hemşire

edebikoca
Günümüzde bazı özel sağlık kuruluşlarında hasta bakıcı gibi çalıştırılanları da vardır. Yoğun bakım hemşireleri bu meslek kolunda en ağır bölümlerden birinde çalışmaktadırlar, sanıyorum ki en rahat olanları da baş hemşire haricinde eğitim hemşireleridir. Hemşire Üniformaları aslında tek tip olmakla birlikte farklı renklerde ve kalitelerde de olabilmekte. Siz de bu tarz ürünler arıyorsanız hepsimedal ürünlerini tavsiye ediyorum.
pencere
son günlerde aralarından bazılarının "iki yıl daha okumayla devlet bize hekimlik hakkı tanısın" diye ucube bir kampanya başlattığı meslek grubudur.

bu kampanyaya destek veren hemşire arkadaşlarımızın hastaya karşı duyulan sorumluluk da, meslek hassasiyeti meselesi de umrunda değildir. tek önemsedikleri, daha fazla para kazanmak ve toplum içinde daha havalı sayılan bir meslek icraa etmektir.

hemşirelik mesleği dünyanın en önemli mesleklerinden biridir. bu meslekte çalışan arkadaşlarımızın iş yükü hekimlerden daha ağırken, hekimlerle aralarındaki maaş uçurumu büyük haksızlıktır.
ama hemşire arkadaşlarımız hiç düşünmezler mi kendilerinin aldığı dört yıllık fakülte eğitiminin alt yapısı 2 yıl daha okuyup hekim olmaları için yeterli mi?

hemşire arkadaşlarımıza tavsiyem, hiç de etik olmayan bu taleplerini tekrar düşünsünler. hemşireliğin ülkemizde daha dört başı mağmur bir meslek tanımı yoktur. keşke enerjilerini, özlük haklarının ve çalışma şartlarının düzeltilmesi gibi hastalar için de iyi olabilecek alanlara sevk etseler.