skrillex

Virtuoso
tam adı Sonny John Moore olan elektronik müzik prodüktörü ve bestecisi. Genç yaşta LA'da bir kaç punk grubunda görev alarak müzik kariyerine başlayan Sonny ilerleyen dönemlerde elektronik müzik ile haşır neşir olmaya başlayınca kendi tarzını yaratma konusunda temelleri atmaya başlamıştır. 2011 yılında “Porter Robinson”, “Tommy Lee” ve “DJ Aero”nun desteğiyle "Project Blue Book" turuna çıkmıştır. Bu turda "Bring out the Devil," "First Of The Year" ("Equinox" olarak da bilinir), "Reptile", ve "Cinema" (Benny Benassi şarkısının remixi) gibi yeni şarkılarını görücüye çıkarmıştır. "Reptile", "First of the Year (Equinox)" ve Scary Monsters and Nice Sprites remixleri More Monsters and Sprites sonraki EPsinde yer alan şarkılardır. Nisan 2011'de, Korn grubunun yapımcılığını yaptığı "Get Up"ı Facebook sayfasından ücretsiz yüklenebilir formatta beğeniye sunmuştur. 18 Nisan 2011 tarihinde, “Sony Computer Entertainment (SCEA)” etiketiyle Naughty Dog bilgisayar oyununun tanıtımı yayınlanmıştır.[10] PlayStation 3 oyunu Uncharted 3: Drake's Deceptionda, Scary Monsters and Nice Sprites ile "Kill Everybody" isimli şarkıyı hazırlamıştır. Call of Duty BlackOps 2 ' nin Mission 'Karma' kısmında " IMMA TRY IT OUT " u keyifle dinledik.Haziran 2011'de, ilk resmi albümü olan "First of the Year (Equinox)"un üç, "Ruffneck" isimli şarkısının iki farklı versiyonunun bulunduğu "More Monsters and Sprites"ı “Beatport” adındaki çevrim içi müzik mağazasında satışa sunmuştur.İlk müzik klibi olan "Rock n' Roll (Will Take You to the Mountain)" isimli şarkısını resmi YouTube sayfasında 20 Haziran 2011 tarihinde yayınlamıştır.17 Ağustos 2011'de yeni müzik şirketi “OWSLA”yı çıkarmıştır. Şirketi ilk olarak yapımcı “Koan Sound”, yeni electro-house müzisyeni “Porter Robinson”, şarkıcı/besteci “Alvin Risk”, ve “San Francisco” müzik grubu “The M Machine”(Metropolis olarak da bilinir) ile çalışmıştır."21 Aralık 2011'de,Bangarang EP isimli kaydını Beatport ile satışa sunan Skrillex, 14-22 Şubat 2012 tarihleri arasında UK turuna çıkmıştır. 13 Mart 2012 tarihinde, Beatport OWSLA'nın ikinci ücretsiz kaydı "Ruffneck" isimli şarkısının bulunduğu "Free Treats Vol. 2" yayınlanmıştır. Bu şarkı ayrıca "More Monsters and Sprites" isimli EPsinde), dubstep ve elektro house tarzında yer almıştır.2015'in Ocak ayında ise Diplo ile birlikte "Jack Ü" adında bir grup kurmuştur. Justin Bieber gibi başka sanatçılara da vokal yaptırmışlardır.

EPleri :
2010: My Name Is Skrillex
2010: Scary Monsters and Nice Sprites
2011: More Monsters and Sprites
2011: Bangarang
2013: Leaving
2014: Recess
“From First to Last” grubu ile
2004: Dear Diary, My Teen Angst Has a Bodycount
2006: Heroine
Sonny adıyla
2009: Gypsyhook EP
2014: Try It Out
''Jack Ü'' grubu ile
2015: Skrillex and Diplo presents: Jack Ü
wwf

sophos
Doğal Hayatı Koruma Vakfı;
açılımı "world wildlife fund" olan fakat genelde wwf adını kullanan, logosunda panda olan çevre vakfı.
wwf

bordo bereli efsaneleri

anne boleyn
Efsane, masal değil bal gibi de gerçektir. onların aldığı eğitimi alsak belki ertesi güne dirimiz bile çıkmaz. Tsk'yı Bordo Bereli ile donatsak zaten şu an ne pkk kalırdı ne de Türkiye başka ülkelerden tehdit yiyebilirdi. Ee tabi sadece Bordo Bereli ile iş bitmiyor baştakiler de iyi olacak.
Bir alıntıyı paylaşayım sizinle:

"Dünya Özel Kuvvetler yarışmasında Türkiyeyi temsilen Bordo Bereliler dört defa üst üste şampiyon olduğunu ve Amerikanın bundan sonraki yarışmaları iptal ettiğini biliyor muydunuz ?

BORDO BERELİLER

Türk Silahlı Kuvvetlerinin göz bebeği, Abdullah Öcalan ile Şemdin Sakıkın ele geçirilmesi gibi operasyonlara imza atan Bordo Bereliler, ABD'nin dünyaca ünlü Delta Force timlerini geride bırakarak Dünya Şampiyonu oldu.

ALMANYA'da 26 ülkeden özel kuvvetlerin katılımıyla yapılan Dünya Özel Kuvvetler Şampiyonasında Bordo Bereliler diye tanınan Türk Özel Kuvvetleri, tarihi bir başarıya daha imza attı. Bir hafta süren yarışmada Bordo Bereliler birinci olurken, ABD'nin dünyaca ünlü Rangers ve Delta Force kuvvetlerini de geride bıraktı.

Tüm puanları topladılar

Bordo Bereliler, özel harekat, teçhizatlı koşu, paraşütle atlama, tehlikeli göl geçişi, botla harekat ve su altı dalışı, keskin nişancılık, en zor koşullarda dayanıklılık ve bu koşullar altında düşman güçlerini bertaraf etme, düşman hedeflerini yarma ve içeriye sızma gibi bir çok kategoride, yarıştıkları diğer ekipleri geride bırakıp en üst düzey puanları topladılar.

Teröristbaşını getirmişlerdi

Özel Kuvvetler, terörist başı Apo'nun Kenya'da yakalanmasında kilit rol oynamıştı. Terör örgütü PKK'nın üst düzey yöneticisi Şemdin Sakık'ın ele geçirilmesi de Türk Özel Kuvvetler'in kamuoyunca bilinen operasyonları arasında yer alıyor."

Bordo Bereliler'e Özkök'ten takdir

Orgeneral Özkök, Almanya'da düzenlenen ''askeri tim yarışmalarında'' dereceye giren Özel Kuvvetler Komutanlığı personelini, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'ndaki makamında kabul etti.

Almanya'da 18-19 Haziran tarihlerinde yapılan para-kros yarışmasında Türkiye'yi ve silahlı kuvvetleri temsil eden Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bağlı timlerin gösterdikleri başarının kendilerini gururlandırdığını ifade eden Orgeneral Özkök, şöyle konuştu: ''Sürekli olarak vurgulayageldiğim ve bir süreç olarak devam eden silahlı kuvvetlerdeki değişimin ve gelişimin temel taşlarından biri olan, ayrıca asimetrik risk ve tehditlere karşı mücadelede en etkili unsurların başında gelen özel kuvvetler, bizim askeri stratejimizde de çok özel bir yere sahiptir. Türk Özel Kuvvetler Komutanlığı, terör örgütüne karşı sürdürülen mücadelede onlarca şehit vermiş, ayrıca gelen talepler doğrultusunda çok sayıda ülkeye verdiği nitelikli eğitimle uluslararası camiada prestijli bir konum kazanmıştır.

Yarışmaya katılan 8 ülkeden toplam 26 tim arasında genel klasmanda bir birincilik ve bir dördüncülük derecelerini alan timlerimiz, gösterdikleri performansla sadece büyük bir başarıya imza atmakla kalmamışlar, aynı zamanda Türk özel kuvvetlerinin vurguladığım nitelikli yapısını uluslararası bir ortamda tescil ettirmişlerdir.''


''ÜSTÜN EĞİTİM VE FİZİKİ GÜÇ''
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özkök, özel kuvvetlerin icra edecekleri operasyonlardaki başarının personelinin sahip olacağı üstün niteliklerle doğrudan orantılı olduğunu da vurgulayarak, şunları kaydetti: ''Ayrıca, bu tür birliklerin kalite ve verimliliğindeki en hakim faktör, akılcı ve kaliteli eğitim ile harekata hazırlık seviyesidir. Dünyada bu alanda söz sahibi ülkelerin katıldığı böylesine zorluk derecesi yüksek bir yarışmada alınan bu dereceler, aynı zamanda, Türk Özel Kuvvetler Komutanlığı personelinin ne kadar üstün bir eğitim ve fiziki bir güce sahip olduğunu, kazanma azmini, kurallara uyma ve birlikte iş yapabilme gibi özelliklerini de yansıtmaktadır.''

Kazanılan bu başarının bundan sonra kazanılacak daha büyük
başarılara vesile olmasını dileyen Orgeneral Özkök, Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Servet Yörük ile yarışmaya katılan personeli kutladı.

Orgeneral Özkök, daha sonra Tümgeneral Yörük, Özel Kuvvetler
Komutanlığı'ndan Tuğgeneral Ümit Kalender ile subay ve astsubaylardan
oluşan tim personeline takdirname ile çeşitli ödüller verdi.

Ödül törenine, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ,
Genelkurmay Başkanlığı Harekat Başkanı Korgeneral Metin Yavuz Yalçın,
Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreteri Tümgeneral Sabri Demirezen de
katıldı.


BORDO BERELİLERİN BAŞARISI
Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliği Şehit Gazeteci Hasan Tahsin Basın Bilgi Merkezi'nden yapılan açıklamada da, CISM tarafından her yıl düzenli olarak icra edilen yarışmaların yanı sıra son yıllarda NATO ve PfP üyesi birçok ülke tarafından da, askeri değeri yüksek,
genellikle ''özel kuvvetlere'' hitap eden, askeri taktik unsurlar
içeren ve fiziki performans gerektiren ''askeri tim yarışmalarının''
düzenli olarak organize edildiği belirtildi.

Almanya Silahlı Kuvvetleri tarafından 18-19 Haziran tarihlerinde
''otomatik paraşüt kros'', ''statik paraşüt kros'' ve ''kros'' olmak
üzere üç kategoride ''para-kros'' yarışmaları düzenlendiği vurgulanan
açıklamada, Özel Kuvvetler Komutanlığı'ndan dörder kişilik bir özel
kuvvet timinin, otomatik paraşüt kros, bir başka timin de kros
kategorisinde yarışmalara katıldığı kaydedildi.

Sekiz ülkenin özel kuvvetler birliklerinden oluşan 26 takımın
katıldığı yarışmalarda kros kategorisinde yarışan Türk özel kuvvet
timinin kendi kategorisinde ve genel klasmanda birinci, otomatik
paraşüt kros kategorisinde yarışan Türk timinin ise kendi
kategorisinde ikinci, genel klasmanda ise dördüncü olduğu bildirildi.

Atış, koşu, engelli parkur ve su harekatı şeklinde icra edilen
yarışmada, paraşüt atlayışlarının öngörülmesine rağmen, hava şartları
nedeniyle yapılamadığı da belirtildi.


OZEL HAREKAT
Terör örgütlerinin meskun mahal veya kırsal alanlardaki silahlı eylemlerini engellemek, gerçekleştirilen eylemlerin faillerini etkisiz hale getirmek veya yakalamak, uçak, araç, bina gibi kapalı alanlarda rehin alınan kişi veya kişleri kurtarmak özel maharet gerektirdiğinden modern silah, mühimmat, araç ve gereçlerle donatılmış çağımızın çeşitli taktik ve tekniklerini kullanabilecek özel eğitim görmüş birime ihtiyaç duyulmuş ve 1983 yılında Asayiş Dairesi Başkanlığı bünyesinde merkezde "Özel Hareket Şube Müdürlüğü" ve Ankara, İstanbul, İzmir illerinde ise "Özel Harekat Grup Amirlikleri" şeklinde teşkilatlandırılmıştır.

Günün değişen ve gelişen şartları neticesinde 1987 yılında Asayiş Dairesi Başkanlığı bünyesinden alınarak Terörle Mücadele ve Harekat Dairesi Başkanlığı bünyesinde "Özel Hareket Şube Müdürlüğü"olarak 1993 yılına kadar faaliyet göstermiştir.

Özellikle bölücü terör olaylarının artması nedeniyle 1993 yılında "Özel Harekat Şube Müdürlüğü" Özel Harekat Dairesi Başkanlığı'na dönüştürülerek hizmete başlamıştır.

Özel Harekat Daire Başkanlığı merkezde Eğitim, Personel, Destek ve Operasyon Harekat Planlama ve Değerlendirme Şube Müdürlükleri şeklinde ve (48) ilde Özel Harekat Şube Müdürlüğü şeklinde teşkilatlanmıştır.

Özel Harekat Daire Başkanlığı merkezde Emniyet Genel Müdürüne, İl Özel Harekat Şube Müdürlükleri İl Emniyet Müdürüne doğrudan bağlı olarak görev yapar.

Özel Harekat birimine alınacak personel seçiminde; teşkilatımız gönüllü amir ve memurları arasından polislik mesleğine girişte aranan şartları haiz, spor ve bedeni geliştirme çalışmalarına yatkın fiziki güce sahip, soğukkanlı, disiplinli, atıcılıkta üstün başarı ve eğitimde başarılı olabileceği anlaşılan, azimli ve dayanıklı olanların seçimi yapılarak en az (3) ay süreli olmak üzere özel harekat eğitimine tabi tutulurlar.

Özel harekat eğitimine tabi tutulan personele özel harekat birimlerinde kullanılan her türlü silahlarla atış eğitimleri, keskin nişancılık, silah kullanma teknikleri, arazi ve dağcılık, kapalı alanlarda (bina, uçak, tren, otobüs) rehine kurtarma, spor ve yakın savunma, Atatürk İlke ve İnkılapları, insan hakları konularında eğitim verilir. Özel harekat temel eğitimini başarı ile bitirenler Özel Harekat Şube Müdürlüklerine atanırlar.

Kuruluştan günümüze kadar 29 dönem halinde özel harekat kursu açılmış ve bu kurslardan teşkilatımıza ait amir ve memur 8928 personel ile Özbekistan içgüvenlik birimlerinden (5), K.K.T.C. içgüvenlik birimlerinden (44) personel yetiştirilmiştir.

Teşkilatımızın diğer birimlerinin ve Türkmenistan, Filistin ve Makedonya içgüvenlik birimlerinin talepleri doğrultusunda uçak, bina, araç gibi kapalı alanlarda rehin alma olaylarına müdahele konularında kurslar düzenlenerek, diğer birimlerimizde çalışan polislerimizin yaptıkları operasyonlarda başarı oranının artması, dost ve kardeş ülke konumunda olan ülke polislerinin de modern uygulama biçimlerini kendi ülkelerinde uygulama imkanlarının yaratılması amaçlanmıştır.

Hizmetlerin olumlu yönde başarı ile yürütülmesi, verimliliğin artması amacıyla değişen ve gelişen taktik ve teknikler ile gelişme gösteren silah, mühimmat, araç-gereç, teknik malzeme yenilikleri takip edilmekte ve mali kaynakların imkanları ölçüsünde temin edilmektedir.

Hedefimiz; önümüzdeki yıllarda yeniden yapılanma düşünülerek modern silah, mühimmat, araç, gereç ve teknik malzemeler ile donatılmış, hareket kabiliyeti yüksek, az sayıda personel ile polis sorumluluk bölgesinde meydana gelebilecek rehin alma olaylarına etkili müdahele etmektir.
TSK NIN GURURU BORDO BERELİLERİN ÖZELLİKLERİ:


1-Subay ve Astsubaylardan oluşuyor.
2-üç-üçbuçuk yıl eğitim alıyorlar.
3-Gönüllülük esasına göre seçiliyorlar.
4-Yurt içinde 72 haftalık temel nitelikli kursları var.
5-Daha sonra ihtisas alanına göre 10-52 hafta arasında değişen yurt içi ve yurt dışı ihtisas eğitimleri var.


A- YURT İÇİ TEMEL KURSLARI
-Muharebe temel eğitimi
-Göğüs göğüse muharebe
-Uzak mesafeli keşif devriye
-Sızma
-teşhis ve tanıma
-Hayatı idame
-kaçma kurtulma
-Hedef atrifi,Ateş tanzimi
-Psikolojik Harekat
-Tahrip
-Paraşüt
-Kurbağa adam
-Gayri nizami savaş
-Özel harekat türleri.konularında eğitilirler.


B-İHTİSAS KURSLARI
-yer ekip komutanlığı
-tahrip teknikleri.mayın ve bubi tuzakları
-İlk yardım
-Cerrahi müdahale teknikleri
-Mühimmat imha
-Hafif ve ağır silah uzmanlığı
-İstihbarat uzmanlığı
-Muhabere kursları
-psikolojik harekat kursları


C-YURT DIŞI KURSLARI
Ranger
-Hava İndirme
-Sivil İşler
-Halkla İlişkiler
-Hayatı İdame
-Psikolojik harekat

Tümü iyi paraşütçüdür. Çeşitli yabancı dilleri iyi bilirler


Bordo berelilerin görevi özel harekât ve savunmadır. Yıllarca PKK dâhil birçok yasadışı örgüte kan kusturmuşlardır. Farklı aralıklarla yapılan dünya özel kuvvetler taarruz, savunma yarışmalarında 2 defa dışında hep birincilikle dönmektedirler. Ne amor'u ne delta force'u bordo berelilerin önünde ayakta kalamadı. Almanya, Fransa dâhil birçok Avrupa ülkesi özel kuvvet eğitimi aldırmak için sıradalar. Ama bordo berelilere verilen eğitimin %30 u o ülkelere gösteriliyor.
Özel operasyonlarda sessizlik ve hız en önemli değerdir.

K.loca dedikleri kilitleri delta forte dâhil diğer ülkeler 10,13 saniye arası acarken bordo bereliler maksimum 7 saniyede acıyorlar.

200 metrede hâlâ nokta atışı yapabiliyorlar.

Ordudaki çoğu askerin hayalidir bordo bereli olmak. Ama bu iş her babayiğidin altından kalkabileceği bir iş değildir. Bordo bereliler çoluğunu ******nu, anasını babasını yok sayabilir.

Bordo bereli bildiğiniz askerlere benzemez. Tabiri yerindeyse yanında ailesini kesseler umursamazlar. O askerlerin eğitiminde duygusallık diye birsek yoktur. Komutanları vurun beni dese 2. emri beklemeden vururlar. Eğitimlerinde bir insanın başarabileceği noktanın üstünde ki işler için eğitim alırlar. Kısacası en ağır şartlar onlar içindir. İste bordo bereliler bundan dolayı bir numaradır. Iraktaki çatışmalarda komando ve piyade birlikleri PKK'lılarla çatışırken bordo berelileri her zaman çatışmanın arasına atarlar. Ve belki 3 saattir süren bir çatışma 20 dakikaya son bulur.
PKK mağarasında bulunan bir yazı;

Eğer bir asker sizi Gördüğü Zaman Durmadan Ateş Ediyorsa, Bilin Ki O Acemidir... Kurşununun Bitmesini Bekleyin... Bittiği Zaman Gidin Ve Kafasına Sıkın...

Eğer Sadece Sizi Gördüğü Zaman Ateş Ediyor Saklandığınız Zaman Duruyorsa O Bir Komandodur... Kaçın Ve Canınızı Kurtarın...

Eğer Sizi Gördüğü Zaman Ortadan Kaybolmuşsa Ve Etraf Sessizce Bilin Ki O Bordo Berelidir... Merak Etmeyin O Sizi Bulur...

PKK'lılara yakalandığı zaman sorulmuş;
'Türk askerinin geldiğini nasıl anlarsın'?

Şarjörünü üstümüze boşaltarak.

Komandonun geldiğini nasıl anlarsın'?

Yarım şarjörü üstümüze boşalttığı zaman

'Peki bordo berelinin geldiğini nasıl anlarsın'?

TAK!


Bordo Berelilerle ilgili 3 olay


Olay 1:
Doğuda bir gece 12 kişilik bir komando birliği aldığı talimat üzerine dağa çıkıyorlar. Dağda gezerken PKK'lılarla çatışmaya giriyorlar. Ama PKK zannettikleri aslında o gece orda devriye gezen başka bir bordo bereli tim. Komandoların hepsi şehit düşüyor. Bordo berelilerde de ise hiç kayıp yok. Olaylar öğrenildiğinde Komando birliğinin komutanı çatışma yerine gidiyor. Gittiği zaman şehitlerin olduğu yerde yüzlerce bos kovan görüyor. Bölgeyi araştırdıklarında biraz aşağısında 12 bos kovan buluyorlar.
Şifrelerin birbirlerine söylenmemesi ve aradaki ihmalkârlıklar yüzünden 3 komutan ceza alıyor
olay 2:
11 kişilik bir bordo bereli timi bir köyün güvenliğini sağlıyor. Halk onlara çok samimi ve sıcak davranıyor. PKK'lılar bu timi bir gece pusuya düşürüp hepsini şehit düşürüyor. Ve kıyafetleri dâhil bütün eşyalarını alıp kendileri giyiyor. O köyde bordo bereliler şehit düştü diye bayram havası var. Aylarca korudukları o köyden bir hain PKK'lılara bilgi sızdırıyor. Köyün komple PKK'lı olduğu sonradan çıkıyor ortaya. PKK'lıların bu yaptığı anca 2.ci ayında çıkıyor ortaya. Ve oraya 4 kişilik bir bordo bereli birliği gidiyor.

Sonuç: 2 saat sonra o köyden tabiri caizse eser yok

olay 3:
Amerikanın askerlerimizin kafasına çuval geçirdiği o olayda orda 2 bordo bereli vardı. Eğer orda başlarındaki komutan emir verseydi, ne oradaki 45 Amerikalı asker ne diğer 20 kişilik Kürtler hiçbiri sağ çıkmazdı. Orayı öyle bir savunurlardaki çok kanlı biterdi. Ve o binanın altında kilolarca patlayıcı vardı güvenlik için. En kötü ihtimal orayı uçurmaları bile bazı şeylere net bir cevap olurdu.

O olaydan sonra orda bordo bereli olduğunu o zamanki Amerikalıların basındaki komutan öğrendi ve telefonla genelkurmayı aradı.

'Askerlerinizin gösterdiği anlayış beni çok mutlu etti. Tanrıya bin şükür ki askerleriniz askerlerimizi evlerine sağsalım gönderdi'

Ayrıca bordo bereliler dünyada "güven atışı eğitimi" alan tek birlik.
Nedir bu güven atışı?

-iki adet bordo bereli karşı karşıya geçer.
-ilk önce ikiliden birisi başının üzerinde kitap büyüklüğünde bir hedef tutar.
-diğer bordo bereli iki elinde iki tabancayla yürüyerek o hedefe gerçek mermilerle ateş eder.
-yolun yarısına geldiğinde arkasını dönüp, tabancaları bacaklarının arasından hedefe doğru sıkmaya devam eder.
mermiler bitince roller değişir, bu kez ateş eden kişi hedefi tutar, atış sırası diğerine gelir.
bu eğitim hergün yapılır.

Sas'a veya Sat'a girecek olan adaylar boş bir araziye ***ülür. Üzerlerinde don ve atlet dışında hiç bir şey bulundurulmaz. Bu adaylara bir yol gösterilir. Bu yolun sonunda onları bir kulübe bekler. Onlardan 6 kilometrelik yolu 1 saatte almaları istenir. Ve oraya gitmek için yola koyulurlar. Adaylar çıktıktan 10 Dakika sonra peşlerine her biri için özel sırf öldürmek için eğitilmiş köpekler bırakılır.

1 saat dolduğunda komutanlar ve denetçiler yola koyulur. O yolda o köpeklerin cesetlerini bulurlar genelde. Adamlar çıplak elle ya da dişleriyle o köpekleri parçalamıştır.


Diğer bir egitimde de adayların hepsi Zodyak botlarla denizin ortasına ***ürülürler. Ve bırakılırlar. Belli bir saat sonra oraya tekrar bir botun onları almaya gelineceğini bildirip ayrılırlar.

Dirençli olan yaklaşık o suda 3 saat hayatta kalmayı başarır. Eğitim zaitti çok olur bu eğitimde. Bot geri geldiğinde kesinlikle durmaz. Yanlarından geçer. Tutundun tutundun tutunamadın bir 3 saat daha beklersin. Her seferinde böyle olur.


Ve SAS & SAT da şu anda 1 numaradır. Daha bu adamlar öyle eğitimler görürler ki bir insanın imkansız dediği şeyler.

Diğer bir eğitimde de komando cehennem haftası denilen bir eğitimden geçer. Asker ıssız bir ormana eline sadece bir çakı verilerek bırakılır ve 1 hafta yaşam mücadelesi verir. Kurbağalarla yılanlarla hayatta kalmaya çalışır."

özlem tekin

zeybek
roçk kadın vokaller arasında kanaatimce en iyisi. hiperaktif. deli dolu. roçk müzik bedeninde hayat bulmuş sanki. son albümü de beni benden alır. ayrıca iyi de oyuncudur. konser beklyoruz izmire sayın.

bertrand russell'ın kendisine agnostik demesi ama aslında ateist olması

laiksavar
Russell'ın tam da bu konuyu ele aldığı "Am I an Atheist or an Agnostic" adında bir konuşması var. Orada kısaca şunu söylüyor: Felsefi-teorik anlamda konuşacak olursam agnostiğim. Çünkü Tanrı'nın yokluğuna dair ikna edici bir kanıt görmüyorum. Ancak sokaktaki insan için bir ateistim.
Öte yandan kendisi aynı zamanda tıpkı Olimpos Tanrıları gibi İbrahimi dinlerin tanrısının da ciddiye alınmayacak kadar olasılık dışı (improbable) olduğunu söylüyor konuşmanın devamında. Bence bir şeyin ihtimalinin düşük veya yüksek olduğunu iddia ediyorsan o konuda taraf olman -kesinlik olmasa da- en akıllıca seçenek olacaktır. Russell da pek çok insan gibi ateizmin kesinlik gerektirdiğini düşünmüş sanırım. Dolayısıyla ona ateist demek agnostik demekten daha doğru olur. O kendisine agnostik diyor olsa da...