savaş çıkarsa olacaklar

harflervekibrit
Emperyalizm, çıkarlarını mantığa büründürmeyi iyi bilir. Yüronun 5 lira olduğu ülkemizde ne istiyorlarsa onu yaparlar: destek mi istiyor, alır, üs mü istiyor, kullanır. Bu ekonomik şartlarda başımızda mustafa kemal gibi bir lider olması lazımdır ki ezilenin yanında ve karakterli bir duruş sergileyebilelim. O da şu durumda imkansız gibi. Onların köpeğiyiz, ne isterlerse onu yapacağız. Savaş hep acıyı getirdi, yine acı getirecek, yenene veya yenilene.
edebikoca
Dünya'da milyonlarca ailenin ocağı yıkılacaktır. İnsanlar daha önceki deneyimlerimizde de görüğümüz gibi üzüntü ve yıkımdan başka hiç bir şey almayacaklardır.
her boka muhalefet
Silah , sağlık ürünleri , ulaşım araçları çeşitli ülke ve gruplara akla hayale sığmayacak paralar kazandıracak. Elbette ki taraflar kendi haklı sebepleri için toprak işgal edecekler , çeşitli ülkeler kurulup yıkılacak. Belki de yeni yönetim biçimleri ortaya çıkacak. Yepyeni liderler , yepyeni komutanlar boy gösterecek. Ancak bunlardan da önemlisi ne biliyor musunuz? Birilerinin hayatı yine son bulacak.

bunlar ilginizi çekebilir