81a ikamet yasası

yd
almanya'ya işçi olarak gitmek isteyenler için hızlandırılmış prosedürdür. hem denkliğiniz bu ikamet yasasına göre daha hızlı çıkar hemde vizeniz.
cok yasa israil
Almanya'ya gitmek isteyen, hemşire, doktor, muhendis vb mesleklerin, mesleki denkliklerini daha hızlı tamamlamak için gereken Almanya yasasıdır. Öncelikle iş veren bulursanız ve sizin bir an önce Almanya'da çalışmanızı isterse bu yasaya başvuruyor ve klasik denklikten birkaç ay daha hızlı bir şekilde Almanya'ya gitmenize yarıyor. Öncelikle Denklik için transkript, detayli ders içeriği, diploma ve varsa stajlarinizi sonra da göçmenlik bürosu için sabıka kaydı, Almanca b1 b2 dil belgenizi, kurul onaylı sağlık raporunuzu hazirliyorsunuz en son işe başlayacağınız kuruma vekalet vererek tablo şeklinde cv hazırlayıp hızlı posta ile iş verene yolluyorsunuz. Onlarda sizin adınıza 650 Euro gibi bir miktarda parayı ödeyerek denklik işlemlerinizi başlatıyor. Diyelim 3 ay içinde hem Denklik kurumu hemde göçmenlik bürosu işleminizi onayladı. Sonrasında size bir ön onay geliyor yani bu ön onay sayesinde vize için tek yapmanız gereken randevu almak ve idata 81a yasasına göre size 3 hafta içinde randevu ayarlamakla mükellef. Ardından vizeniz yine en fazla 3 hafta içinde elinizde olmak zorunda. Tüm bunlar Alman parlamentosunun 81a hızlı ikamet yasasına göre düzenlendiği için bu süre 3 haftayı geçmiyor. Hatta bazı talihli durumlarda 1 haftada vize onayı alabilirsiniz. Ardından tek yapmanız gereken uçak bileti alarak Almanya'ya gitmek.
meko
iyi günler, benim elimde de bu onay var vize randevu talebinde bulundum. Gerekli evraklar listesinde sadece 81a ön onay olmadığı takdirde iptal olacağı yazıyordu. Vize görüşmesine gittiğimde sürpriz yaşamak istemiyorum.Hangi evrakları hazırlamalıyım acaba bu konuda bilginiz var mı
şimdiden teşekkürler