confessions

kelebebek

Editör  · 26 Mayıs 2017 Cuma

  1. toplam giri 343
  2. takipçi 48
  3. puan 4411

düşlediğim türkiye

kelebebek
herkesin hayatına kimsenin karışmadığı ülke. swh tecavüz gibi huur çocuklarının affı olmadığı ve bu sayede de kimse kimseye yan gözle bakmaması. insanların birbirine saygılı olduğu, hayvanların mal insanlar tarafından acı çektirilmediği, hırsızlığın olmadığı, üretimin arttığı bir ülke.

amguard

kelebebek
genellikle belki verir diyerek kızları her hangi bir konuda savunan avukat tipli kimse. sevgilisi olsa bile onu da aldatır. aldatmasa bile önüne gelen her kıza amguardlık yapmaya devam eder. onlar için amguardlık yaşama sebebidir. yaşamak bir umut anladınız mı. swh
(bkz:yavşak)
1

tencere dibinde kalan puding

kelebebek
ilk olarak pudingi elle yiyorsak sIcak olmamasIna dikkat edimelidir. Aksi halde Pudingin kIvamI elinize yapIsacagIndan eliniz yanabilir. (Evet elle yiyorum!)
Kaselere dökülenden daha lezzetlidir. Annem benim için bir kIsmInI orda bIrakIrdI. Ama artIk bIrakmIyor. Çünkü artIk evde eskisi kadar puding yapIlmIyor.

sanat siyasetten üstündür

kelebebek
Sanat siyasetin aksine insanI sinirlendirmez, sakinlestirir. SIrf siyasi kimliginden dolayI güzel bir sarkIyI dinlememek ya da güzel bir resme çirkin demek biraz cocukla. Swh
sanat demek ask demektir, sevgi demektir, estetik demektir.
Sanat hayatImIzIn en önemli noktasIdIr aslInda. Siyaset ise rant kavgasIndan baska bir sey degil.

hüseyin nihal atsız

kelebebek
Siirlerini begeniyorum. Ama günümüz türkiyesi'nde 12 yasIndaki çocuklarIn sürekli; "maktiyle mir matsIz marmIs Mar molsun!" Demeleri yüzünden ön yargIyla bakIlan yazar. Türkçülügün önderlerindendir. AraplasmayI destekleyenlerden degildir.
0 /