liberal islam

jakoben
https://twitter.com/kayikcibusra_/status/1284104379205918727?s=19

sanatta bunu yaratır. kız menzilciymiş. tarikatçı tiplerle takipleşiyormuş. (çocukluk arkadaşı olduğunu söyleyen birisinin iddiasından okuduğum kadarıyla) yani sanatı kofti. böyle olmasa bile kofti. gericilikle çağdaşlık hiç bir yerde bir araya gelemez. dincilerin siktiri boktan fantezisi olur anca. tarikatlerin ellerini kollarını her yere uzatma amacıyla yetiştirip sağa sola serpiştirdiği tiplerden biri. tiksinç yanı, tüm bunlara karşı olduğunu ifade ederek günah,allah,cız,bız,göt gibi salak saçma baskıcı literatürle bu noktaları ele geçirip sonra bir anda tüm bunların ''helal'' seküler aktiviteler oluvermesi. islam gasptır. aq arapçıları resmen sömürüyor bizi. olay bu kadar net. muhammet'te böyleydi. ''mazlumuk bilmem neyik''ten bir anda yarım saatte sıkılıp cariye değiştiren hard core'cuya dönüşmüştü.
he bu boklara bulaşmadan bu noktaya gelseydi ''helal'' derdim ama o şeyi kafasına takıp da kendi emeği ile hele böyle bir noktaya gelen... birbirimizi sikmeyelim şimdi... nadirdir...

siyasal islamcılar en azından bu konuda tutarlı davranıyorlar. bu tiplere laf söylüyorlar. liberal islamcılar yani seküler-ılımlı karışımı ise destekçisi. sanıyor ki aydınlanıyor, öğreniyor, islamdan kurtulacak... sadfasdf lan aq çocuğu niye islamdan kurtulmak istesin? allah diye öttü mü bütün kapıları sopası ile açmak varken, yani senin başarına emekle değil bir ıslık nefesi kadar eforla ulaşmasının yolu varken neden aydınlansın? senin gibi yaşar, yine gaspçılığına devam eder? sen gördün mü bunların parayı ,makamı ,kariyeri elde edipte islamdan uzaklaşanını? senin hakkını gasp etmiş işte gerizekalı seküler liberal. belli lan. hadi senin etmemiştir. siz birbirinizi çok seviyorsunuz. eee başkasının etti? sikinde mi? değil. neden? çünkü sende bir şekilde nemalanıyorsun ucundan. mesela göztepelerde bunların meşhur beşli müteahhitlerinin eserleri olan lüks dairelerinden satın alıyorsun, balkonuna da atatürk bayrağını asıyorsun... senin keyfin yerinde tabi... çünkü orospu çocuğusun. bu ülkede, bu hal varken keyfi yerinde olana kimse kusra bakmasın ben orospu çocuğu derim. senin ben açık başını sikeyim. sekülerin liberali kadar alçağı da yoktur he. bilin.

böyle şeylere şahit olunca sorulması gereken soru şöyle bir hal alıyor;
acaba kaç tane yetenekli gencimiz bu süre gelen dinci baskıcı süreç boyunca ''ya bu ülkede ne bana, ne müziğime yer var'' gibi bir düşünce ile ülkeden gitmek zorunda kaldı yada öyle hissettirildi? kimler yurtsuzlaştırıldı, küstürüldü ? liberal bunu sormaz, hafızası yoktur. önüne bakar, bu gasptan yukarıda örneklendirdiğim biçimde bir aydınlanma çıkarımında bulunur ve ''devam'' der. liberalin olduğu yerde ne canınızın önemi var, ne hatırınızın, ne hakkınızın arkadaşlar. her gün vahşetten vahşete koşan memlekette sahile inin, liberalleri voleybol oynarken, martılarla gezerken orada göreceksiniz.