eğitim şart

Virtuoso
Eğitimsizlikten mahvolan kahrolan bir sürü şey sayabilirim. ciddi anlamda en başta ülkemiz olmak şartı ile tüm dünya'nın yegane ihtiyacı. e ğ i t i m .
hena
Başlıktaki gibi gerçekten şarttır. Bu eğitim her yönden olmalıdır.
Sözlü tacizlerde "heyt be yavruya bak" deyince karşındaki insanı rahatsız ettiğini birileri eğitimini vermeden anlamayack olanlar var.
Olgun düşünemeyen, aklı ermemiş insanları kendinden yaş be yaş büyükleriyle evlendirenler varken bunların eğitimi verilmez ise çokça yaşanacak.
Akraba evlilikleri ile ilgili eğitim verilmemesi gibi bir durum söz konusu bile olamaz. Olan çocuklara oluyor. Ya doğmadan ölüyor ya da kistik fibroz, akdeniz anemisi gibi bir çok hastaliga sahip olabileceginden bahsetmiyorum bile.
Neyin eğitimini kime veriyorusunuz derseniz bir şey diyemem. Bunlar da insan ama ben de insanım. Benim eğitimim ile bunları yapanların eğitiminin aynı oldugunu dusunmemekle birlikte kesinlikle bunlarin tasmalarini sıkı tutmamız ve öğretene kadar da durmamamız gerektiğine inaniyorum ne kadar 'insan' da olsalar. Çünkü katlanamiyorum böyle tiplemelere.