confessions

dreammirror

silik ✘  · 27 Ağustos 2017 Pazar

  1. toplam giri 197
  2. takipçi 2
  3. puan 2072

neşet ertaş'ın ölümünün 5.yıl dönümü

dreammirror
''İnsanın derdi ne kadar büyük olursa gülüşü o kadar sıcak olurmuş, o dert güzelleştirirmiş onun yüreğini. Öyle derler, bizim buralarda. O derdin büyüklüğü neye göre ölçülür biçilir bilmem ben. Fakat birinin gülüşünün sıcaklığını hissettim mi, anlıyorum ki derdi çok. Güzelleşmiş derdiyle.''
Neşet Ertaş..
anadolu yüreğinin sıcak nefesi , mekanın cennet olsun bozkırın tezenesi...

smetana

dreammirror
ruslara özgü süzme yoğurt ve krema karışımı temelli bir çeşit sos türüdür.ruslar smetanayı ağırlıklı olarak ünlü borsch çorbasında kullanırlar.bu çorbada bizdeki pancar çorbasına benzer ancak onunda temelinde kırmızı pancar vardır ve içinde daha çok sebze türü barındırır.

Zeki insanların özellikleri

dreammirror
ÇABUK UYUM GÖSTEREBİLME:durmadan değişen doğa şartlarına karşı çözümler üretebilmesi ve yaşamını devam ettirebilmesidir.
FARKLILIKLARI ALGILAMA:Aynı anda birçok uyaran ile karşı karşıya kalsa bile insan beyni bütün bu karmaşayı ayıklar ve renk, ses, doku, tat ve koku olarak sınıflandırabilir.
GÜÇLÜ HAFIZA:Zeki insanlar, bilgiye değer verir, hafızalarını bu konuda eğitirler ve ileride ihtiyacı olabilecek bilgileri daha derli toplu saklamak konusunda uzmanlaşmışlardır.
İLETİŞİM BECERİSİ:Konuştuğu zaman diğer herkesin susup dinlediği insan, zeki insandır. Kelimeleri özenle seçer. Cümleleri birbiri ardına çok sağlam bir şekilde düğümler. Böylelikle aradan biri çekip alınamaz. Konu ile ilgili çok farklı detayları söyler ki merak uyandırsın. Hatasız bir gramer kullanmaya dikkat eder. Karşısındakinin sürekli bir hata arayacağını bilir.
ANLAMA YETENEĞİ:Olaylar arasında neden-sonuç ilişkisini iyi okuyabilmek gereklidir. Zeki insanlar için hayat bu ilişkinin sarmalları olarak ilerler. Adım atarken bir sonrakini nereye atacaklarını çok iyi bilirler. Net bir tabirle, yaş tahtaya basmazlar.
1
0 /