özgecan aslan

morpheus
Özgecan aslan, masum bir genç kız. Duygusal bir adamım bu vesileyle takıntılı bir adamım, ne zaman aklıma gelse hüzünlenir kendini anarım. ışıklar içinde uyusun meleğimiz
ghost rider
ismini her duyduğumda, gördüğümde boğazımı düğümleyen, tüylerimi diken diken eden kişi. bir anneye böyle bir acı, böyle büyük bir yük nasıl verilir, melek gibi bir kıza bu vahşilik nasıl yapılır aklım almıyor. cehaletini, eğitimsizliğini, cinsel açlığını s*keyim türkiye!
miractanyuvarlananninja
Şubatta ölümünün ikinci yılıydı. Senden sonra hiçbir şey değişmedi buralarda Özgecan. Bu zihniyet uğruna kaç özgecan daha yitirdik. Ölümüne üzülenler bir süre sonra unuttular seni, biz unutmadık. Ne zaman dolmuşta tek başınayken korksak, şoförden çekinsek, bir erkek tarafından taciz edilsek bizimlesin. Otobüste,dolmuşta tek başınayken bir kadının binip sana güven verici şekilde gülümsemesini bilirsin. Sana gülümseyemedik bu bizim ayıbımız. Hepimiz özgecanız. Işıklar içinde uyu.
elfida
güzel gülüşlü, güzel yürekli bir melek... sen gideli çok şey değişmedi aslında. günler geçti, özgecanlar arttı, kalpler karardı. o kadar.
deist imam
3 yıl oldu. O vahşetin üstünden 3 yıl geçti. Eminim ki bugün hiç birimizin aklına gelmezdi normalde. Benim de aklıma sosyal medyada gördüğüm için geldi açıkçası ve bunu inkar etmiyorum. Affet bizi özgecan unuttuk seni ve senden sonra şiddet gören, tecavüze uğrayan, öldürülen kadınları.
her boka muhalefet


Şuraya da bırakayım şunu. Konuyu en güzel şekilde özetlemiş kanal.

Türkiye şartlarında kadın ve erkek eşit görülmüyor. Bunun milyon tane örneği var. Umarım taciz , tecavüz ve kadın cezalarında gerekli arttırmalara gidilir ve iyi hal indirimleri kalkar.

Ayrıca sırf ''namus'' için işlenen cinayetler var ülkemde. Çünkü kadınları mal olarak görüyorlar. O istediğini yapamaz. İstediği kişi ile görüşemez değil mi ?
Ahlak bekçiliği yapılıyor. Sevgilisiyle oturduğu için ayıplanıyorlar .. Ama tecavüzlerde ve tacizlerde kimsenin sesi çıkmıyor ..

"Kim namus ve ahlâk şövalyeliği yapıyorsa,
Bilin ki en namussuzu o' dur."
-Friedrich Nietzsche
ofelia
Bundan birkaç gün sonra yine unutacağız. Bilimsel olarak da bu bi gerçek aslında. Sonra tekrar hatırlayacağız falan. Sadece yakınları asla unutamayacak bu korkunç senaryoyu. Gönül isterdi ki özgecandan hatta münevver karabuluttan sonra bir daha böyle şeyler yaşanmasın. Fakat her gün bu iğrenç olaylara maalesef ki yenisi ekleniyor. Bize kalan bu tarz şeylerin yaşanmasına olabildiğince karşı çıkmak, mücadele etmek. Umarım ki bir daha özgecan, münevver ve daha niceleri gibi kadınlar ölmez.

Huzur içinde yat güzel kız...

bunlar ilginizi çekebilir