yks

edwin
Nam-ı diğer yüksek öğretim kurumları sınavı. 99 lular olarak sistemin or*spusu olmaya alışmıştık ama aramıza 2k lılar da katılmış. Hoşgeldiniz dostlarım. Dostluk mekan bilmez yürektedir. Yks sınavı; türkçe ve matematiğin belirleyici olduğu, dilci adamın bile mat-türkçe çözmek zorunda olduğu bir sınav. 2 oturum şeklinde yapılacak olan sınavda sabah oturumunda türkçe ve matematik, öğlen oturumunda ise edebiyat-coğrafya, matematik, fen ve sosyal dersleri çözülücek. Eski bildiğimiz ygs sınavında sayısalcının bile çözmesi gereken sosyal bilimler, yks sisteminde çok da gerekli değil. Yani sayısalcı adam çözmezse hiçbir şey kaybetmez, çözerse sadece vaktini boşa harcar. Yks nin gelmesi ile artık tarih, coğrafya ve felsefe derslerinin hiçbir önemi kalmadı. İnsan şeklinde ot yetiştirmek için ideal bir sistem.
betaxx
Tyt'de değişmiş bir şeyler yine. Araya 3-5 diğer derslerden de eklemişler. Ayrıca birer gün arayla olacakmış iki oturum. Bu günleri görecek ne yaptım ya allahım dünyayı ya da beni imha et acileeen
9
turca
Götüme girendir. Yha sosyal kısmı yok diye eşit ağırlıkci sevgilimden ayrıldım ben. Ders calisamiyorduk. Şimdi geri geldi swh. 5 coğrafya sorusu için çalışmaya değmez, muhtemelen 5 felsefe, 4 din, 4 sosyal olmak üzere 20/13 net yaparım.
edwin
He he he bir kez daha şekli şemali değişmiş. Yeni gelen değişikliğin içeriği ise şu: 1. oturuma sosyal ve fen soruları eklenmiş. Her ikisinden de 20şer soru var. Sosyalde 5 tarih, 5 coğrafya, 5 felsefe ve 5 din sorusu çıkacak. Fende 6 biyoloji, 7 kimya ve 7 fizik sorusu çıkacak. 2. oturumla ilgili herhangi bir değişiklik olmamakla birlikte, oturumlar 1 gün arayla -1. oturum cumartesi, 2. oturum pazar- yapılacak. Ha bir de ilk oturumun süresi arttırıldı diye biliyorum. Ama yeni süre hakkında bir fikrim yok.
twitter
o kadar aciyorum ki size resmen hayatinizi mahvetttiler ben hazirlaniyor olsam sinav arifesinde sistemin degismesi büyük stres sebebi , Ama bu sinava girip de bu adamlara bi oy veren kisi varsa hakediyorsunuz demektir
unafraidx
Çok büyük ahım var. Perişan ettiniz o kadar öğrenciyi ben dahil çevremde ne kadar insan varsa büyük bir kin içindeyiz. Biriniz çıkıp o türev integral sorularını problem sorularını çözsün. 3 4 kaynaktan türev integral yürüten ben ve birkaç arkadaşım 2. oturumdan sonra beynimizden vurulmuşa döndük resmen. Bu yıl tamamiyle hüsrandı. ortalama 10 15 soruyla 2 yıllık fizik kimya biyoloji dersini hemde hiç alışılmamış bir tarzda sordunuz yetmedi çok zorlamayacağız dediniz kol gibi matematik soruları koydunuz o süre zarfında yetiştirmemizi istediniz. Kendi çocuklarınız avrupada amerikada eğitim alırken bizler sizin sisteminzle tam anlamıyla çürüyüp gidiyoruz. Okul hayatım boyunca kaç kere sistemin değiştiğini hatırlamıyorum bile. Bu ülkenin geleceğinin iyi olmasını istiyorsanız eğitime önem verin azıcık merhamet ve vicdanınız varsa.