atatürkün en büyük hatası

jakoben
devrim sürecinde her şeye el attıktan sonra terminolojiye dokunmamak. bunun sonucunda türk devrimini sünni müslüman değerlerle savunulmaya terk edildi. e nerede laiklik? şehadet şerbeti içmek zorunda mıyız? demedi kimse. ölümünü araplara adarsan, arapların esaretinde yaşarsın. tıpkı 60 yıldır yaşadığımız gibi. her gün kadınlarımıza tecavüz ediyorlar her türlü pisliği yapıyorlar. mukaddesatçı denen sik kafalılarda bu gruba dahildir. hani şu ezan sikilmez bayrak emilmezciler işte. haha, gerçi onlarda artık türk bayraklı nevresimlerle süslenmiş yataklarına karılarını domaltır, ümmet kardeşlerine de hamile bırakmayacaklarına dair kuran'a el bastırır sonra vurdurturlar. al sana ezan dinmiyor bayrak inmiyor. ''dava'' dedikleri buydu sanırım... bir gün türk milleti kendine gelecek ve bu annesi sipermli şehadet şerbeti müptezeli ve çocuk götü müptelası arap köpeklerinden sonsuza kadar kurtulacak. o zaman o şehitlik şakirtlik sikkoluk her ne sikimse aptal saptal makamlarda kalmayacak. ölümümüzü daha elle tutulur değerlere atfedeceğiz. mesela cumhuriyet şehidi olmak gibi. kubilay gibi.
zebucehil
Bence irtica ile yeteri kadar mücadele etmemiş olmasıdır. Birçok söyleminde islamcılık başta olmak üzere dinlere karşı olduğunu dile getirse de bu safsataların, bu coğrafyadan silinmesi için yeteri kadar mücadele etmemiş olmasını büyük bir hata olarak görüyorum.

Kaldı ki, geçmişte laik anlayışın yeteri kadar olgunlaşmamasından sebep bugün hem siyasi iktidar olsun hem de halkın çoğunluğu olsun islamcılık, kul, köle olmaya oldukça meraklı