özgecan aslan

morpheus
Özgecan aslan, masum bir genç kız. Duygusal bir adamım bu vesileyle takıntılı bir adamım, ne zaman aklıma gelse hüzünlenir kendini anarım. ışıklar içinde uyusun meleğimiz
ghost rider
ismini her duyduğumda, gördüğümde boğazımı düğümleyen, tüylerimi diken diken eden kişi. bir anneye böyle bir acı, böyle büyük bir yük nasıl verilir, melek gibi bir kıza bu vahşilik nasıl yapılır aklım almıyor. cehaletini, eğitimsizliğini, cinsel açlığını s*keyim türkiye!
miractanyuvarlananninja
Şubatta ölümünün ikinci yılıydı. Senden sonra hiçbir şey değişmedi buralarda Özgecan. Bu zihniyet uğruna kaç özgecan daha yitirdik. Ölümüne üzülenler bir süre sonra unuttular seni, biz unutmadık. Ne zaman dolmuşta tek başınayken korksak, şoförden çekinsek, bir erkek tarafından taciz edilsek bizimlesin. Otobüste,dolmuşta tek başınayken bir kadının binip sana güven verici şekilde gülümsemesini bilirsin. Sana gülümseyemedik bu bizim ayıbımız. Hepimiz özgecanız. Işıklar içinde uyu.
elfida
güzel gülüşlü, güzel yürekli bir melek... sen gideli çok şey değişmedi aslında. günler geçti, özgecanlar arttı, kalpler karardı. o kadar.
deist imam
3 yıl oldu. O vahşetin üstünden 3 yıl geçti. Eminim ki bugün hiç birimizin aklına gelmezdi normalde. Benim de aklıma sosyal medyada gördüğüm için geldi açıkçası ve bunu inkar etmiyorum. Affet bizi özgecan unuttuk seni ve senden sonra şiddet gören, tecavüze uğrayan, öldürülen kadınları.
ofelia
Bundan birkaç gün sonra yine unutacağız. Bilimsel olarak da bu bi gerçek aslında. Sonra tekrar hatırlayacağız falan. Sadece yakınları asla unutamayacak bu korkunç senaryoyu. Gönül isterdi ki özgecandan hatta münevver karabuluttan sonra bir daha böyle şeyler yaşanmasın. Fakat her gün bu iğrenç olaylara maalesef ki yenisi ekleniyor. Bize kalan bu tarz şeylerin yaşanmasına olabildiğince karşı çıkmak, mücadele etmek. Umarım ki bir daha özgecan, münevver ve daha niceleri gibi kadınlar ölmez.

Huzur içinde yat güzel kız...
pencere
aşağılık siyasetçilerin, ve özellikle her yerden kabak gibi biten belediye başkan adaylarının bugün sahte bir şekilde üzerinden oy devşirmeye çalıştığına şahit olduğum güzel insan. muharrem ince bile tiwiterda kartpostalımsı bir şey yapmış. resimde özgecan'ımızın salıncakta bir fotoğrafı vardı, fotoğrafın altında kocaman puntolarla ''muharrem ince'' yazıyor. bu oy devşirme kirliliği, cinayete yakın bir korkunçluk hissi yaşattı bana.

aynı zamanda hemşerim olan özgecan'ımızı koruyamadık. kendisi benim en çok sevdiğim varlık olan yeğenimin yaşındaydı ve onunla aynı okulda eğitim alıyordu. olayı öğrendiğimde, onun her saç teli bir mızrak olmuşçasına her yanıma saplanmıştı. özgecanımız'dan önceki canlarımızı da koruyamadık, sonrakileri de.

her yandan bir ceraat gibi sızan kadın düşmanlığı, lağım patlaması misali yayılırken ortalığa hiç bir masumu koruyamayacağız. sosyal medyada her siyasi görüşte insandan günümüzde kadın erkek eşitliğinin artık kadınlar lehine fazla olduğuna dair korkunç paylaşımlar görüyorum. sıradan insanlarımız da buna alkış tutuyor. ve artık sanal cumhuriyet kutlamaları gibi sığ laflarla ölüm yıl dönümlerinde özgacan'ı anıyoruz.
ceraat her yerden bir lağım gibi patlamakta. fakat burnumuz bütün pis kokulara çok alışmış. bu bir yaşamın değil, aşağılık bir dramın adıdır.