confessions

rigmo

votka  · 26 Nisan 2017 Çarşamba

  1. toplam giri 354
  2. takipçi 62
  3. puan 6516

laik sözlük

rigmo
Vay be ne günlerdi denilesi sözlük platformu. İnsan ilişkileri ile ilgili mükemmel dersler çıkardığım birbirinden farklı spesifik insanlar gördüğüm bana çokça şey katan yer. Geldim gördüm gidiyorum gene gelirim swh.

tanrı

rigmo
İnsanlığın sorunsalıdır.
Tanrı; benim. Kendimi tanrı gibi hissediyorum fakat emekli olmuşum da benden sonra birileri komple işi berbat etmiş gibi.
Artık dua etmeyi bırakın. Aradığınız tanrı işi bıraktı.
He ayrıca Tanrı ateisttir.
Daha farklı sorularınız varsa alabilirim.swh

tanrının boş bulunmuşluğu olmak

rigmo
Tanrıyı yaratanlar olarak, bir gün öldüreceğiz de. insanın boş bulunmuşluğunun sonucudur tanrı. Korunmadan yapılan bir seksin istenmeyen çocuğu gibi. Maalesef ki birileri kürtaja karşıydı. Yakındır tanrının ölümü.
Rez alın 21. Yy'da yavaş yavaş, 22.yy'da tamamen ölecek. onu biz öldüreceğiz ve dönüp "yahu harbiden kalem çok keskin bir şeymiş" diyeceğiz.

kürt düşmanlığı

rigmo
saçmalıktır. Kürt ne? türk ne? kim kürt? kim türk? insan insandır. İnsanı dil, din, ırk ve ten rengine göre ayıranlar bulunduğu ırk veya herhangi ayrımından öte insan olmaya bile layık olamayacak canlılardır. insanlar kötü değildir, insan olmayı beceremeyenler kötüdür.
1

insanı üzen durumlar

rigmo
insanları üzen en büyük şey, eski kan bağlarından veya şerefsizlikten gelen paralarla konum mevki sahibi olan önemsiz ama önemli(!) insanların sizi ezmesidir. Gelse iki konuşsanız kelimeleri birleştirip cümle kuramaz fakat senin üstünde ve boktan hiyerarşik sistemle seni eziyor.

Neyse patronları öldürüp, paraları yakalım.

Laik itiraf

rigmo
Arkadaşlarım beni hep entelektüel olarak görür fakat biliyorum çok eksiğim ve bilmediğim şeyler var bunu kabullenemiyorum sadece. Herkesin beni gördüğü kişi olmadığımı, öğrenmem gereken çok şey olduğunu itiraf edemiyorum. Her şeyi bana soran yakın tanıdıklarım var ama okumam gereken araştırmam gereken çok şey var daha yüzeysel bilgi ve yorumlarla ilerliyorum bazı konularda. En iyi bildiğim konu din tarihi o da ibrahimi dinler ve yakın tarih. Geri kalan her şey yarım ve hiç bir zaman her şeyi bilemeyecek gibi hissediyorum. Öyle işte.

25 eylül 2017 kürdistan referandumu

rigmo
Demokratik bir haktır. Halk istiyorsa olur, istemiyorsa olmaz. Basit bir olay. Türkiye'yi ilgilendiren bir mesele değil. İşin siyasi boyutuna gelirsek; amerikan emperyalizmi boyunduruğunda olacağını öngörememek imkansız.
Velhasılıkelam o referandumdan evet çıkacak ve halk ne istiyorsa o olacak. Türkiye'nin bu duruma karışma gibi bir lüksü zaten olamaz. Kendimizi Kaf dağında görmeyi ne zaman bırakacağız? Yürütülen dış siyaset belli.(iç siyaseti yönet, dıştakilere taviz ver) neyin derdindesiniz? Bırakın bu işleri de 2019'da neler olacak ona kafa yorun.
4

edit yazım hatası

rigmo
Buradan düzenleyici(editör) arkadaşlara seslenmek isterim.
Edit yapıp imla hatası denilmiş; yani denilmek istenen benim ingilizce klavye kullanmamdan ötürü oluşan sorunun düzeltilmesi. imla yazım hatası demektir. ingilizce klavye problemi olmasa, imla hatasını bende bulamazsınız zaten. Ayrıca "edit" ingilizce bir kelimedir. imla kuralları önemli ise oraya düzenleme yazınız ayrıca iki nokta üst üste kullanıldığında, arkasından boşluk bırakmalısınız.
Ayrıca, düzenlemeden sonra yazara haber verilmezse kimse hatasını da düzeltmez.
Kolay gelsin swh.
2
0 /