de da ayrı sorunu

eddylmao
Hayır ne var yani -de -da'yı ayrı yazmamışız ne var yani belki ben böyle mutluyum belki hayatıma bu de da'lar anlam katıyor. Belki benim farkım bu abi. Herkez diyince içim rahatlıyor farkım olduğunu düşünüyorum belki. Bırakın lan beni
laik ayyas
Sahip olduğum takıntıdır. Ayırın şunu önündeki kelimeden n'olursunuz. Neyden kaynaklandı bu takıntı bilmiyorum ama ben kendimi bildim bileli bağlaç olan de'yi ayrı yazıyorum. Yazmayanlara da ayrı bi ayar oluyorum.
4
yusufbaym
öğrenmesi en fazla bir saat süren fakat 12 yıl boyunca öğretilmesine rağmen toplumda az kişinin doğru yazabilmesi olayıdır. Mustafa Kemal Atatürk'ün miras bıraktığı çağdaş Türkiye'de yaşıyorsan şu yazım kurallarını adam akıllı öğren aq.
idiopatik
O kadar çok konuşuluyor ki artık istemesen de bir yazıda en çok dikkat ettiğin şey haline gelebiliyor. Bazıları garantiye almak için tüm -de/-da'ları ayrı yazıyor. Onları da ayrıca tebrik etmek gerekiyor tabii.
deist imam
Sorunsal değil bir imla kuralıdır. Kendi dilinizin imla kurallarını bilmemek dilde yozlaşmaya yol açar. Dil kültürdür ve herkes kendi kültürüne sahip çıkmalıdır(başka kültürlerden arındırılmalı demiyorum ama kendi yapısını bozmamalı)

bunlar ilginizi çekebilir