pablo picasso

kemalisthatun
4 sayısını burun olarak gördüğü için matematik dersinde habire resim çizen bu yüzden de matematikte hiçbir zaman başarılı olamayan ressam. Sayıları dahi görsel olarak algılaması ise insanı algılama noktasında hayrete düşürüyor.

kötü sözlük

zeybek
İlk sözlüğüm. Sonrasında epey bir sözlükte yazar ve yönetici olarak görev yaptım. Bir hafta kadar evvel, kapanacağını haber almıştım. Uzun zamandır hiç girmediğim bu sözlükten bu akşamki yapılan bu saçmalığı görünce, kapanması isabet olur.

Artık sözlükler kendi vasfını ve yetisini yitirmiş birer internet çöplüğüne döndü. Halihazırda laik sözlük az öz yazarıyla dozunda trolleriyle manasız bi tat sahibi. Biraz özel ve korunaklı.

Bu akşam yapılan bu incivari sikertme için de mevzubahis yazar adaylarına kızmıyorum.

at hırsızı

trainer red
karslıyım ve karslılar için kullanılan bir söz değildir.
karslıların kendi içinde birbirlerine söylediği bir sözdür fakat bu genel kanının aksine bir hakaret değildir. kars'ta bulunan Kafkasya Türklerinin (özellikle karapapak diğer bir adıyla terekemeler) bir nevi intikam biçimidir at çalmak. Çünkü atına sahip çıkamayan bir Türk ezik türk'tür, eğer atı çalınırsa şerefi de iki paralık olur bu türkler için.
At hırsızı ise bunu yaparak toplumda saygı görür çünkü birinin atını çalmak çok zor bir iştir.
Günümüzde bu kültür kalmadığı için diğer topluluklar bu tabiri hakaret sanmaktadır.

Not: ben de bu türklerdenim, at hırsızı yakıştırmasını çok işittim karslı olduğumu söylediğimde. Beni onure ediyorlar sanırken aslında hakaret ettiklerini çok sonradan anladım.

sevgili aranır

jakoben
asosyalliğin götünden kokain çeken adam ilanıdır.bunların kadın versiyonları da vardır.onlar adamı bulsa da evden çıkmayıp asosyalliğin götünde kubar kırmaya devam ederler.erkek cinsleri daha çekilgendir bu canlıların.gacı kısmı tavsiye edilmesss

dilek özçelik

atticus finch
elimizdeki sistemin ne kadar çürümüş, vahşi ve yozlaşmış bir düzen olduğuna dair yüzlerce kanıttan birisi, dilek özçelik.

küba'da kanser ilacının da -diğer tüm sağlık hizmetleri gibi- ücretsiz sunulduğunu da hatırlatmış olayım bu arada..

otonomi

plutonmuhtari
bağımsız karar verme yetisi olarak açıkladığım lakin sayın hocamın Ankara'da araba satış mevzuları ile ilgilenen, tabela resmini de vatzap öğrenci grubundan paylaştığı kurumsal kimlikli kelimedir...

bunlar ilginizi çekebilir