boris johnson

the spook
İngiltere'nin yeni muhafazakar başbakanı. Osmanlı torunu manşetiyle bütün türk medyası bayram ediyor. Şeriatçı rezil kitleye muhafazakar diye sıfat taktıkça, bunlar o kelimeyi islamcı, milliyetçi falan sanmaya başlamış herhalde.

edit: 2015'de pkk'yı savunması yeniden ortaya çıkmaya başlamış, komik ülkeyiz.
pencere
ingiliz emperyalizmi dünyada bildiğim en büyük düşmanlarımdan olsa da hayranlığımı kazanmış bir kurumdur. planları hep yüz yıllıktır ve yol yol işler genelde. tıkandığı anlarda kıvrak zekalarıyla esnerler de. rus emperyalizmi kadar katı, abd emperyalizmi gibi gevşek değillerdir.

hep de dünyanın en zeki halkının ingiliz halkı olduğunu düşünmüşümdür. dünya sanatına kattıkları, ince espiri yetenekleri ve kumaş ürünü kaliteleri bu zekaya örnek göstermeye yeter de artar bile.

malum ab'den çıkış oylamasında herkes artık britanya yarrağı yedi diye bağırırken ben temkinliydim. bu dünyanın en tehlikeli emperyalizminin halkların canına ot tıkayan yeni bir yüz yıl tasarladıkları endişesindeydim. fakat bugünkü her şeyin geri sarışından görüyorum ki çok yanılmışım. yakın zamanda bunun, trump'ın bir de bizimkinin haylı huylu testesteron gürültüsünden kurtulacak dünya.

tanım: iki koyun verip güddürmeyeceğim tipini sktiğimdir.