telefon dinleme programı

zehir

Telefon Dinlemenin Yasal ve Yasal Olmayan Yöntemleri Vardır (Bu Arada Bu Olaya Programı Deyip Geçmemek Lazım)

Yasal Yöntemler Çeşitli Dinleme Cihazları, Ortam Kayıt Cihazları veya Hat Üzerinden Veri Akışını Yakalama Gibi Yöntemlerle Hali Hazırda İşlenmekte Olan Bir Suçun Ispatı Olarak Savcılıktan Gerekli İzinler Alınarak Yapılandır Dinlemelerdir. Bu Dinleme ve Kayıt İşlemini Yalnızca Yetkilendirilmiş Güvenlik Güçleri Yapabilir. (Polis, Jandarma vs.). Mahkemede Delil Niteliği Taşır Bu Kayıtlar.

Yasadışı Yöntemlerde Vardır,

1. Cep Telefonuna Kayıt Edip Gönderim Yapan Uygulamalar Yüklemek. Piyasada Yığınla Var. Bu İşi İleriye Taşıyıp Görsel Kayıt Bile Alabilirsiniz (Yasadışıdır Mahkemeler Delil Olarak Kabul Etmez)
2. Sinyal Yakalama Piyasada Dolaşan Birçok Ses Dalgası ve Sinyal Yakalama Cihazlarıyla Belirli Bir Mesafeden Konuşmaların Geçtiği Noktalardaki Ses veya Sinyaller Yakalanarak Dinleme Yapılır (Yasadışıdır Mahkemeler Delil Olarak Kabul Etmez)
3. Ortam Dinleme Cihazları Böcek Diye Tabir Edilen Cihazlardır Bir Ortamdaki Ses veya Görüntüyü Hizmet Ettiği Noktaya Gönderen veya Kaydeden Cihazlardır (İzinsiz ve Yetkisiz Kullanılması Yasadışıdır. Delil Niteliği Taşıyabilmesi veya Mahkemede Delil Olarak Kabul Edilemesi İçin Çok Ciddi Süreçlerden Geçmesi Gerekir.)

Güvenlik Güçlerinin Kullandığı Önleme Amaçlı Dinlemeler Aslına Bakılırsa Yasadışıdır Fakat Burda Niyet Diğer Vatandaşlarnın Hakkını Hukukunu Özgürlüğünü Sağlığını Korumaya Çalışmak Olduğundan Cezai Makamlar, Savcılıklar vs vs Bu Yönteme Ses Çıkarmaz. Bir Nevi Yap Ama Belli Etme Derler. Zaten Cezai Bir amacı Yoktur Sadece Suçu Önleme Amacı Taşır.