bütünlemeye kalmak

kemalisthatun
Sekiz tane dersin altısından bütlere kaldım. Bunların ikisi şartlı da olsa ortalamam tutmadığı için sınavlara girmem zorunlu. Okulu bırakmak için can atıyorum resmen.

Edit: genellikle derslerden geçme notu 70 olan bir üniversitede okuduğum için lanet okuyorum..

necip fazıl kısakürek

betaxx
Her ne adar dönek bir adam olduğu için pek sevmesem de güzel şiirlerinin varlığı da inkar edilemez. Laf sokmali, atarlı olanları favorim.

Sen alçak bile değilsin
Çünkü alçaklık seviye belirtir
Sen çukursun çukur
Lağım çukuru!


breslau

cheV
1914'de Osmanlı Devleti'ne sığınan ve satın alındığı ilan edilerek adı Midilli olarak değiştirilen iki gemiden küçük olanı.

breslau

latium

cheV
Latium Batı İtalya'da bulunan, Antik Roma'ya başkentlik yapmış olan Roma'nın kurulduğu bölge. Latium ilkin verimli volkanik topraklardan oluşan küçük bir araziydi. Bölgeyi Latinler iskan etmiştir.

latium

alttan ders almak

trainer red
Alınan dersin döneminde verilememesi durumunda bir sonraki sene aynı dersin bir daha alınması durumu.

eğer ktü gibi bir üniversitede okursanız dersi alltan, sağdan, soldan ve çaprazlamasına bile alabilirsiniz. Bir yerden sonra "eeehhh amına korum bu sene de kalsın siktiğimin dersi" demeye başladığınızda anlayın ki okul bitmeyecek. O yüzden bunu demeyin ve oturun adam gibi çalışın.
(şu an bunu okuyup da sınavlara çalışmaya çalışanlar önündeki defteri kitabı kapatabilir, o dersi seneye vermeye çalışacaktır muhtemelen)

bunlar ilginizi çekebilir