ikincisine daha sağlam otururum

pencere
gazete duvarda okuduğum ilginç bir haberdir. anlatılana göre bugün sarayda yapılan büyükşehir belediye başkanları toplantısında imamoğlu'nun oturduğu sandalye kırılmış. cumhurbaşkanı erdoğan'da kendisine ''bak bu israftır'' diyerek hicivli bir bir yaklaşımda bulunmuş. halk arasındaki tabirle bunun adı ''laf sokmaktır'' ama ben öyle yazmayacağım tabii ki. imamoğlu'na laf sokarlar, bize neler sokar çıkartırlar belirsiz.
neyse, imamoğlu'da bu hicvin altında kalmayarak ''bir dahaki sandalyeye daha iyi otururum efendim'' demiş. eko başkan da kapak elinde geziyormuş denebilir ama demeyeceğim tabii ki.

yahuu memleket hukuksuzluktan kırılıyor. hissedilen enflasyon yüzde otuz'a çıktı. asgari ücret hala 2050 lira. hangi kentte olursa olsun oturulabilecek en kötü ev 700 tl'den aşağı değil. sağlık sistemi çöküyor. fakat devletin zirvesi bu gerçekliklerden kopuk. hatta bizim sözlüğün sol framesi gibi. gerçi imamoğlu'nun burada bir günahı yok. adam istanbul'da bu pahalılıkta israfı kısıp her bişeyi ucuzlatıyor.

eko başkan sana güveniyorum demek istiyorum. umarım bir dahaki sandalyeye gerçekten daha sağlam oturursun. o kadar da sağlam oturma ama, halkın her an o sandalyeyi altından çekebileceğini bilerek otur.