mhp'lilerin dönek olması

cok yasa israil
bugün itibariyle tescillenmiş gerçektir. utanmadan kalkıp hdp ile yan yana durmayız diye vazgeçtik diyorlar. 2 saat önce hdp ile aynı oyu vermiştiler, fındık tasarısı içinde hdp ile evet oyu vermiştiler. sonra şehit mehit vs. çok açık şehitler falan hiç birinin sikinde değil bu 10 tane asker ölmüş yarın 20 tane umurlarında olmaz onlar tasmaları kimdeyse onun emrine bakarlar sonra da yollarını bulurlar hepsi bu. Türkiye de milliyetçilik 50 yıldır aptalları kandırmak için kullanılan en etkili yoldur.
zehir
Bence Döneklik Bir Parti İttifakından Ayrılıp Diğer Parti İttifakına Katılmak Değildir. Döneklik milletine Sırtını Dönmektir, Öz değerlerini Başkasının Değerleriyle Değiştirmektir, Başkasının Bayrağını Kendi Bayrağına Tercih Etmektir, bu Ülkenin ekmeğini Yiyip Hasmına Hizmet Etmektir, Döneklik Elin Sikiyle Gerdeğe Girmektir, Döneklik Güneş Otelde Yapıldığı Gibi Milletvekili Transferidir. Döneklik Kendi Siyasi Liderine Kumpas Kurmaktır.
frantz fanon
katılmıyorum.
mhp gayet de istikarlı bir partidir; olağan türklük, olağan sünni islamı kullanarak tam 60 yıldır emekçileri ve küçük esnaf tabakalarını istismar ediyorlar. mhp'ye karşı çıkanı bırak, yollarını ayırmak isteyeni de hain, elit falan ilan ediyorlar. renault'ta fabrikada patronun yanındadır öncü işçiyi linç ettirir, mecliste rtenin yanındadır, okulda da ezen cinsiyetin, ezen ulusun yanındadır, kısacası hep ezenin yanındadır ama secmenimiz yinr gururla oy verir. niye? o türk ve müslüman ya ben de turk ve muslumanim...
bence türklük ve müslümanlığın yeniden tanımlanması lazım. anadolu türklüğü ve müslümanlığının ileri yönlerinin (kolektif mitoloji, vicdan vb) bayraklaştırılıp geri yönlerinin ("kader"cilik, "aynı gemideyiz"cilik, emperyal devletcilik, asimilasyonculuk, cinsiyetcilik) itin götüne sokulması lazım. düzen dışı siyasetin buna sabrı ve aklı yeter mi bilmiyorum. edit: laikliğin bunda bi payı olacak mı, bilemiyorum. bu gidişle akp-mhp kafasının antitezi yine sadece büyük bir ekonomik krize tepki yüzünden ve yine kendi içlerinden çıkacak; laik mahallenin (kemalist ve komünist kanaat onderleri ve hayat alanlarının) içinden değil. şeklen "muhafazakar" özü itibariyle "devrimci" bir dalga olacak. tabi taliban veya irandaki bir molla rejimiyle bu dalganın sonuclanmasını de istemeyiz.
pdf indir