confessions

harflervekibrit

Şarap  · 9 Temmuz 2017 Pazar

  1. toplam giri 344
  2. takipçi 11
  3. puan 5574

çocukken yaşanmış unutulmayan olaylar

harflervekibrit
Harry potter başlığını görmekle aklıma gelen bir anıdır. 6. Sınıftayken harry potter kitaplarını kendisinden temin ettiğim, kendisi de iyiden iyiye harry potter'a benzeyen bir çocuk vardı. Sırlar odası'nı verip azkaban'ı alacakken ilk çıkma teklifimi de ondan alıp "avcunu yala" demiştim. Onun da o an beynindeki soyut işlemler yeri çalışmadı herhalde avcunu yalamıştı ciddi ciddi. harry potter'ı bir daha okumadım.
Biri bir şey veriyorsa bir düşündüm hep, içimizde biraz kezbanlık vardıysa bu harry potter yüzünden.

yine de teşekkürler

harflervekibrit
"Yine de amin" adlı bir şiir kitabı vardı sinem sal'ın, başlığı rastgele'den gördüm onu aklıma getirdi. kitabın ismi neon ışıklarla pavyon tabelası gibi yazılmıştı kitabın kapağında. görüdüğüm en ironik, en profesyonelce dalga geçen kapaklardan biridir. Yine de teşekkürler, değil kimseye ama sana yine de amin be allah'ım...

laiklerin bedduaları

harflervekibrit
Hatun evde sana yüz surat göstermesin ama doğum gününü kutlarken sanki çok aşıkmış gibi fotoğraflardan vidyo yapıp üstüne duygusal cümleler yazarak feysbuk duvarında kutlasın inşallah...
Evlenme teklifi vidyosunda etiketlen de, altına da bütün uzak akrabaların yorum yapsın e mi!
(ulen çok kötü beddua, bu kadınlar seviliyor ama işte.🤔)

ari barokas

harflervekibrit
Şimdiye kadar böyle solo bir iş yapmaması hata olmuş olan gitarist. Hepsini ayrı ayrı çok beğendim, kovboy filmi şarkısı gibi; tam da ülke vahşi batı'ya benziyorken... Türkiyenin johnny cash'ı gibi bir şey bu adam.
1

17 nisan köy enstitülerinin kuruluş yıldönümü

harflervekibrit
Köy enstitüleri İsmail hakkı tonguç ve hasan ali yücel önderliğinde 1940 yılında kurulan emsalsiz ve ulusal eğitim kurumlarıdır. Yine bu şekil bir eğitim devrimi olmadıkça bu ülkenin işi zordur. "Eğitimli" insanlar olarak "cehalet"e karşı topyekûn savaşmıyoruz, o zaman bu insanlar bunu yapmış işte. Biz ancak çomar diye bok atmayı biliyoruz maalesef. "En büyük savaş, cehalete karşı yapılan savaştır." diyen lider, ne haklısın, ne haklısın yine...
(bkz:köy enstitüsü)

flört

harflervekibrit
"dede korkut" çizgi filminin jeneriği, müzikleri öyle güzeldi ki kim yapmış bu müziği diye bir baktım, karşıma bu grup çıktı. Hey gidi hey, insan eski bir dostunu görmüş gibi oluyor.

yazarların zamanında sevdiği çizgi filmler

harflervekibrit
Kanal d çocuk kulübünün çizgi filmleri baksbani, tom ve jeri, hızlı gonzales, kokarca, pembe panter; sonrasında pokemon... O aralar babam emekli olduydu herhalde onun zenginliğinden olsa gerek kablo tv bağlatmıştık. Fox kids kanalında neden neden ailesi, 402 nolu sınıf, bobby, lui, müfettiş gecıt, köpekler... O zaman çizgi filmler şimdiki gibi çocukları aptal yerine koymuyordu.
Örümcek adam ve x men'in çizgi filmlerinin hiçbir bölümünü de kaçırmamışımdır, şimdi çizgi filminde 15-20 dakikaya müthiş şekilde sığdırılan her bir bölüm için ayrı film yaptılar. Yine de o seviyeyi yakalayamadılar.
0 /

bunlar ilginizi çekebilir