türcülük

iron
sike sürülecek kadar aklı bulunmayan insanların kısaca, canlı bireylere sadece ve sadece ait oldukları türden ötürü farklı değer atfedilmesidir. bu sike sürülecek aklı bulunmayan gruba ülkemizde son yıllarda başta ülkücüler olmak üzere çok sık rastlıyoruz. yav ben sizin soyunuzu sopunuzu sikeyim. Sizin siyasi geleneğinize sizin lider dediğiniz insanlara baktığımız zaman bile ne tür cahil orospu evladı sürüsü olduğunuz açık. Sizin yücelttiğiniz partinin bile hayattaki tek işlevi göt yalamak. 70 yaşında sex kasedi yüzünden biat eden adamın bu kitlenin lideri olduğu düşünüldüğü zaman arkasındaki sik kırıklarının aydın insanlar olmasını zaten beklemiyoruzda kalkıp burda nacizane biz bize takıldığımız sözlüğümüzde ne işiniz var aq. bura kar amacı güden hadi 100 bin kişi olalımda para kazanalım diye açılan bir yer değil. 3 tane liselinin kurduğu sikko platformlarınızda her şey yapabilirsiniz buradan uzak durun.

vanspor

iron
karşıyaka ve erok sporu kaliteli futbol ile eleyip 2. lige çıkan takım. (bkz:Denizlispor) ve (bkz:Vanspor) çocukluğumdan hatırladığım takımlardır. 1999-2000 sezonunda galatasaray vanspor maçını canlı canlı izlemiştim. ilk yarı mutlu sezerin kaçırdığı penaltı, hagi ve sergenin golleri vs. benim için bu takımları izlemek nostajidir. Ayrıca belirtmek gerekir ki van 1.300.000 nüfusa sahip yüzölümü olarakta 20921 km ile türkiye'nin 5. büyük şehri olduğu halde hala bir stadının olmamasıda üzücü. 50 nüfuslu köy kadar şehirlerin bile çok daha iyi stadı var.

mustafa kemal atatürk

iron
Fikirleri, cesareti, ileri görüşlülüğü, liderliği, karakteri, başarıları, mirası ile hatırlanması ve dile getirilmesi gereken bir liderken; atatürkçü, kemalist diye geçinen insanların sadece ismini kullanarak gündeme getirdiği başarılı lider. komünistinden, türkçüsüne sosyalistinden, ulusalcısına kadar sahiplenilmesi güzeldir fakat sikimsonik ayrışmaları atatürk üzerinden yapmak akbabalıktır, leşçiliktir. Atatürkçü olmanın tam olarak ne olduğunu türkiye de anlayabilmiş bir kitle yok. "atatürk" kelimesi şuan en trend reklam malzemesi.

baltacı mehmet

geri donmeyen boomerang
Prut savaşı'na komutanlık eden Osmanlı sadrazamı.Osmanlı savaş alanında büyük üstünlük sağlamışken Rus kraliçesi katherina ile çadırında görüştükten sonra orduyu savaştan geri çekmiştir.Savaş sonrasında kellesi alındı tabi.Savaştan yeniçerilerin gevşekliği yüzünden geri çekildiği biliniyor.Ama başka iddialar da yok değil :)

faik bulut

pencere
bildiğim tanıdığım en derin ilme sahip sosyalist tarihçi yazardır. 1970'lerde filistin halkıyla dayanışma adına, terör devleti israil ile savaşmıştır. israil'e yaralı olarak esir düşmüş yıllarca hapis yatmıştır.
kitaplarını üst üste koysak ikimizin de boyunu geçer. kaleminin üslup lezzeti tarihle hiç ilgili olmayan insanlara bile kendisini okutur. sevgili hocama bu başlık vasıtasıyla teşekkürü borç bilirim.

bugün saat 14 sularında kapısını polisler çalmış. haberi okuduğumda önce endişelenecek bir şey yoktur diye düşündüm. faik abiyi polis neden karakola götürsün ki, heralde devlet en sonunda kendisinin değerini anladı ve pamuklarda koruyacaktır dedim. oysa on sene önce yaptığı bir konuşma hakkında ifadesine baş vurmak için rahatsız etmişler koskoca adamı bu cumartesi günü. ayıptır yazıktır.

çok acayip zamanlardan geçiyoruz. geçenlerde ömer faruk gergerlioğlu hakkında fezleke hazırlandı. sebep bir toplantıda konuşmacının yaptığı konuşmaya itiraz etmemek. faşizm neydi? faşizm ifade özgürlüğünden öte ifade açıklama zorunluluğu değil miydi? biz faşist bir ülkede falan mı yaşıyoruz yoksa? bu arada gergerlioğlu'nun konuşmasına gittiği kişi hakkında açılan soruşturma bile yok.

çok geçmiş olsun faik abi.

tkp

pencere
bugün büyük puntolarla maçoğlu'nun dersim'e dersim demesini eleştirmiş partidir. üşenmedim bütün eleştiri metnini okudum. bölgenin adının dersim olduğu gerçekliği kabul ediliyor metinde. tkp'nin aslında azımsanmayacak bir kürt tabanı vardır. onlardan bir itiraz gelirse alt metni gösterecekler zahir. fakat chp'den kazandıkları 3-5 oy gitmesin diye de büyük puntolarda eleştiri var. zaten haberi okuyanların büyük kısmının sadece başlığı okuyacaklarını isimleri gibi de biliyorlar. ha gayret kardaşlar, böyle böyle yapacaksınız devrimi, halkın iktidarını kuracaksınız.
geçenlerde samsun'da rte başkanlığında, karamallo'dan, perinçekgillere dahil olunan fotoğraf malum. o fotoğrafa dikkatli bakılırsı bir yerlerinden netlikle tkp'de görülecektir.

tkp'li kardaşlarıma ve dersim gerçekliği zoruna giden bütün kardaşlarıma bir şarkı armağan etmek istiyorum.
my lesson in 4 mountains. (bu pis geyik bana ait değil, kültür bakanlığının geyiğidir. türküyü sevenler tunceli dört dağ içinde diye mırıldanmasınlar bir de olmuyor)

bir de twitterdan muhteşem bir saptama, ''dersim dersimdir, tunceli babandır''