transhümanizm

berkayoz
insanın fiziksel ve bilişsel yeteneklerinin arttırılması ve yaşlanma ve hastalanma gibi arzu edilmeyen veya gereksiz görülen yönlerinin ortadan kaldırılması amacıyla teknoloji ve bilimden faydalanılması gerektiğini öne süren uluslararası bir entelektüel ve kültürel harekettir. Hümanizm insanı ele aldığını düşünürsek transhümanizm insanlığı ele alır. Bireysel değil insan ırkının devamlılığını önemserler.

Şu an uzun uzun yazamayacağım için size şu linki bırakıyorum: https://zamaninotesi.wordpress.com/2014/11/22/transhumanizm/

yassikoheninoglu

odin
Troll yazar. Şeriatçı olması için müslüman olması gerekir. Arkadaşımız daha önce ki yazılarında dinden çıktığını belirtmiştir. Ayrıca tek kutsalının dizüstü bilgisayarı olduğunu da söylemiştir.

sanat ne içindir sorunsalı

caravaggio
'Sanat' terimi aslında 1700'lerin sonunda ortaya çıkan bir kavramdır. Sanat ve Zanaat ayrımıda bu dönemlerde ortaya çıkmıştır. Da Vinci'nin bazı eserlerinin çerçevecisi Da Vinci'den daha çok para aldığı için kavga ettiği bile bilinmektedir. Sanat galerisi bile 1850'lerden sonra ortaya çıkmış ve kurumsallaşmıştır.

Sanat kendi kendisinin varlık nedenidir. İzleyicisi baktığında kendisine düşeni hissetmekle, düşünmekle mükelleftir. Picasso'ya göre bir savaş aracıdır. Bazen toplumla bazen insanlıkla bazen ideolojilerle savaşımdır. Sanat topluma mal olur ama toplum için var olamaz.

bunlar ilginizi çekebilir