merak ettim de...

yedi bela makasl sincap
sağlıklı mı bilmiyorum ama bence iletişim kurulmuştur ya. tek sıkıntı bizim bilgimiz yok. bunların hepsi illümünati.
dahası eğer bu dünya dışı varlıklar iyi niyetli ise daha yaşanabilir bir dünyamız olurdu. ve bu dünya dışı varlıklar kötü niyetli ise şuanda bunları yazamıyor olabilirdik. niyet önemli niyet.

türkiye'de feminizm

jesus
Bugün sokaklarda, kampüslerde mücadele veren kitlelerce oldukça başarılı olarak yürütülen hareket.
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki genelde feministleri sinirli olmalarıyla eleştirmişsiniz ama su yorumları okuyunca benim bile cringeden duvarlara kafa atasım geldi. Şu bir kaşık su kadar sığ eleştirilere bakar mısınız:
- neymiş efendim cahil insanların üzerlerine atlanıyormuş. (Bugün feministlerin en son başvurduğu şey şiddet)
- yok neymiş çoğu erkek zaten kadın üstünlüğünü savunurmuş ( bak bak bak tespite bak)
-çiçek babandır sloganı yanlışmış ozentlilikten geliyormuş ve erkek "ırkının" (bkz:swh) üstüne gidiliyormus.
-cinsiyet kavramını bu kadar takmamalari gerekirmiş (bkz:swh) (bkz:swh)
- bayan değil kadın dedirterek cinayetlerin önüne geçebiliceklerini sanıyorlarmış (abi tespitlere bakar mısın yalnız yaa)
-virginia woolf, uykusuz veya bayan yanı falan okumuyorlarmış ve bu yüzden kültürsüzlermiş (buna kahkaha attım ama yalan olmasın kendimi bi tokatladım sinirden)
-cırtlak seslilermiş (bu tam dayaklik zaten)
Benim bu arkadaşlara tavsiyem böyle okumadan etmeden, bilmeden saçma sapan eleştiriceklerine tam tersini yapsınlar.

Edit: imla
Sonradan görülen saçma sapan başka bir eleştiri üzerine gelen edit: biri feminizm mücadelesinin ülkenin sağ kesimine göre yapılması gerektiğini söylemiş ki bunu görmezden gelemezdim. Evet arkadaşım feminizmden en uzak yorumu sen yapmışsın, tebrikler.

mustafa kemal atatürk

tchaikovsky
Osmanlı imparatorluğundan kalan üstyapısal değerlere açtığı savaş ile ilericiliğini bugün çok net okuyabildiğimiz 1923 devriminin başrolüdür kendisi. Kendisi ve arkadaşlarının sert tavrı nedeniyle türkiyede dinsellik siyasi olarak 80 darbesine kadar engellenebilmiştir.

devletin kitap fuarları

oijya adam
"Aaa şurada fuar varmış gidip biraz kitaplara göz gezdireyim."diye girmiştim 2 hafta önce. Gözlerim felsefe, edebiyat, psikoloji ve kişisel gelişim kitaplarını aradı ama dolusuyla dini kitaplar gördüm. Fazlasıyla dini kitaplar olmasına rağmen bahsettiğim türde kitap neredeyse yoktu. Çok şaşırdım olum, fuarları bile ele geçirmişler korkuyom.

elfida

heather
Elfida' nın Hikayesi

Adı Beyzanur kızımızın. 4 yaşlarındayken tanıştım bu kızımızla. Babası Murat Çelik bir emekçiydi. Kızın amansız hastalıkla mücadele için Cerrahpaşa Tıp Fakültesine gidiyordum. Doktorlarla görüşüyordum. Detayları burada anlatmak istemiyorum ama çok uğraştık. Bir gün doktorların odasındaydım ve doktorlardan biri bana dedi ki: "Haluk Bey, bu kızı gözden çıkartın."
Yanımda da müzisyen arkadaşım Emrah Aydoğdu var. Emrah, "Gözden çıkarılan kadın anlamı Osmanlıca'da Elfida." dedi. Belki tam birebir anlamı olmuyordu ama bir kavram olarak çok uyuyordu. Tabi biz birbirimize sarılıp ağladık. Gerçekten Beyzanur'u çok seviyordum.
Ve oturdum şarkıyı yazdım. Sevgili Emrah Aydoğdu da elinden geleni yaptı. Sözlerinde düzenlemeleri yaptık ve Ömer Faruk Güney'in de müziği vardı. Bu şekilde Beyzanur'un son günlerinde ona şarkıyı söylüyordum ama kendisi olduğunu bilmiyordu Elfida olarak biliyordu. Tabi küçük bir çocuktu son zamanlarında 8 yaşındaydı.

O dönem de şirketlerim batmış, sözlerdeki Omzumda iz bırakma yüküm dünyaya yakın şunu ifade etmek içindi. Ya zaten dünya kadar batmışım, sıkıntılıyım, Beyzacığım ne olur bari sen gitme demek içindi. O sözlerdeki yüzyıllardır sarılmamış kolların cümlesi, anne ve babası gece gündüz nöbetteydiler. Beyzanur'un kırılganlığından hasta yatağından dolayı sarılamıyorlardı. Gerçekten sarılabildiklerini görmedim. Sisliydi kirpiklerin ve gözlerin yağmurlu sözleri ise Beyzanur'un gerçekten hep yağmurlu gözleri vardı hayata tutunmaya çalışan...
O dönemde hastane personeline Bakırköy'de bir konser verdim. Beyzanur'a iyi baksınlar diye onların gecesine katıldım. O gece evden başka bir yere kaldırılan Beyzanur'u kaybettik. Ardından anne ve babasından rica ettim. Yıllardır Beyzanur'un babasıydınız. Evet kızımızı kaybettik. Lütfen bir çocuk daha yapın dedim. Aradan bir yıl geçti beni aradılar. Haluk Abi bir kız çocuğumuz oluyor. "Adını Elfida koyun." dedim ve kızları oldu. Adı Elfida. Şu anda o Elfida belki de 8-9 yaşlarında ve bir okulda okuyor. Ablasının ismini taşıyor.

Haluk Levent

türkiye'de ateizm

odin
Cumhurbaşkanı terörist ilan eder, bir muhabbette eğer ateist olduğunuz öğrenirse kavgaya gider, "kedi kesiyor musunuz ya siz?" veya "Biz de seviyoruz Atatürk'ü ama, biz ona tapmıyoruz." gibi cümlelere maruz bırakılırsınız. Bitti mi? Hayır.

Sonra bir atesitle karşılaşırsınız, Bir şeyler konuşabileceğiniz bir adam olmuştur sonunda karşınızda. Ona Dawkins'den bahsetmek, Hawking'den alıntılar yapmak, Turan Dursun'un yaptıklarını söylemek, Ömer Hayyam'ın rubailerini okumak istersiniz. Ama adamın sadece ortamda dikkat çekmek için ateist olduğunu öğrenir hayal kırıklığı yaşarsınız. Adam söylediklerinizi anlamıyordur. Zordur Türkiye'de Anti-teist olmak...

Bu kadar şey yazdığımıza göre bitirmenin zamanı geldi.

"Bu dünyadan başka dünya yok, arama;
Senden benden başka düşünen yok, arama!
Vazgeç ötelerden, yorma kendini:
O var sandığın şey yok mu, o yok, arama!"
Ömer HAYYAM

Komünizm

purposeless
bazı hayalperest arkadaşların hayali. lan yıl 2017 oldu,sosyalizm çöktü,alooo.

edit: kapitalizmin her türlü imkanından yararlanın, iphone,samsung dışında telefon kullanmayın,internet hızım düşüktü diye başka sağlayıcıya geçin,paris loreal makyaj malzemesi kullanın, başkasını giydiği elbisenin markası ile dalga geçin(lcw) sonra komünistlik taslayın. la olum bi sii. gidin ya. sen önce kendin sosyalist gibi yaşamayı öğrende sonra sosyalist olursun.

bunlar ilginizi çekebilir