otobüste yaşlılara yer vermek

yedi bela makasl sincap
yaşlıya bağlı, rahatsız hissediyorsa ve karakteri bozuk değilse yer verilebilir. ancak böyle tatlı teyze yada amcaları bulmak zor olduğu için ne gerek var yer vermeye. hani evlerinde otursunlar diyemem ama keyif için 65 yaş ile bütün gün otobüslerde metrolarda fink atmak da ayıp kaçıyor, en azından yoğun saatlerde. bi gün 14 saat çalışmışım bana bak bana diye bağıran bi yağ tulumunun yanında, metroda iki on dakika oturacağım,yanıma gelip torbalarını bana dayıyor.halkapınara gelene kadar arada yüzüne bakıp daha da yayıldım,oh, gülücük.
ickial
gerçekten oraya oturmaya o an ihtiyacı varsa veririm yerimi. ki bunu hak eden yaslılar genelde sessiz sedasız ayakta bekleyenlerdir. insanların gözlerinin içine bakarak onlara kalk dercesine bakan kalkmayan görünce oflayıp puflayanlar sırf kıymetli g*tü için yer ister.

metroya bindigimde görüyorum hep. binmiş bi yaslı teyze gayette ayakta durmaya müsait ne bi fazla kilosu var ne de bi gözle görülür hastalıgı. gelmiş tepemde dikiliyor kalkayım diye ya elinde kırmızı oje var şimdi teyzem bak bu bildigin iki ucu boklu değnek. eğer o ojeyi sen sürdüysen zaten bi zahmet yer isteme. ha yok kuaföre gittim diyorsan kuaföre giden zamanı kendine yaratan biri bi kaç durak ayakta gidebilir yani
minimalist laik
Bunun ceremesini en çok da genç nüfus çeker, çünkü onların örümcek kafalı beyinlerinde 'gençler asla yorulmayan bir terminatördürler" algısı var. Hayır teyzecim, biz de atp harcayıp laktik asit fermantasyonu yüzünden yorgun hissederiz.
lux
bir gün yine okuldan çıkmışım yurda gidicem. ama ayakkabı ayağımı vurdu yürüyemiyorum bile. okulla metro arası 2 km sürüne sürüne bi şekilde vardım metroya. her oturmak istediğimde olduğu gibi 4 vagonlu gelmişti tıklım tıklım metro hareket edecek yer yok. bindikten 1 durak sonra tam önümdeki yer boşaldı hiç sağıma soluma bakmadım direk oturdum. oturmaz olaydım. ta öbür vagondan kadın gelmiş bana çekmikiriyor saygısızsın şöylesin böylesin. yaşlı falan da değil ha annemden küçüktür. orda bi güzel tartışmaya başladık sonra metrodaki koca yürekli insanlar beni savununca sustu çirkef. metrodan inerken de topalladım biraz utansın diye belki biraz yüzü kızarır sandım ama yok indiğim gibi tekrar başladı söylenmeye. o an inmemiş olsam linç yiyeceğimi bile bile o kadını allahına kavuştururdum. keşke inmeseydim.

demem o ki genciz diye yer vermek zorunda değiliz. yoruluyoruz, hasta oluyoruz, yorgun oluyoruz. ama bu anlayışsız fırsatçı çirkef kadınların soyu tükenmiyo. şımartmayın artık şu orta yaşlıları valla tepemize çıkardınız.
pdf indir