşanmış can sıkıcı olayları ısıtıp ısıtıp mağduriyet malzemesi yapan yeni yetme ülkücüler gibi davranışlarda bulunmaları aklıma gelen ilk sebep. Bi çok ideoloji taraftarında olduğu gibi solcuların da büyük bir kısmında karşıt görüşün kaynaklarına bir alerjisi sözkonusu. Bu sebeple edindikleri bilginin toplumun geri kalanına oranla kendilerini zeki hissettirmelerini, buna bağlı olarak beyin mastrübasyonuna sebep olması da olabilir. Aslında nefret ettikleri ayırıcı çizgilerin bi çoğunu bu şekilde onlar oluşturuyor. Ve belirtmekte fayda var, ideolojiler arası ilişkilerde çoğu son derece anlayışsız ve eleştiriye kapalı.
merdumgiriz
Anlaşılmamasından kaynaklıdır. Soğuk savaş döneminde Amerika tarafından aktif yürütülen karalama politikalarını, ülkelerin iç dinamikleri tetikleyince sonuç olarak bu algı kanıtsanmıştır.
otcanavari
kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama hiç bir solcu milliyetçiler gibi ırkçılık ve ayrım yapmaz. o yüzden olabilme olabilitesi yüksek. ama siz yine de siyasi görüşleriniz için birbirinizi kırmayın ve insan olduğunuzu unutmayın. Sağcılığı ve solculuğu unutun insan olduğunuzu unutmayın!
tuzluk
Halkın hala solcular ile bölücüler arasında ki ince çizgiyi farkedememiş olmaları yegane sebeptir diye düşünüyorum. Yoksa solcu neden sevilmesin..
yirmisekizsubat
Eşcinselleri, bu yeni çıkan eylemde soyunan feministleri ve Türk hariç diğer tüm ırkları savunmalarımdan dolayı sevilmezler. Başarılı da olamayacaklar asla.
yarraminho bashievski
kaydadeğer olmayan bir saçmalık silsilesi, bu saçmalıklar belirgin bir ideolojiye isnat edilemeyecek kadar saçma.

Bir insan üstteki bu saçmalıklara solcu olduğu için mi erişmiş oluyor. diğer görüşler ilahi bir güçle donatıldı da bizim mi haberimiz yok.

Saçmalık 1. kendi görüşleri haricinde hiçbir görüşe üniversitelerde barınma hakkı vermedikleri için.

- sanırsın ülkücüler demokrasiyi yalamış yutmuş ve karşıt tüm görüşlere açık ve itidalli yaklaşmakta başlı başına bir saçmalık ellerde satır balta okuldalar ama solcular kötü, gülme ikonu neydi aq ?

Saçmalık 2. kendilerini otomatik olarak diğer insanlardan daha yukarıda gördükleri için

buna bişey yazmaya bile gerek yok aq

Saçmalık 3. büyük çoğunluğu donanımsız, ergen romantikler oldukları için.

ahahaha desem az gelir sanki yine ülkücü ya da muhafazakar tipler bilgi bankası sanki, lise yıllarında bilirim ellerine tutuşturulan kağıtlara yazılmış zırvalarla ideolojik sürü gibi reislerinin peşinde giden tipler bir kültürlü bir kültürlü sormayın.

Saçmalık 4. kendi ideolojileri için olduğu sürece çoğunun cinayetlere de zulme de razı geleceklerini düşündüğüm için

15 temmuz'da gördük milliyetçi muhafazakar kesimin neler yaptığını detaya gerek yok. bir de sivası çorumu maraşı da solcular yaptı demi aq.

Saçmalık 5. çoğu düpedüz ekonomi cahili olduğu için solcuları sevmiyorum.

"2023 te bor çıkaracak süper güç olacaz len mq" diyen zihniyet her yere sirayet etmişken adam hala solcuları biçiyor.

çok kasmaya gerek yok bunlar tamamen gereksiz ergen ifadeleri.

solcu değilim ama ülkücülere yazılsa yine aynı tepkiyi verirdim, sözlüğün gereksiz başlıklarından birisi olmuş.
berkayoz
Solcularda ki kibir adamları köreltiyor. Sol çiftçi köylü hakları eşitlik iken solcu günümüzde cihangirli kendini entel sanan kesmin ortak kümesi olmuş. Halka inemiyor. Bir de deist olmama rağmen solcularda ki müslüman kesimi küçümseme; sırf başörtülü diye bir kadına küfretmeye hakkınız yok. Solculukla hümanizm yan yana olması gerekirken günümüz solcuları nefretle büyüyor ve okumuyoruz. Bir solcu donanımlı olması lazım karşısındaki kişinin sözlerini kanıtlayarak yalanlaması lazım. Malesef günümüzde sol fanatizme dönüşmüş. Ana fikirden uzaklaşılmıştır. Genellemeydi istisnalar mevcuttur
diaryofjane
Toplumun anladığı dilden konuşmamaları. İnsanlar solcuları tanımıyor. Zaten bir algı yönetimi mevcut, bir de solcularla sohbet eden standart bir siyasi bilgi birikimine sahip insan hayatında duymadığı kelimeleri duyup adamın ideolojisini kavrayamayınca, iyi ya da kötü bir izlenim oluşturamıyor. Haliyle akıllarda "allahsız komünistler, teröristler" şeklinde kalıyorlar. Bir de hitabet yeteneği olmayan, bir insanın damarına çok basanları var. Kürt sorununu öyle bir anlatıyor ki adamı pkk sempatizanı olarak görüp direk cephe alıyor insanlar. Çok hassas aslında. Biraz dikkatli olmaları ve egoist değil alçakgönüllü davranmaları gerek.
atticus finch
-fabrikatör olmak
-toprak ağası olmak
-holding sahibi olmak
-tarikat, cemaat lideri olmak
-çocuk tecavüzcüsü, ensarcı olmak
-amerikan veya türk ordusunda yüksek rütbeli bir asker olmak

yukarıdaki özelliklerden bir veya birden fazlasına sahipseniz sevmemeniz doğal karşılanabilir.
0 /