intranet

zehir
Aslında En Başa Yazmam Gereken Sikimsonik Şıdandart Tanımı (En Altta) Vardır. Herkes Kopyalar Yapıştırır Kimse Ne Sikim Olduğunu Anlatmaz Çoğuda Ne Sikim Olduğunu Bilmez Zaten.

intranet, internet teriminin güvenlik, hız, ekonomi gibi Sebeplerden dolayı daraltılmış halidir. yani sadece Kurum ve Kuruluşlar Kullanmaz Bu. Herkes Kullanabilir Herkes Oluşturabilir.Misal Bu Siteye Üye Olan Biz Vampirimsiler Dedik ki Bu Ülke Çooooh Çomarlaştı Biz İtin Bakır Sıçtığı Bir Yer Bulalım Evlerimizi Oraya İnşa Edip Orda Yaşayalım. Evleri Yaptık Bi Mahhalle Kurduk Varsayalım Sonra Napacaz Elbette Birbirimizi Sikecek Değiliz. Mahalle İçi Bir Haberleşme Şebekesi Kuracağız. Onuda Bilgisayarları Aldık Tabiki Gerekli Bazı Donanımlarıda Aldık ve Bir Ağ Kurduk ve Bu Ağ Üzerinde Paylaşım Yapıyoz Birbirimize Po..ografik Dökümanlar Gönderiyoz ve Webcamler Üzerinden Neyse Amk İşi Uzatmayalım İşte Bu Ağa Basit intranet Diyebiliriz. Tabiki Elindeki Seksi Dökümanlardan Sıkılanlar Olacaktır İşte Bu Noktada intraneti internete Eriştirmeniz Gerekecektir.

Wiki Tanımı:
"Intranet, sadece belirli bir kuruluş içindeki bilgisayarları, yerel ağları (LAN) ve geniş alan ağlarını (WAN) birbirine bağlayan, çoğunlukla TCP/IP tabanlı bir ağdır."