sanat siyasetten üstündür

lucifer
siyaset gereksiz ve yararsız bir şeydir. günümüzde sanattan çok siyaset konuşuluyor ne yazık ki... üstüne yapılan siyaset resmen çocuk kavgası şeklinde. utanmasalar o benim saçımı çekti, o bana küfür etti diye şikayet edecekler. böyle bir toplumun savunulacak, övünülecek bir yanı yok. gidip sanatın herhangi bir bölümüne yoğunlaşmak varken böyle aptal şeylerle uğraşmak boş insan işidir.

edit: buna eksi veren yobaz aptalı çok merak ediyorum swh.
kelebebek
Sanat siyasetin aksine insanI sinirlendirmez, sakinlestirir. SIrf siyasi kimliginden dolayI güzel bir sarkIyI dinlememek ya da güzel bir resme çirkin demek biraz cocukla. Swh
sanat demek ask demektir, sevgi demektir, estetik demektir.
Sanat hayatImIzIn en önemli noktasIdIr aslInda. Siyaset ise rant kavgasIndan baska bir sey degil.
kedi
siyaseti türkiye'de gördüğünüz üzere tanımlıyorsanız evet, üstündür. fakat bunu evrensel olarak ele aldığımız zaman birbirlerinden beslenen iki kavram çıkar karşımıza. sanat kendi mekanikleriyle bir adım öne çıkıyor gibi görünüyor olabilir fakat aslında öne çıktığı yerde de, gerisinde de en ilahi siyaset onu orada beklemektedir; doğa ve insanın onunla uyumu.
altayhan
Antik roma'dan, antik çin'den ya da başka medeniyetlerden kaç tane siyasetçi biliyoruz? Ama şair, yazar isimleri tarih kitaplarını dolduruyor.

Siyaset ancak günlük laf kavgalarını içerir. Birkaç zibidi ve para babasının sidik yarıştırmasıyla halkın güdülmesi olayıdır.
zehir
Gerçek Sanat Bilimin,Gelişimin, Medeniyet Seviyesinin Çıtasını Yükseltmenin Öncüsüdür Ama Sanat Kelimesini Duyduğunuzda Pembe Sıçtığını Düşündüğünüz Embesiller Değilde Da Vinci Gibi Kişiler Aklınıza Geliiyorsa