dinlere saygılı olmak

the spook
Bütün insanlardan beklenilen özelliktir. Laiklik adı altında bunu amaçlarken her geçen gün, kokuşmuş fikirlerin önderlik ettiği bir takım insan tarafından saldırıya uğramaktadır muhalefet kesim. Müslümanlara saygılı olmak, müslüman gibi davranmak anlamına gelmez. Veya Hristiyanlara saygılı olmak, her sene paskalya bayramı'nı kutlamayı gerektirmez. Sonuca bakacak olursak, şu 2 cümleyi bile anlayamayan bir ton insan topluluğu bulunmaktadır. Atatürk, Tekalifi Milliye Emirleri dağıtırken, hala etrafta padişah'dan cihat çağrısı bekleyen insanlar vardı. dedelerini yargılamak yerine, 100 yıldır gelişmeyen beyinlerini eleştirmek üzere giri kaydediyorum. Bir gün önyargılarını kırabilmek dileğiyle..
sophos
türkiye'de olmayacak şey. türkiye kanunlarda laik olsa da müslüman devlet sayılır.
ne hristiyan ermeniler ne hristiyan rumlar ne yahudiler kalmış, kimi zorla yurdundan sürülmüş kimi işler bok yoluna gittiğinden kendisi kaçmış. tek tük azınlıklar var bazı yerlerde kalan. bir de dinsiz ateist, deist vb. gençler var müslüman olmayan. neyin saygısı? her tarafta cami var. (bkz:ayasofya kilisesi) bile yok. atatürk müze yaptırmış eh işte, cami olmasından iyidir yine.
jakoben
kadını köle yapın, çocuğu hıyar gibi yetiştirin, hırsızlık yapın, tecavüz edin ve özellikle can alın diyen bir zırvaya saygı duymak intihardır.