confessions

dal kalkinca sarkan kartal

Rakı  · 1 Mayıs 2017 Pazartesi

  1. toplam giri 482
  2. takipçi 39
  3. puan 7269

zihinsel hadım

dal kalkinca sarkan kartal
Kötü olan her şeyi İslama bağlamak gerizekalılık ve eleştirilen o bağnazlığın en dibidir. Bunu belirtmeden konuya giriş yapmayacağım. Böylesine saygı bekleyip böylesine saygısız davranan bir kitle ağır bir mental retardasyon yaşamaktadır.

İdama karşıyım. Fakat adi suçlarda, suçlu insan olarak değil insanlıktan çıkmış canlı olarak ele alınmalıdır. Bu durumda, böyle canilere yapılacak olan her uygulama; toplumun vicdanına sığdığı ve milletimizin içini rahatlattığı müddetçe adildir. Bir çocuğun iç organlarını tecavüz yoluyla parçalayan birine merhamet, çocuğun manevi varlığına hakarettir.

ermeni soykırımı

dal kalkinca sarkan kartal
Arkadaşlar işin özetini anlatıyorum;
Ermeniler büyük bir kumara girip içinde bulundukları devletin düşmanları ile bir olup zaten güçsüz Osmanlı devletinin, kozmopolit halkına çeşitli zulümlerde bulunmuşlardır. Yani yaptıkları sadece Türklere değildir. Amaç o doğrudan katliam dolaylı korkutma ile çoğunluk olmak, devlet kurma hakkına sahip olmaktı.

Sonra Osmanlı ne demiş? "Düştüğümde tekme atanın kalktığımda dıbına koyarım" diyip vermiş tehciri. Lakin öyle bir "soykırım"(!) yapılmıştır ki gitmeleri için tüm kolaylıklar sağlanmış, yol güvenliği için asker verilmiş, çocuklar bebekler sütsüz kalmasın diye kafilelere inek dahi verilmiş.

Ermeni tarafından asıl kayıplar ise yol üzerinde ilerleyen kafilelere saldıran intikamcı eşkiya halk tarafından kaynaklanmıştır.

Velhasıl kimse sütten çıkmış ak kaşık değil. Ama Türkler katliam yaptı demek cehalettir.

Edit: Ermenilerle hiçbir sorunu olmayan, ırkçılık hastalığına yakalanmamış biriyim. Geçmiş geçmiştir. Hepinizi seviyorum :)

motorsiklet günlüğü

dal kalkinca sarkan kartal
Che reisin henüz devrimci değil de genç, idealist bir doktor olduğu yılları anlatır. - Yanlış hatırlamıyorsam amcası ile birlikte - bir motosiklet üstünde ülkeyi gezer, insanların yaralarına dokunur.

İç ısıtan bir film daha.

Not: filmden etkilenip motorsiklet üstünde Türkiye'yi gezen birkaç gezginimiz de mevcuttur
0 /